Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    El bírok képzelni egy efféle beszélgetést.

    Helyszín: számtech-bolt. Vevő jön.

    – Jó napot kívánok. Egy hordozható számítógépet szeretnék.
    – Jó napot kívánok. Laptopra, netbookra, esetleg iPadra gondol?
    – ???
    – Mindhárom hordozható, de más és más – itt hosszas magyarázat következik az eladó részérről.
    – Akkor azt hiszem, egy olyan lap-micsodánál maradnék.
    – Rendben van. Kér-e hozzá előtelepített operációs rendszert, vagy nem?
    – ???
    Ismét hosszas magyarázat, hogy mi az az OS, mire való, vannak ingyenesek, de jóval nehezebb kezelni, nincs hozzá support stb.
    – Akkor kérek.
    – Rendben van. Egy Windows (akármilyen). Meg kell kérdeznem, uram, hogy elfogadja-e az EULÁ-t:
    – ???
    – Csak abban az esetben adhatok el számítógépet előtelepített operációs rendszerrel, ha annak a szabályzatát elolvasta, tudomásul vette és elfogadta.
    – No, de én nem olvastam el.
    – Itt van egy: tessék elolvasni.
    – No, de ez angolul van. Én nem tudok angolul. Különben is, milyen hosszú ez?
    – Nem túl hosszú, cirka 25-30 oldal tömény jogi szöveg, természetesen angolul.
    – Hagyjuk a francba, hol kell aláírni?
    – Sehol sem kell, mert azt a rendszer telepítésével már elfogadtuk, ez csak egy kötelező kérdés volt.
    – Akkor meg mit b*szogatnak engem itt ilyen marhaságokkal! Már zúg a fejem.

    Vevő elégedetten hazamegy. Mondja a feleségének.

    – Te, én nem is gondoltam volna, hogy egy számítógép-vásárlás ilyen macerás dolog.
    – Te vagy a hibás. A múltkor a Sárika férje vett egy laptopot a TECSÓ-ban, és semmit nem kérdeztek. Önkiszolgáló.
    – Jó ötlet. Legközelebb én is így teszek.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz moonman #57 üzenetére

    "ez mondjuk elég cinikusra sikerült.

    Windows 7 EULA - 14 oldal ritkán szedve és magyar"

    Még soha nem számoltam utána, mert nem nyomtattam ki. De ha kötekedni akarnék, akkor azt mondhatnám, hogy A5-ben pont annyi, amennyit én hasra ütve saccoltam. :))

    A másik: igen, sarkítottam kissé, mert az embereket ismerve a használati utasítás és a szabályzat az, amit legutoljára fognak elolvasni.

    A harmadik: tudom, hogy a Windowsnak van magyar nyelvű EULÁja, de a szoftverek többségének nincs, és ez ugrott be. BTW, teljesen mellékes, hogy elvileg magyarul van, ha a végfelhasználó számára jogász, vagy közjegyző kell, hogy értelmezni tudja.

    Nekem amúgy nincs kifogásom az előtelepített operációs rendszerekkel szemben. Én Win júzer vagyok, tőlem az összes többi mehet a levesbe.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák