Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #8 üzenetére

    Win 8/8.1 is 800MB körül foglalt nálam install után 2GB-os gépen. (4GB-tal 1.1-1.3GB között ugyanez).
    Viszont veszettül swappelt nagyon sok mindennél. Töredéke volt a használati sebesség a 4GB-os rendszerhez képest. Sajnos hiába "húzta meg" magát kis helyen, a swap sok volt. Még az is lehet, hogy jobb lenne többet foglalnia... (csak ne android módjára :D)

    A ki-bekapcsolásokról:
    Én is azt mondtam még a win8-ra (+SSD-re), hogy nem izgat a bootidő napi 1x. De megfordult a helyzet: ha elindul 10-15mp alatt akkor többször kikapcsolom a gépet ha nem kell. Otthonit legalábbis.

    Munkahelyen fordított a dolog: ott én is akkor restartolok ha muszáj. A több nyitott progit kényelmesebb megtartani egyébként. Sajnos nem csak update-nél kell a reboot. Kb. 2 hét uptime alatt a win7, win8.1 is eljut oda, hogy kezd furcsaságokat művelni. Ha nincs restart akkor 2.5-3 hét alatt általában olyan hibába fut bele ahonnan csak fizikai kipacs gomb hozza vissza végül.

  • sb

    veterán

    válasz joghurt #22 üzenetére

    Nem vágom ez mi mert én is hibernálni szoktam de semmi gondom Dell-en. Másodpercek kérdése.

    A többit se láttam amiről írtok páran. Az igaz, hogy HDD-ről is gyors a boot (win8 fast boot-tal) de után a Chrome és társai hogy jönnek ide? MS hiba, ha lassan indul? Vagy az sw szar vagy a hw... pl. itt jön képbe az SSD. HDD helyett. Előbbivel én nem láttam 10-15mp-s boot után percekig töltődő Chrome-okat, FF-okat, de ha ti igen az elég érdekes jelenség.

    Kamuboot de főleg kikapcs és hibernáció témakörben én inkább azt hoznám fel - ami jogosabbnak tűnik, hogy a képernyő már rég elsötétült, de a HDD led még vadul villog kikapcs/hibernálás alatt másodpercekig. Na az elég kamu. :)

    Arn, abszolút nem számít a bootidő, de kényelmes. Írtam, hogy én sem tartottam sokra. Most se, de vitathatatlan, hogy pár sec alatti reakciónál bátrabban nyomkodja az ember. Nagyon apró dolog de még annyira se kell rá figyelni mint korábban.

    Ha visszajönne a régi, lassú boot pont lesz*rnám. De ha nem muszáj akkor minek? :)

    szerk: Engem jobban érdekelne, hogy végül hol tart méretben a Win10. Mennyire eszik meg a frissítések vagy kicsit értelmesebben kordában tudja tartani a későbbi méretnövekedést?

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #27 üzenetére

    Én az ellenkezőjét látom.
    Mondjuk Chrome-ot nem használok, de az FF nem indul lassan. Más is jóval gyorsabb, de ami meg alapból lassú azon semmi nem segít. Pl. újabb .net-es csodák, egy SSMS ugyanúgy 15-30mp között van egy 8 magos Xeonon 64GB rammal is mint egy i3-on. Ahogy a .net frissítések is k* lassúak.

    A többi progi viszont pörög.
    (Másik topicban volt szó róla kinek melyik win a favorit, ezt az XP imádatot sem értem. Nagyon jó volt az előzőekhez képest, de 1-1.5 év használat után sehol nem voltak az eredeti boot idők és alap rendszerbetöltési idők amiket írsz. Egy win7-win8 meg évek alatt se lassult be. Win8 pedig ugye külön téma a gyors bootjával (SSD-n és fast booton felül is.))

    szerk: A 4200-es noti hdd meg külön vicces nekem. 5400rpm-mel is (ha mondjuk 5-6 progi el is indul boot után) egy örökkévalóság az indulás. XP-n is. Szerintem kezdenek megszépülni az emlékek... :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Alchemist #116 üzenetére

    Tehát ezt most kijelented más hw-vel kategorikusan.
    Már bocs, de ez hülyeség. A win8 jóval gyorsabban bootol. HDD-vel főleg látványos, de SSD-vel is mérhető.

    szerk: Persze attól függ mivel nézi az ember, fast boot, egyebek...
    De eltérő hw-nél a klasszikus bios boot is igencsak odatehet.

    Nálam pl. Asrock lap UEFI lassabban indul mint sima bios-szal. ODD-t berakva kb. 2x a bootidő.
    A Samsung laptop UEFI-vel 2 maggal köröket ver a húzott asztali i5-re ugyanazzal az SSD-vel (és login képernyőig, tehát a programok nélkül, bár azok is hasonlóak a két gépen.).

    De fast boot-tal Pentiumon HDD-vel is volt 15s körüli bootidő win8.1-el. Ehhez hasonlót se láttam win7-en. SSD-vel talán meg lehet közelíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Alchemist #124 üzenetére

    Látom nem sikerült megértened.
    Nyilván úgy van értelme mérni ahogy te írod.
    Összevetni meg úgy is értelme van ahogy én írtam - sőt, valószínűleg pontosabb, mivel nincs benne semmi extra, ami más lehet két konfigon (telepített progik). Úgy is lehet, ahogy te írod, de akkor kicsit "tudományosabban" kéne, azonos konfiggal, azonos környezettel. Ha utóbbi nincs meg annál jóval pontosabb a loginig mérés is.

    Olvasd el légyszi újra amit írtam és próbálj meg arra válaszolni, hogy mi a gondod vele:
    Tehát login képernyőig a két rendszer teljesen más bootidőket ad. Ebből akkor miér tnem derül ki melyik a gyorsabb eleve?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák