Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #09256960 #92 üzenetére

    "Az mondjuk szép lenne ha 3-4 ciklus óta így lenne :) Ez már Kafka regény "

    Az USA-ban nem a republikánusok és a demokraták között húzódik a valódi politikai törésvonal, hanem az establishment / anti-establishment között.
    Van jó néhány kritikus probléma, amin az USA politikai rendszere képtelen túllépni, mert az establishment sikeresen megakadályozza, hogy ezek a témák a társadalmi súlyuknak megfelelő politikai képviseletet szerezzenek.
    Ilyen pl. a szabad fegyvertartás, a CO2 kibocsátás visszaszorítása, a jogrendszer abszurd működése (értsd: ha elveszted a pert sem kell kifizetned a nyertes fél perköltségeit) vagy a fizetős egészségügy.
    Ezekben az ügyekben nagyon komoly társadalmi feszültségek halmozódtak fel, de a politikai elit évtizedek óta sikeresen szabotálja a témák kitárgyalását, mert azzal nyilvánvalóvá vállna, hogy a többség akarata homlokegyenesen szemben áll a politikai elitet finanszírozó gazdasági elit érdekeivel.
    Ezért megy az össznépi színjáték. A demokrata elnök aláírja a CO2 egyezményt, a republikánus kilép belőle, az egyik szigorít egy kicsit a fegyvertartáson, a másik enged belőle. És így tovább. Arra kell csak ügyelniük, hogy lehetőleg az elnök ne viselkedjen elszabadult hajóágyúként és tényleg valami maradandó eredményt érjen el, amit egy másik már nem tud felülírni.
    Ezért csalták el a választást anno Al Gore elől Bush javára, ezért golyózták ki a demokraták Bernie Sanderst Hillary javára, és így tovább.
    Amikor viszont a nép Hillary helyett Trumpot választotta, szar került a palacsintába, mert az anti-establishment húrokat pengető, valójában establishment elnök Obama után keményvonalas elnöknek kellett volna jönnie, ehelyett jött Trump, aki nyíltan összebalhézott Kínával és egy nyavajás háborút sem volt hajlandó indítani.
    Most korrigálták a hibát, megvan a megbízható elnökük egy szenilis droid formájában. (Aki azzal, hogy nem csinált semmit, rögvest az év embere lehetett :U )
    Közben viszont rendkívül polarizálódott az amerikai társadalom, de - a látszat ellenére - megint csak nem republikánus-demokrata törésvonalak mentén, mert egyszerre van jelen a rendőrséggel és az állam tekintélyével szembe helyezkedő anarchista radikalizmus (BLM, antifa), a vezető politikai elittel ellenséges jobboldali, "trumpista" radikalizmussal. Így viszont az establishment két tűz közé keveredett, mert bármihez nyúl, civilizálatlan idulatokkal és nyílt erőszakkal fog találkozni.
    Ez a következménye annak, ha a társadalmi problémák politikai képviseletét elszabotálják, mert azok zsigeri indulatok és fizikai erőszak formájában törnek előbb-utóbb a felszínre.

Új hozzászólás Aktív témák