Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #6 üzenetére

    Nem, de nem mindegy mennyit. Nem elég, hogy fos az egész, de még bugos is.

    floatr: Az a koncepcionális technológia már régen megelőzte teljesítményben és minőségben.

    Bici: Milyen külső plugin kell hozzá? A HTML5 video szabvány része lesz, az egészet natívan támogatja a böngésző.

    sheratan: Nekem meg leginkább sehol, legyen akár HTML5 video (Theora vagy VP8), Canvas, JavaScript, Operával mind jóval alacsonyabb erőforrásigényű, mint a folyamatosan 20-30% között ingadozó Flash, ami HD videó lejátszáskor 100-ra terheli a procit.

    De nyilván az én Windowsom lehet a szar, akár XP, akár Vista, akár Win7 van rajta (szinte a Flash plugin volt az első, amit feltettem a böngésző után), de már az elején ilyen volt és azóta nem lett sem jobb sem rosszabb. Sőt a hardverem is szar, azért viszi bármelyik lejátszóprogi még a 1080p-t is és azért akadozik meg pörgeti 100-ra a procit a YouTube-os 720p-s flash, mikor asztali lejátszóban ugyanez 20-30, max 50 még akkor is, ha FLV konténerben van.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #21 üzenetére

    Nézd már meg mi van alulra írva, meg a videó dátumát. Ez volt az, amit találtam, de bármilyen film traileréről csinálhattam volna, mivel május közepe óta minden feltöltött videót automatikusan konvertálnak WebM formátumra is.

    (#22) Bici: "Kiváncsi lennék, hogy ezt mire alapozod..."

    A saját és rajtam kívül még rengeteg felhasználó tapasztalataira. Tudod én már csak ilyen szkeptikus vagyok, hiába mondja nekem valaki, hogy überkirály a Flash, amikor nálam csak a szopás van vele és egy csomó ismerősömnél is, valamint a neten is nem teljesen hülye emberek is panaszkodnak, hogy szar.

    Azt pedig elhiszem, hogy az implementáció kezdetleges állapota miatt más-más böngészőkben máshogy működik a HTML5. A motoros játék például Chrome-ban csúcsra járatta a procit, Operában nem. Vannak különbségek, de bíztató, hogy erőforrásigényben és stabilitásban sokkal jobban teljesít már jelenleg is, legalábbis nálam. És ettől még csak jobb lesz. A Flash meg már nem igazán. A hw gyorsítást is csak Nvidia 8-as kártya fölött élvezhetik a felhasználók.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #24 üzenetére

    "Nem értem ez mit akar jelenteni, én arra értettem hogy a többiek azt hiszik, hogy az O3D-ről beszéltél. De lehet hogy tényleg arra gondoltál, és én tévedek."

    Ja, jól van, most esett le. :DDD A a VP8-ra gondoltam, azt hittem egyértelmű lesz a seekbar alatt látható nagy HTML5 WEBM felirat.

    "Azt az "élvezhetik"-et én idézőjelbe raktam volna. Ha az élvezet, hogy fűt a GPU bármi észlelhető eredmény nélkül, akkor persze élvezik a userek."

    Tipikus Adobe stílusú megoldás. :D Már csak azt nem értem, hogy eddig mit jelképezett az a kis checkbox, ami már elég régóta ott van "Hardware acceleration" néven, mikor hivatalosan csak 10.1-től van ilyen? :U

    A másik, nem tudom mi ez a nagy hype a hardvergyorsítás körül, de nálam sorozatban nem hozza a várt eredményeket. Az IE9-nél még úgy gondoltam, hogy biztos a kártyám miatt, ami nem támogatj a DX10-et, de most a Safari 5-tel is ez a helyzet. Oldalbetöltéskor ugyanúgy terheli a procit, ha nem jobban mint a többi böngésző.

Új hozzászólás Aktív témák