Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz HUNNIA1920 #1 üzenetére

    Jah, bocsi, neked elfelejtettem :) Golyós csapágyast még nem mókoltam, mert egyrészt nem kellett, amikor meg lehetett volna (melóhely) akkor meg siettem, és inkább kicseréltem az egész hűtőt, mert az egy procihűtő volt és a több kiló portól már alig forgott...

    Szóval megnéztem az a golyócsapágyast, deelsőre nem jötem rá hogyan esne szét, meg aztán a Silent Knightos cikkben írta valaki hogy nem is jó ötlet, gondolom szétgurulnának a kis golyók aztán vadászhatnál...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • kkng

    csendes tag

    válasz HUNNIA1920 #1 üzenetére

    A meghibásodott csúszócsapágyas ventillátorokat lehet olajozni bármivel, de nem érdemes, mert a kenőanyag rövid időn belül távozik, és akkor lehet újra kenni, de egy idő után meg fogod unni.
    A ventillátor :(( :(( :(( csúszócsapágyak eredetileg porkohászati úton előállított szivacs szerkezetű un. szinter bronzból készülnek, melyek tartalmazzák az élettartamukhoz szükséges kenőanyagot. Ha a csapágy felülete valamilyen okból (túlterhelés, kiegyensúlyozatlanság pl. a lapátokra rakódott por miatt, alacsony színvonalú gyártástechnológiából adódóan, stb.) megkenődik, akkor lezárul a szivacsekezetben lévő kenőanyag útja. Ezt követően a tengely is be fog maródni, a csapágyhézag megnől, az utólagos olajzástól nem fog megjavulni tartósan.
    A csapágyak élettartama nem attól függ, hogy csúszó, vagy gördülő szerkezetű-e, hanem a megfelelő méretezéstől és gyártástechnológiától.

Új hozzászólás Aktív témák