Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malnabokor

    senior tag

    válasz idegen lény #6 üzenetére

    Amellett, hogy teljesen egyet értek veled, feltennék egy kérdést: az emberek miért okostelefonokat vesznek, és miért nem egy -Nokia "butatelefont", egy MP3 lejátszót, MP4 lejátszót, kompakt kamerát, GPS eszközt, zseblámpát iránytűt...

    Itt is hasonló a helyzet, sokan gondolkodnak úgy, hogy minek vennének külön játékra gépet, mediabox-ot, DVD-Bluray lejátszót stb. ha minden ott van egyben. És a vásárlók mondjuk 90%-a így gondolkodik (nincs adatom, de úgy is mondhatom, hogy jelentős része).
    Tehát a gyártóknak nem nagyon érné meg olcsóbb, csak játékra való konzolt piacra dobni, (pláne hogy olcsóbb terméken kisebb a haszon, lásd iPad mini) mivel a 10%- kevés, nem ér annyit. Lehet, hogy a Nintendo szembement ezzel, de ha jól tudom, gyengélkedik mostanában, a minap is bejelentette valamelyik nagyobb játékkészítő cég, hogy kihátrálnak mögülük.

    Amúgy máshol is vannak ilyen "10%-os" piacrészek, én is része vagyok néhánynak, pl. telefonnál a kicsúsztatható qwerty billentyűzetesek, vagy az e-könyv olvasók piaca - a tabletek mellett ez is elenyésző.

    [ Szerkesztve ]

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

Új hozzászólás Aktív témák