Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kenand #14 üzenetére

    Az a szörnyű, hogy a TV szabvány és újítások 90%-át a PHILIPS és a SONY készítette, az előbbi már nem gyárt TV-t az utóbbi is háttérbe szorult.

    Ez így nettó marhaság. A Sharp, Thomson, Telefunken, stb. gyártók is mind-mind bőven adtak bele a szabványokba. A Philips pedig a mai napig gyárt TV-t.

    Koreai és Kínai dömping van. De valódí újítás nincs....(persze már minden lényeges dolog ki van találva)

    Mit nevezel valódi újításnak? Az első nagy szériás LED háttérvilágítású TV-t a Samsung árulta, ahogy a local dimming is náluk jelent meg. Az OLED terén hiába a Sony volt az első, most az LG vezeti a piacot. Újítás a SmartTV (az első komoly ilyen TV egy ACER gyártmány volt...), a mobil-TV kapcsolat, és így tovább...

    Ráadásul nincs is nézhető 4k tartalom.

    Hát mikor kijöttek az 1080p-s TV-k, akkor túl sok FHD tartalom se volt még errefelé. Egyébként az, hogy *nincs* nézhető 4K tartalom pedig nettó hazugság, hiszen akár Youtube-on is tudsz 4K-s videókat nézni 2012 óta. A NetFlix-en idén áprilistól jelentek meg a 4K-s tartalmak... Stb...

    Ha egy LCD elromlik kuka, (vagy lehet bontani) 3-4 legó alkatrészből áll, amit méreg drágán árulnak (max ha tudsz hozzá illő bontottat szerezni akkor van remény elfogadható áron javításra.)

    Most cserélem le a 6 éves Samsung LE-40A659-es televíziómat, amit monitornak használok. Azért cserélem le, mert sajnos sikeresen megtörtem a képernyőjét. A tápegységében 2x kellett kondit cserélnem, mert sajnos ez a pontja elég gagyi a Samu TV-knek (4 évesen jelentkezett először a probléma), de filléres az alkatrész (2db 16V 1000mf kondi összesen 220 forint), és az első cserét egy villanyszerelő fél óra alatt csinálta meg 2000 forintért. A másodikat magam végeztem el...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • adodaniel

    őstag

    válasz kenand #14 üzenetére

    Mondjuk a cikkben "házimozí alap egységéről" az erősítőről nincs szó. De ott nincs is ilyen nagy gond.

    Attól függ, hogy mi nem számít gondnak. Szolgáltatások bővülése a hangminőség rovására azért elég nagy gond. És e felé tart az erősítő piac is, főleg az általad piedesztálra emelt japán gyártók körében. A lényeg, hogy DLNA, Spotify, Wifi ... stb. legyen, közben meg a pl. korábbi fém előlap már régóta műanyag és az erősítő lassan nem nehezebb egy jól megpakolt hátizsáknál... :U
    Angol gyártók például még be merik vállalni a kevesebb szolgáltatást a jobb hangminőségért cserébe pl. Nad, Cambridge Audio, Arcam. Sokuknál az Ethernet port is csak nemrég került fel az erősítőre, mikor a japánok már mindennel rég telepakolták a sajátjukat. Ez azért elgondolkodtató szerintem.

    (#25) Steady74 A projektort elfelejtettem, valóban igazad van.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomi_78

    tag

    válasz kenand #22 üzenetére

    "az amberek 90%-nak az olcsóbb kell."
    "Hamarosan jönnek a Kínai TV-k még olcsóbban (pontosn már itt is vannak)"
    "Sajnos a kínai support 0, de ha 2 év után tönkremegy majd veszel másik olcsót."

    Hát igen, a kínaiak már a... nappaliban vannak, mert a mai TV-k és más szórakoztató elektronikai cuccok többsége már ott készül.
    Persze az jó dolog, ha olcsó lesz, de ha ez a minőség rovására megy, akkor köszönöm, de én nem kérek ebből a folyamatból. Nekem sincs sok pénzem, és annyira nem vagyok gazdag, hogy megengedhessem magamnak a gagyit - ha értitek, mire gondolok (=nincs lehetőségem 2-3 évente új készüléket venni, mert az előző bekrepált, akármilyen olcsó is volt).
    Mindenesetre az én LCD Sharp TV-men még büszkén virít hátul a "Made in Japan" felirat, és megérte az árát, mert már bő 4 éve szolgál hűségesen és hibátlanul. Igaz, hogy még nem lehet vele internetezni, meg nem 3D-s, de nincs is sokkal lemaradva a mai követelményektől: full HD-s, tudja a PVR-t, MPEG4 dekóderes, HDMI-s, sok médiaformátumot ismer... mi kell még?
    A másik TV-m meg egy öreg CRT-s Orion, annak már az idejét sem tudom, hogy mióta üzemel, mert úgy kaptuk használtan, de becsületesen szolgál az is. :K
    És én igazából a mi márkáinkat (Orion, Videoton) sajnálom, hogy ezek is ebek harmincadjára jutottak, mert én most is legszívesebben magyar gyártmányú és márkájú készülékeket vennék. Hiába no, én ilyen nosztalgikus típus vagyok, nekem ez is számít, nemcsak az árcédula. :)

  • m3gtr

    senior tag

    válasz kenand #61 üzenetére

    Mert az LG az nagy márka? :D

    Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

Új hozzászólás Aktív témák