Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Silεncε #17 üzenetére

    Akkor meg minek a bika hardver a telefonokba? Belerakják a sok Ramot meg az erős processzort, de kihasználva igazából nincsen. Szerintem az igenis egy reális elvárás, hogy a 1000 Eurós telefonok korában lehessen okostelefonon normális játékokkal játszani...és ez mára igenis realitás, mivel konzol játékok kerültek portolásra telefonokra(pl. The Witness, Fortnite, Pubg, Life is Strange, stb.)

    Amúgy sosem értettem, hogy az Androidon miért nem úgy működik az eszközillesztők cserélgetése, mint Windowson. A Google ugyanúgy megcsinálhatná mint a Microsoft és akár manuálisan is lehetne cserélgetni a drivereket.
    Bár az is lehet, hogy anyagilag nem éri meg nekik és nincs sem motivációjuk sem tapasztalatuk ebben, a Windows meg már eleve úgy indult a Mac-kel szemben, hogy a PC családok számára a legjobb, mert lehet rajta játszani is.

    Szerintem egyébként a Google úgy van vele, hogy oldják meg a fejlesztők. Ami egy nagyon komolytalan hozzáállás egy ekkora cég részéről, valljuk be. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz carl18 #49 üzenetére

    Na a GTA San Andreas tipikus mintapéldája annak, hogy milyen hülyén működik a játékok támogatása Androidon. Ugye a fejlesztőre van bízva az egész, ami meg is látszik. Pedig nem lenne gond a különböző konfigokkal, mert Windowson is kismillió konfig van. Egy ideális világban ez Androidon is úgy nézne ki, hogy havonta-kéthavonta érkezne a telefonra az Adreno/Mali/Powervr driver, ami javítja mind a grafikai hibákat, mind a teljesítményt.

    Dr. Akula (#58) Mondjuk ezt jó hogy mondod, ezek szerint a mobilos IGP-k nem olyan viszonyban állnak egymáshoz, mint az Nvidia és AMD hardverei? Ezt valaki elmondaná, miért van? Hisz mindkettő ARM architektúra.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz ElektrikusDE #65 üzenetére

    Én is épp tegnap akartam kipróbálni a Life is Strange játékot Nexuson, a Play áruházban azonban meg sem mutatta, csak böngészőn keresztül, mert azt írta, hogy inkomatibilis.

    Mondom sebaj, leszedem netről. Le is töltöttem, elindítom, a töltőképernyőig eljut és utána kiírja, hogy "Download failed because you may not have purchased this app". Itt véget is ért a próbálkozásom.
    Ettől függetlenül lehetséges, hogy nekem is az OpenGL támogatással lehet valami...érdekes módon a Life is Strange Before the Storm megjelenik az áruházban és elindul, bár az is összeomlott párszor, mire elindította magát a játékot(teljesen ürítettem a 2 giga ramot és utána már indult). :U

    (#68) carl18 +1 Pontosan, nagyon jól mondod! :K Olyan játékoknak kéne érkezni a platformra, mint a The Witness ami jelenleg csak Nvidia shielden elérhető (ellenben az iOS verzióval). Ezek a hardverek még a 2013-as Tomb Raidert is képesek lennének futtatni(bizonyíték az Nvidia Shield), de egy ilyen komolytalan platformon szerintem erről továbbra is csak álmodozni lehet. iOSre hamarabb fognak ilyen játékok készülni szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Dr. Akula #70 üzenetére

    Ezek szerint megfelelő szoftveres trükkökel ki lehetne ezt küszöbölni. Akkor viszont továbbra is a Googlet tartom ezért felelősnek. Tudom nehezebb helyzetben van mint a Microsoft, mert az Androidot bárki használhatja. Ez esetben viszont lehetne csinálni egy játék standardot, ahogy az a DRM-nél van az L1-el. Amelyik telefon megfelelne az L1-nek mondjuk, akkor a hardver gyártója garantálná az grafikus illesztőprogramok rendszeres szállítását és a legjobb grafikus élményt.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Dare2Live #77 üzenetére

    Azért ez nem igaz, Windows fronton is sok gyártópartner van(Asus, Acer, HP, MSI, ...) ugyanúgy mint Androidon. Viszont hardvergyártó Androidon sincs olyan sok. Van Adreno, Mali, PowerVR és még biztos valamit kihagytam.
    Viszont a Microsoft a Googleval ellentétben szorosan kontrollálja Windowsot, nem úgy mint a Google az Androidot. A Googlenak szerintem szigorúbban kellene kezelnie a saját platformját és végre rendet kellene tennie rajta egységes szabványokat, kikötéseket lefektetve a Microsoft mintájára.

    (#79) janeszgol Nagyon érdekes meglátás, ezt jó hogy felhoztad. :K

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz janeszgol #102 üzenetére

    Pedig szerintem kezdetnek teljesen megfelelnek ezek a régebbi konzol portok. Nagyon figyelemreméltónak tartom, hogy a technológiai fejlődés ma lehetővé teszi akár PS3-as szintű játékok futtatását egy tenyérben elférő eszközön. Szerintem ez egyébként óriási előrelépés és durva, hogy milyen gyorsan elértünk ide. Csak szerintem több ilyen port kéne(pl. Tomb Raider portok valamiért eltűntek a Storeból, Return to Castle Wolfenstein, Half Life, Cod 1, The Witness, Firewatch). Én ezekkel simán el tudnék lenni mobilon.

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Ezt ma találtam véletlenül az XDA fórumában a kommentek között, bemásolom ide:

    AndreDNA • a year ago

    I've tryed borderlands pre-sequel, talos and doom 3. Noone even started (snap 835). Maybe I'm missing something, but this seem pointless to me.

    Alen Ladavac AndreDNA • a year ago

    I'm a developer of The Talos Principle (and Serious Sam). Talos generally works on 835 - on latest drivers. Sad reality on Android is that just saying 835 is not same as saying GF1080 on PC. All GF1080 users on PC (can) have latest drivers. On Android, most devices get drivers that are years (I'm not kidding) old.
    And _that_ is the main reason why Talos is still available only on Nvidia: they actually have driver update frequency (and quality!) comparable to that on the PC (which means reported problems are fixed and shipped in weeks, not years) . No one else does (yet). The moment any manufacturer with decent hardware (you'd be surprised how even much lower than 835 can work well on a good driver) starts shipping updates regularly, we will ship the game for that device.

    Forrás: How to Legally Install Unsupported Android TV or NVIDIA Shield Games on any Android Device

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák