Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Abu85 #50 üzenetére

    Beszeltetek rola, de nem talalom most, hogy hol.

    Ez a Smart Memory Cache elvileg a szerverekbol jon ahol CCIX neven ismert, phoronixen AMD fejleszto megszolalasa alapjan linuxon kb mindenhol elerheto, ahol viszonylag ujabb hardwaret hasznalnak, win eseteben uj csak, illetve win eseteben szigorubb a megoldas.

    (Remelem ezuttal linuxon is futtattok majd par jatek tesztet! Unalmas mindig csak phoronixet olvasni, illetve @killyourfm cikkeket/videokat lesni...)

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Abu85 #267 üzenetére

    Linkek:

    [link]

    [link]

    Nem, nem ROCmhez kapcsolodo tudasrol beszelnek, illetve nem szorosan. Ugyanakkor ami nem tiszta, az az eleg nagy MIMO space definialasa: megis mekkora ez a space most, pl az en gepemben, illetve mennyire kotott/jellemzobb a nagy space szerverekhez vagy desktopokhoz.

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Darmol #322 üzenetére

    Kiprobalom? 3 eve csak azert tartogatom meg a win telepitest a masik SSDn, hogy amikor valami nagyon nem megy, vagy csak win kene, akkor legyen, legtobbszor kb csak azert rebootolok, hogy idonkent lefusson az update. Minap telepitettem fel macOS-t is a gepre (ahhoz kepest, hogy regebben mennyit lehetett vele szivni, ez most nagyon esemenytelen volt, foleg ugy, hogy meg csak nem is inteles gepre ment fel, hanem egy Ryzenre. Regen meg egy olyan geppel is lehetett szopni, ami egyebkent kikopott masa volt egy macnak (i5-5675c), ugyanakkor most kb el is vesztette a varazsat nekem. Windowsrol Linuxra vandoroltam, s a pingvin annyira bevalt, hogy egyszeruen nem ereztem, hogy macOSt akarok hasznalni. Fel ora mulva bootoltam vissza Archra. Meg mielott visszabootoltam, gondoltam meglesek egy ket jatekot, hogy fut a gep, de a jatekvalasztek, finoman fogalmazva sem tunt rozsasnak, kb mobilrol athozott egy ket jatek, illetve par strategia, meg egy ket presztezs jatek, s a tobbi zs kategoria. Azt meg Linuxon is tudnek jatszani, szerencsere nem kell (koszi Proton!).

    Van, ami jol, vagy akar jobban fut, de a legtobb jatek kb hasonlo teljesitmenyt produkal. Az a 3szoros teljesitmeny, nem tudom, hogy meg fennall e, de pl pont a CivVI az ami multkor kiakasztott: nincs crossplay win gamerekkel, s a jatek is kesessel kapja meg az ujjabb DLCket/javitasokat. S ezt a nativ verziora ertem, nem neztem meg vegul, hogy a wines verzio hogy fut, inkabb jatszottam valami nyugtatot (No Mans Sky vagy Satisfactory, amit mostanaban surun jatszok, neha egy fel ora Star Citizen, World of Tanks, World of Warships itt ott... Vicces, valaki panaszkodott twitteren, hogy a No Man Sky nem fut neki, csak Winen, ami miatt megneztem, hogy tenyleg nem fut-e ( szepen szalad az!), azota belevertem 120 orat (?ugy harom het alatt?).

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Darmol #354 üzenetére

    No, akkor ugorj. A valasz a fel nem tett kerdesedre- DXVK es VKD3D-proton. Veszteni nem sokat fogsz, amit igen, az anticheat, jellemzoen, meg egy par olyan cim, aminel valami nagyon el van kurva a kodban, vagy olyan featuret/bugot hasznal ki, ami nem szabvanyos, elvart eredmenyt ad. S ugyan akad egy ket jatek, ami visszalepest ert meg az elmult evben (pl RUST, szepen futott linux alatt, sot, volt nativ linux kliensuk, de gyakorlatilag dobtak, s olyan melyre sullyedtek, hogy mar wine/protonon keresztul sem fut a jatek megbizhatoan (Gyak a legrosszabb peldat prezentaltak Rocket League-el karoltve.), de a legtobb esetben inkabb folyamatos javulasrol beszelhetunk, eddig nem mukodo jatekok/programok kezdenek el mukodni, vagy a futas teljesitmeny drasztikusan emelkedni, csak mert valaki rajott/belebottlott a problema forrasara.

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Új hozzászólás Aktív témák