Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Geller72 #26 üzenetére

    a 75w-nak én is örültem volna ( : de tisztában vagyok vele, hogy csodák nincsenek - kisebb csoda azért megvolt -
    apróért combos vga már sztem nem lesz, pláne nem 75w-ból rtx , annak is lehet örülni ha lesz értelmes váltás a 1650-ről másik 75w kártyára, amd-nek most nincs is ott kártyája

    szerk:
    2x8 pin egyébként semmit nem jelent magában
    590 nitroról lehúztam az egyik csatit és rápróbáltam, ugyan mi történik
    hát az történt, hogy ugyanúgy ment a kártya mint a két csatival, nem droppolt be, azért maxon benyalt 220-250w-ot defaulton
    képzeld el egy tápcsatival az új radeont, a mai gammmerek' komolytalannak tartanák :) - nem tudom mennyi a papírforma szerinti limit 8 pines tápnál, de 2x8 pin nem feltétlen jelenti azt hogy paks2 kell neki -
    elég szépet javult a teljesítmény/fogyasztás mutató, nyilván ha sz@rrá akarják rángatni akkor jóval megadott tdp érték fölé fog menni, 5xxx szériánál majdhogynem w-ra pontosan hozták a megadott tdp-ket, amik gyakorlati fogyasztást is jelentették, nem kamu halandzsa mint a cpu tdp értékeknél -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #31 üzenetére

    ez már így van sajnos
    belépőnek ott van amd-nél apu, intelnél igp, nv-nek amit éppen kidob, jelenleg 1030 és gt 1650, oszt' ennyi 75w-ig bezárólag - tegyük hozzá legtöbb 1650 tápcsatis és nem 75w már gyári oc-val -
    felemelték az árakat, a legtöbb emberke ugyanúgy megvette a vga-t, sőt büszke is volt magára, vették 450e-ért a 2080ti-t is, pedig 300-at se ért, oszt' ez lett a vége
    sztem pont lesz@rják, amd és nv is, arányaiban úgyis az olcsóbbakból megy a legtöbb, mindegy mit dobnak oda, legyen valami csont ha már "apróért" adják, akinek nem tetszik max együtt él vele, max nem vesz semmit, ennyit tud tenni

    Geller72
    sztem is drága attól függetlenül ki mennyit keres, max aki jobban keres annak nem fáj annyira
    én is megvehetném, de leszámoltam sztem végleg a 75w+ kategóriával, ezek már nem vga-k, hanem kazánok amik képet is adnak, nekem nem jó érzés használni - és én is meg tudnám venni, sőt, még a villanyszámlát is sikerülne mellé fizetni :) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz genlog #45 üzenetére

    dehogy, ott a gt1030 "olcsón" ;] bár valszeg' egyiket sem tudja amit szertnél, ha tudná akkor még "olcsóbb" lenne ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #50 üzenetére

    te meg ne ide irógassá' lécci", hanem szedd rendbe a cikkben az elírásokat/elgépeléseket, sok van
    nem mostanában volt az, hogy olyan cikket írhattál, aminél azz amd nv csúcshoz felért, esetleg el is hagyta az amd, és még fogyasztásban is - elvileg - alatta maradt :)
    köszipuszi' ( : :R
    de ha gondolod meg is csinálom, csak akkor tényleg javítsd is át amit kell

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Fred23 #55 üzenetére

    én meg azt se tudom mi az av1 ((( :
    5600xt 160w volt, uv-vel 150w, az nagyon határeset volt nálam
    szerencsére nem bírom a meleget, így pontosan tudom mennyi hőtermelés az is, és mindig eszembe jut szétvágtuk már az életterünket eléggé
    így is konfig szinten 75w-os vga-val is, monitorral együtt repkedhet lazán a 120-150w konnektorból - jó esetben 150w a teteje, ha nagyon optimista vagyok -, bőven rengeteg az is egy hobbinak, 200w-ból a klíma elment nyáron, az viszont nem hobbira kell
    persze a kisördög motoszkál, kipróbálnám ezt is ahogy az 590 nitrot, de pontosan tudom hogy nem viselném el ( :
    ezeket megelőzendő az új házikó ez lesz, ebbe ha extra halk végeredményt akarok, márpedig az nálam alap, marad a 75w, szűkül a kör, palit 1650 kalmx és pont :) cpu is downclockolva
    ma össze is jött bazár egy része, ahelyett hogy itt irkálok inkább összeraknám ((( :

    flydomi
    így van, ez nem mázli, nem véletlen nem erőltették az 5700xt feletti kategóriát
    első zen óta felépítettek egy stratégiát és azt évről-évre kivitelezik, több évben gondolkoznak, és úgy néz ki ez tökéletesen bejött

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gbors #68 üzenetére

    az mitől mázli, hogy a konkurens nem domborított túl nagyot? :)
    nyilván ha tudtak volna, akkor megteszik
    a mázli max annyi volt - de az nem vga részleg -, hogy intel főmuki egy nagy majom, jókor tett keresztbe a saját cégének, az jól jött az amd-nek ahogy lisa su is - de sztem ő sem mázli alapon került oda -
    vga terén viszont nem volt gond az nv vezetésével, amit elértek elértek, annak semmi köze az amd "mázlijához"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Malibutomi #73 üzenetére

    pontosan, ahogy már látszott a 3xxx cpu-k után, megtanulták a 7nm-t, későbbi chipek már jobbak voltak, és elég szépet gurítottak 5xxx-szel, rdna1 volt a tanulás vga-ból
    amiből erősen sejthető volt hogy kemény lesz az rdna2 az a konzolok, még ipari kémkedés se kell hozzá ( :
    a dolgot megfordítva, azért ne tartsunk ott, hogy szegény nv peches, egy nála kb 10x kisebb cég rúgta most tökön, ahogy intelt is, biztos ők is pechesek ;] - jah már nem 10x kisebb az amd pár nap óta ha minden igaz, micsoda mázli! ( : -

    szerk:
    CsigaGyilkos
    nem is kell temetni őket, kellenek a verseny miatt, és egyik sem máról-holnapra él nyilván
    de azért érdemes figyelembe venni azt is - ami a vásárlót nyilván nem érdekli -, hogy az amd mindkét riválisánál kb 10x kisebb, és úgy fejelte le mindkettőt, na ez a mutatvány
    egyszer mondtam, szerintem ez még tananyag lesz nívósabb közgáz egyetemeken, persze lehet "mázli" néven fog menni a tételek közt... :)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #77 üzenetére

    akkor csak utolérte az nv-t egy 10x kisebb cég...a fene a peches mindenét ennek az nv-nek ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz flydomi #80 üzenetére

    ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #84 üzenetére

    most lehet, nézd meg pár éve, de nem kötötték fel magukat, nézd meg nv, intel, és amd alkalmazottak számát is
    intel ellen se kötötték fel magukat, és hiába sumákoltak ott, pénzeltek tesztelőket, az a hozzájuk képest törpe cég lefejelte őket
    valószínűleg hosszú távon gondolkodtak az ati felvásárlásán is, csak túlvállalták magukat, mert ők nv és intelhez képest törpék voltak
    de sokkal hosszabb távon bejött, közben igen, többször vegetáltak
    one x-nél láttad az amd nevet? nem, series x-nél látod? igen, az rdna2-t is, többször is
    pontosan tudták, hogy a cpu+vga együtt lesz a jövő, magában mindkettő jó, de kevés egy platformhoz
    tudták, hogy nem egy lábon kell állni, és időben jött lisa su, különben lehet belebuknak
    sok mindent nem értettünk mért úgy csinálnak, sokszor én sem, lehet ők maguk sem
    aztán az első zen után kezdett összeállni, és hogy megtudtam, egyébként az xboxban amd szív van ( :
    soha nem voltam egyik gyártó fan-ja sem, de az amd-t mindig jobban szerettem - nem azért mert jótékonysági szervezet ahogy sokan gondolják -
    mert egy ilyen kis törpe cég oda mert állni versenyezni két góliáttal
    3xxx-nél már tisztán látszott, hogy itt nagy balhé lesz, rdna1-nél is láttam mikor kipróbáltam az 5600xt, az bizony ott van a 2060-2060s közt és nem eszik többet
    de nem tudtak mindig koncentrálni a cpu-ra is és a vga-ra is - teljesen érthető módon -, úgy látszik, hogy egészen eddig
    ez az általad mázlinak nevezett dolog, ami miatt hatalmas tisztelet az amd-nek, és hatalmas szégyen a két góliátra nézve
    sztem most együtt isznak az intel és nv fejesek valahol... ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Duck663 #101 üzenetére

    ha nem is bukták, most hülyét csináltak magukból az biztos
    azért nem féltem őket, de előadni kb azt, hogy jófejségből' árat csökkentenek, aztán kiderül semmilyen készlet nincs, de ami van abból vannak defektesek is, meg egyébként kaptak 2-3 hetet gyártásra felkészülni a gyártók, jah és a chip is sz@rrá van hajtva
    aztán persze kiderül hogy természetesen mindez azért, mert tudták mit tud az rdna2 - elég egyértelmű volt -
    sarki fűszeres is röhögne ezen a "profizmuson"
    lisa meg hatalmas arc - vagy bárki akinek az ötlete volt -, az nem jutott eszembe az 5xxx bemutatásakor hogy lehet nem is a legnagyobb vadat mutatja ( :

    szerk:
    b.
    ma már nem annyira kis cég mint pár éve, én inkább így mondanám
    ma már kb egyértelmű, hogy intelnél spectre, meltdown és társai csak azért voltak, mert konkrétan telibe sz@rta a biztonsági dolgok nagy részét az intel, és így tudott a core i-vel jelentősen elhúzni, amiért értelmes világban az alsót is leperlik róluk, de ezt is túlélte az amd, miközben az nv-vel is versenyzett
    és most nem őszinte a mosolyom, hogy az új gépbe kénytelen vagyok nv vga-t rakni, de soha nem voltam fan, csak náluk van 75w tápcsati nélküli vga, pláne passzív hűtéssel
    de intel cpu-t többet nem szeretnék venni, erre az életre úgy gondolom elegem volt a disznóságaikból, remélem amd-ben azért nem fogok később sem csalódni, nem szeretem a sumákolást
    áremelés pedig természetes olyan fejlesztés mellett amit ők produkáltak, de egyelőre csak egy kis i3 3100 lesz, ami pár éve még kórájhét' kategória volt százezeré', úh. köszipuszi' amd ( : 36x ft-os eur mellett drága boltból 37490ft volt
    úgyhogy köszipuszi' amd, intel és nv pedig szedje össze magát de alaposan

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Malibutomi #108 üzenetére

    igazából azt sem hittem, hogy kisebbet mutat be, utólag kezdtem rajta filózni, az 5xxx mellett nekem teljesen mellékes volt
    de valahogy nem böktem volna rá hogy ez egy hatalmas blöff - mint ahogy páran megtették itt, lehet te is -
    akárhogy is, lisa su telitalálat volt az amd részéről ha nem is az ő ötlete volt :)
    azt viszont a mai napig nem értem, hogy az intelnél azt a nagyonokos' vezetőt mért hagytk évekig garázdálkodni, elég egyértelmű volt hogy köze nincs ahhoz amit csinál
    mondjuk így mindenki jobban járt - kivéve az intel részvényesek :d -

    szerk:
    Duck663
    talán tegnap volt hír a cp2077 negyedik csúszásáról
    nekem ugyan nincs diplomám, amire büszke is vagyok, sokkal jobb így hülyének lenni, mint két diplomával ((( :
    de valahogy fel nem fogom, mért nem lehet egy játéknál olyan időpontot beharangozni, amire _biztosan elkészül_
    aztán majd updatelik korábbra ha hamarabb megvan, és mindenki örül
    ehelyett sok embernek elmegy tőle a kedve és kb hülyét csinálnak magukból....pfff
    és igen, amd-nél már egy ideje inkább mondanak kisebbet, és ez így sokkal jobb hatást vált ki az emberből mint fordítva

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zetor2000 #118 üzenetére

    lehet ilyen műszaki oka is simán :R , rég volt már mikor elektroműszerészként végeztem, lehet igaz se volt :)
    de egyébként tuti, hogy pszichológia miatt akkor is rátennék ha egyébként nem kellene, láttam már rá példát, msi gaming x 5600xt, 8+6 pin-es tápcsatival - vagy 2x8 -
    5600xt-t nem lehet tuningolni, bios szinten tiltott, 100mhz alatti órajelet enged az adrenalin, pluszban - nyilván mert kis oc-val is 5700 nyakán lenne, nagy oc-val 5700xt-t is súrolná ( : - 160w a plafonja, 1x6 pin-es tápcsati is bőven elég lenne rá

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz lacus83 #127 üzenetére

    de "nagy cucc" akkora tőkével és annyi melóssal beérni és lehagyni, konvergál a zerohoz az esélye, de te ezt nem tudod/akarod megérteni

    teljesen mindegy ki mit lop a gépemről - azért nem ( : -, a tény, hogy biztonsági rések vannak a cpu-ban, amiknek "foltozása" teljesítményvesztéssel jár - a notebookban nincs már ht, köszipuszi' intel, de jobb a békesség -
    ez bizonyos körökben kimeríti a tisztességtelen üzleti magatartás fogalmát, vannak körök ahol csalásnak hívják - az egy másik dolog, hogy senki nem tudja rájuk bizonyítani a szándékosságot, így csak gondatlanság miatt perelhetőek -
    az egyéb sz@rságaikról inkább ne is beszéljünk
    első fára kötném fel magam, ha így egy tizedakkora cég engem beelőz

    az nv chipek pedig szét vannak hajtva, igen tudom, rajtam kívül elég sokan tudják még

    sehol nem mondtam, hogy bármelyik becsődölne, de ők is pontosan tudják mit kaptak, hiába adott már el akármennyi vga-t az nv, hülyét csinált magából, ráadásul nem kicsit
    amd-nek sztem most az a legnagyobb baja, hogy éppen mit gyártson, mert a konzol soc-ok rendelését megduplázta az ms és sony is, abból is folyik be nekik némi apró azért

    szerk:
    Duck663
    nem mondtam hogy bárki hülye, a kiadón kívül ( :
    engem nem érdekelt az ilyen hiperszuperakármi', de ha vártam volna, első után elmegy tőle a kedvem, negyedik után rohaggyon' rájuk, ha fizetnének érte se kellene
    ha azt mondják 2021-ben valamikor, aztán most azt közlik hogy mégse, hanem 1 hónap múlva, na annak sokan örültek volna
    csak példa volt az amd-féle "most már inkább kisebbet mondunk" dologra, illetve annak az ellenkezőjére

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz lacus83 #137 üzenetére

    elég rossz a matekod
    szerinted ugyan mért kapsz sokkal több magot ugyanannyiért, mint x éve 4c/8t kórájhetet' ? az amd miatt, és de, az intel rá volt kényszerítve a fejlesztésre, ilyen területen minden cég rákényszerül, senki nem mondta neki hogy ne fejlesszen ( :
    első zen óta elég egyértelmű volt hogy az amd felébredt, van rá 100ft-om, intelnél mai napig nagy pénzeket költenek el arra, hogy bármilyen biztonsági problémát találjanak amd cpu-ban, és persze szétbombázták az egészet, a konkurens ígéretes termékénél nekik nincs veszélyesebb
    bénáztak az új gyártástech bevezetéssel, de nem egyszer, és nem, ők nem mennek bérgyártatni, na majd most mennek
    amit néhányan már felismertek az annyi, ha tegyük fel azonos áron ugyanazt adják, akkor is amd-t vesz, de akár drágábban, mert történt érdemi fejlesztés, vehetnéd te most is azt a 4 magos kórájhetet'' nélkülük, és lehetne tik-takolni és évente új foglalatot miatt lapot venni
    azt meg senki nem tudja, milyen biztosági problámák lehetnek _még_ intelnél, lehet semmi nincs, de lehet fél év múlva megint kiderül valami
    3xxx-5xxx közt legalább akkora difi van - ha nem nagyobb -, mint anno első gen core i és ivy közt volt, de amd-nél ez egy év alatt lett meg, és jah, nyilván nem adják oda apróért, de árat alig emeltek, 50$ termékenként, az nem az amd sara hogy nálunk hitvány a ft, lesz itthon vagy 115-120e az 5600x
    átlag embernek a 10400/3600 is bőven sok, aki meg kiad 2-300e-t vga-ra annak meg oly mindegy hogy a cpu-t 70-ért veszi vagy 120-ért szerintem, aki meg max 150e-ért vesz vga-t, annak meg nyilván nem kell 5600x tudás sem
    4k vga-ban tökéletesen igazad van, a többség 100e alatt vesz vga-t, a csúcsot veszik a legkevesebben, az csak presztízs miatt fontos igazából, nem abból gazdul' meg egyik gyártó sem

    Duck663
    ok, leesett ( :
    anno egyik irodán dolgozó néni mondta akinek érettségije volt diploma nélkül, ahol irodán egyébként diploma nélkül nem dolgozhatott volna:
    én hülye vagyok, de büszke vagyok rá :d
    ahogy láttam a kétdiplomás nettó idiótákat ott, én is egyből büszke lettem :K ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bunfi #147 üzenetére

    oké, de eddig nem volt 6900xt, sztem arra azért nem számoltak nv-nél
    elég húzós árkülönbség van azért a 6900 javára, úh. lazán lehet ha tartani akarja nv az árat akkor a 3090 megkapja azt a supportot - már ha nincs hw-es akadálya, de gondolom nincs -
    és akkor melóra megveszik sokan, ők jól járnak mert pénzt keresnek vele, aki játszik az meg vesz más nv vagy amd-t, nv is jól jár, mert így jó áron tudja eltolni a 3090-et továbbra is
    amd-nek is van azért fejlődnie még, videókodolásban pl rosszabb, sokan ezért is nv-t vesznek inkább

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tasiadam #150 üzenetére

    ott cseszték el, hogy az első baki után megvárták a másodikat, és aztán megint, menni kellett volna bérgyártatni, de az ugye presztízs vesztés náluk, most már mellé azért pénzt is vesztenek rendesen, nyilván nem véletlen adják el a nand részleget
    de a nagy pénz szerverekben van, ott meg sok éves szerződések vannak, komoly support kell, ahhoz el kellett jutnia az amd-nek 3xxx-5xxx szintre, hogy új szerződéseknél már kevés lehessen a "bevált" intel, sokkal többet eszik, lassabb, szerver szinten talán még drágább is, ez már sok egyben
    a több termékkel nem volt baj, notebook szegmens is kiemelten fontos, és stabil az intel
    a diy piac a legkevésbé fontos, de presztízs vesztéshez tökéletes
    14nm egyébként nem rossz, most is azt mondom, valahol 4-4,5ghz közt kezd el nagyon rosszul skálázódnia fogyasztás, addig azonos magszámú amd-vel egálban vannak, afölött viszont zabálnak az intelek, ott már megerőszakolják kb a chipet
    egy hasonlóan jó 10nm-rel nagyot üthettek volna, talán hatékonyabb is lett volna a tsmc 7nm-énél is, csak az ugye nem jött össze

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b2fodist #154 üzenetére

    és biztos nem fut ki a 8gb vramból - amiből lehet egyébként sem, de sokaknak ez a heppje', úh. sztem jó döntés volt amd-től -
    és akár kiadhatnak ebből 8gb verziót is gond nélkül olcsóbban

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #171 üzenetére

    köszönöm a felvilágosítást, faék egyszerű dolgokkal foglalkozom csak
    ha nekem azt mondod hogy x dátum, aztán lesz y, z, meg xxxx, azt mondom elmész te a pitsába', komolytalan bohóc vagy
    kifogás, ha nem tudják a pontos időpontot, amit nyilván nem tudnak, akkor olyan időpontot adnak meg amire _biztosan_ kész van, és aztán vissza updatelnek, ráadásul itt már lemezen volt a játék, ami elvileg annyit jelent hogy biztos kész, és megint rácsúsztattak - nem mintha engem érdekelne az a csodás game -
    áruld már el nekem, így a befektetőnek hamarabb lesz pénze, hogy mellesleg bohócot csinál magából a kiadó? szerintem nem
    lakás nagyon hülye példa, ha csúszik kemény kötbér, és nem apró, mert nem írnék alá olyan szerződést, hidd el nekem, az elég motiváló tud lenni
    ha hitvány lakást ad akkor beperlem - illetve ott kezdődik, tőlem egy 1ft-ot nem lát előre kivitelező -, max arányosan ahogy épül az ingatlan

    szerk:
    CME
    nekem fps-re a konzol alkalmatlan, ez mondjuk elég jó indok nálam ha doomozni akarok ( : autósra meg ugribugrira jó a kontroller is, sőt, autósra nagyon jó, de már tps-nél is sokkal hatékonyabb vagyok egér+billzettel mint kontrollerrel

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz -FreaK- #186 üzenetére

    5500xt, aztán 5600xt volt nálam, egyikkel sem volt semmi gondom, polarisokkal sem, mondjuk én faék egyszerű vagyok, lehet azért ;]
    láttam fagyást, instabilitást, droppolást másoknál, sok mindent, de ahogy én láttam ez jellemzően 5700xt tulajoktól jött, ott lehet volt valami hw-es defekt a háttérben
    de sokaknál kiderült csak crackelt game okozza a gondot, vagy a win
    akiknél pedig nem ez okozta az x akta volt sokszor, sok gépet meg kellene ehhez nézni egymás mellett, illetve sok monitort
    de ott a két hetes elállás, ha nem tetszik visszaviszed, 5600xt-t is így vettem, vesztenivalóm nincs vele alapon

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz HavocS #188 üzenetére

    ha van egy bmw-d ami 20 litert eszik, de évi 1000km-t gurulsz vele, az se fogyaszt sokat ilyen alapon ( :
    a klíma eü-i kérdés - nálam biztos - , egy sz@ros vga az nagyon nem
    jellemzően 100-200w közt mutatott a mérő onnantól hogy beállt a hőmérséklet, és sokszor lekapcsolt
    nyilván nem egész szezonra vonatkozó érték, hanem óránként, de az a klíma nem csak engem hűtött, úh. ilyen alapon oszthatnám is a fogyasztását
    mindenesetre ez alá még befűteni egy zabás vga-val, hogy jobban kelljen tekerni a vga-nak hát valahogy nem éreztem szükségét, télen kiegészítő fűtésnek esetleg ( :

    szerk:
    b.
    szerintem arra gondol, hogy a klíma "állandóan" megy, játék meg napi 1-2 óra - ami valakinél meg sokkal több -, mondjuk ennyi erővel nyugodtan bele lehet matekozni a teljes platformot, mert egy vga magában édeskevés, és a monitort is, meg is van 4-450w monitorral a 300w-os kártyánál -
    részemről óránkénti fogyasztást hasonlítok, klíma se ment egész nyáron

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #192 üzenetére

    vagy keveri a névleges hűtő/fűtő értékkel, mai napig akikkel beszélek klímáról a többségben az él, hogy x kw-ot eszik óránként, anno én is beleszaladtam ( : de már egyre több klíma shop leírja a hőszivattyűs működést és hogy nem azt jelenti a pl 3,5kw hogy annyit eszik
    ilyen időben nálam az első daikin 100m3-t fűtött 200-300w-ból, 28-30 fokos targettel, muszáj volt hogy száradjanak az anyagok, én mondjuk sokszor majdnem leszédültem a létráról a hőszigetelt plafon alatt ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #195 üzenetére

    látom te értesz hozzá, szépen kifényesedtél a szakmában ( :
    opassuk' az ügyfelet, nyilván az a bevett és jó eljárás, csak azért, hogy a befektetőnek hamarabb legyen pénze papíron...wááááóóóóó
    látszott a game topikjában, nem egy embernek elment az egésztől a kedve, maximálisan érthető
    lakás példádból is látszik mennyire benne vagy a szakmában, persze, még a talpát is megcsókol a kivitelezőnek mert párszor elcsúszik a határidővel és így "minőségi" munkát ad, nem ám olyan kötbért ráverek hogy a veséje kiesik
    további jó komplexitást :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bunfi #207 üzenetére

    hiszti?
    te miről beszélsz? :) én lesz@rom az ilyen cyberpunk féle játékokat, felőlem ha soha nem jelenik meg sincs semmi gond, sőt
    de:
    beadnak egy dátumot
    aztán egy másikat
    még egyet
    megint egyet
    ez bohóckodás
    akik várják a játékot egy részüknél sikeren elérik hogy lesz@rják
    aaa kiadó? a bohócoknál biztosan
    senki nem kényszerítette őket az első dátumra, nem én találtam ki, nem azok akik a játékot várják, hanem ők, saját maguknak szabták meg a határidőt
    egyszer elcsúszik, oké, bárki beleszaladhat, de aztán még kétszer?
    ne röhögtess már
    hiteltelennek nevezik az ilyen bandát, nem "aaa kiadónak"

    szerk:
    nézd meg oric írását róla, egyértelműen árad belőle a keserűség és csalódottság, ő biztosan várta a játékot, ahogy sokan mások is, nem ők csapkodták az asztalt hogy márpedig x év y hónap z napjára kész legyen az a qrva játék, a kiadó döntése volt
    befektetők pedig ugyanúgy nem kaptak ebből 1ft-ot sem vissza, mintha 2021-ra ígérték volna azt a játékot, nyilván most ők is "hisztiznek"

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SaGaIn #211 üzenetére

    épp ezért _egy_ csúszás belefér, és épp ezért mivel tudták, hogy mi a helyzet, második időpontra olyan időpontot adnak meg amivel nem lesz gond, és ha hamarabb elkészülnek annak mindenki örül, szerintem
    a befektetők attól hamarabb nem kapnak pénzt, hogy azt mondják nekik óóóóóó persze, x időpont, aztán még 3 alkalommal közlik hogy bocs mégse, de a következő alkalommal biztosan, ez hiteltelen a részükre is
    kb mintha kölcsön adsz, azt mondom hozom 1 év múlva, de megkapod fél él múlva
    vagy ha azt mondom hozom két hónap múlva, utána azt mondom ááá mégse megy, még két hónap kell, aztán azt mondom még kell 1-2 hónap, és végül megint még 1-2 hónap
    na melyik verziónak örülnél? és melyiknél küldenél el - jogosan - a kedves édsanyámba' ?

    bunfi
    nekem ez a véleményem, nem vagyok vele egyedül, neked más, te sem vagy vele egyedül
    szerintem nyugodtan el lehet vonatkoztatni a tárgytól, ígértek valamit, covid miatt legyen egyszeri csúszás, utána még lett kettő
    és nyilván nem lesz bug mentes így sem a játék
    azzal pedig nem tudok mit kezdeni, ha valaki halálosan fenyegeti őket, beszéld meg velük :)

    szerk:
    tibaimp
    dehogynem, az x570 a 3xxx szériához jött, ahogy a b550 is, de ott gyártási gondok voltak, sokkal később jelent meg
    ezek csak a 3xxx és most már az 5xxx cpu-kat eszik - és nyilván majd a következő gent is -
    b450 eszik mindent, de ha lesz frissítés 5xxx-re, akkor már annál is ugyanez lesz a felállás

    arn
    nyilván a valós tesztek lesznek a döntőek, az egyértelmű
    de most nem vagyok szkeptikus mint pár éve, amikor sokszor tényleg csak a levegőbe beszéltek, elég esélyes amit demóztak az valós

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák