Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz opr #213 üzenetére

    #194-ben is ezt linkelte a srác csak nem olvastátok el. :U
    Intel megint hülyére vett mindenkit, nem kell szégyenkezni. :))

    Néhány gondolat amit mások is pedzegettek már, de talán nem átláthatóan:
    Igen, az AMD-nek van egy nagy luk a termékpalettáján, ahol az Intelnek nincs ellenfele. Ez az alsó-közép alsó kategória. Oda AMD-nek nincs mivel lőni. Az Ryzen 3 Pro 2100GE érdekes vétel lehet, de inkább lépjünk túl ezen. Kettővel magasabb árszinten már ott a 10400F még mindig megfizethető kategória, és biztos lehetsz benne, hogy erősebb mint a mobilod.
    Szóval maradjunk ott ahol összehasonlíthatók a cuccok.
    Ha valaki nem érti, hogy mi lehet gond 350W (most CPU+VGA-t értek alatta) hőtermelés fölött egy desktopban az leginkább azért van, mert sosem tapasztalta még. Meg lehet oldani? Meg. Megéri? Erősen véleményes, leginkább azért mert sok dologtól függ.
    A szénné húzott 12th gen hatékonysága nem túl bíztató. De semmi gond, le kell venni 140W-ra, csak 5%teljesítményt veszít, és máris boldogság mert ottan tanyázik a Ryzen is. Ja, és ha leveszem Ryzent a 140 wattról 65-re akkor csak 5% teljesítményt vesztek. Ha ezt a kék csodát leveszem 140 wattról 65 wattra megint csodát fogok látni? Vagy esetleg...
    Érthető mi a 7nm és 10nm között a különbség, vagy fel kell kérni egy közepesen értelmes kődarabot hogy magyarázza el?
    Mindezt olyan környezetben, ahol teljesen mindegy milyen CPU-t veszel, mert jelenleg a 2-3000 dodós VGA felső kategóriát kihajtja a középkategória is. Teljesen mindegy, hogy kék vagy piros. Ha pedig elvonatkoztatunk a játéktól, munkára még mindig AMD.
    Valaki már pedzegette, de mikor megláttam a cikkben a deszka fényképét, nekem is ez jutott eszembe: Vajon ezeknek a kategóriában méregdrága deszkáknak a garija meghaladja az egy évet?
    Szóval szép-szép, hogy a cég két év sz*rpofozgatás után kezdi ledolgozni a tizedakkora konkurenciától való lemaradását, de ez legfeljebb biztató jel.

    Persze tudom én, [kárhozat szakadéka jár annak akinek nem a kék a kedvenc színe] .

    Szóval még egy konc: Mikor megnéztem a Win10 és 11 teszteket akkor nekem az jutott eszembe: Oké, a Ryzen gyorsulni fog a javítás után. De a tesztek szerint könnyen lehet, hogy Intel oldalon is van hasonló elb****rintás. Tehát ahogy foltozgatják azt a sz... Izé... F... Izé na... Oprendszert. Könnyen lehet futnak gyorsabban is még azok a kék lovak. :))

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz vrob #617 üzenetére

    Azóta sem tudták azt a zöld árnyalatot előállítani. Régen minden jobb volt. :DDD

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz opr #717 üzenetére

    +1
    A vizes tigris nem rossz, de talán az általad írt leosztással és helyére pofozott Xe-vel nem csak azért tudnának eladásokat produkálni mobil fronton, mert AMD nem ér rá a teljes pályás letámadásra.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz wwwgomba #769 üzenetére

    A te logikád szerint az a harminc éves számológép ami manapság gyerekjátékokban van benne alázza a jelenlegi csúcstechnológiát mert:
    - jóval gyorsabban indul, mint a mai vasak
    -sokkal gyorsabban el tudsz vele végezni egy 1+1 műveletet mint asztali gépen
    - olcsóbb
    - kevesebbet fogyaszt, hiszen egy gombelemmel működik
    - ennél fogva környezetbarát
    - teljesen kiszolgálja az igényeidet, mert az 1+1 műveletnél többre nincs szükséged
    - az asztali gépeknek semmi előnyük sincs, hiszen pl. azokkal sem lehet pl. térugrást végrehajtani
    Hadd gratuláljak... :DDD

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák