Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pgraph

    aktív tag

    válasz robohw #247 üzenetére

    Józan gondolkodás, jó meglátások.
    Már pedig a usereknek a programok a fontosak, nem az opre. Téved, aki úgy gondolja, hogy ez nem így van.
    Ez lényegi dolog! Az op.rendszer tulajdonképpen egy „szükséges rossz”, egy héj, ami „csak” arra kell, hogy vigye a hátán az alkalmazásokat. Jómagam is tartok egy XP-s gépet, amin az Adobe CS3-asom fut. Ő XP-n érzi jól magát, nem fogom kivenni alóla. Ha kihal a vas, amin fut, akkor beköltözik egy másik gépembe VM alá.
    Ha végleg elveszti a CS3-as szoftverem használata a létjogosultságát, akkor mehet nyugdíjba az XP nálam.
    Addig az egyik teljes értékű grafikus munkaállomásom. Egy ilyet legálisan felszoftverezni grafikus programokkal nem olcsó mulatság.
    Mint grafikus, a Linux nálam ki is esik szépen. Ahogy írod Te is, nincs komolyan szóba jöhető Adobe/Corel/stb. alternatíva. VM alatt futtatok én is egy Linux Mint-et, meg próbálgatok néha ezt-azt, hogy legyen némi linuxos tapasztalat is..., de nálam kb. ennyi. Ettől függetlenül a linuxnak is megvan a maga felhasználási területe természetesen, csak nem az én területemen.

    „A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

  • MaCS_70

    félisten

    válasz robohw #247 üzenetére

    És is nagyon egyetértek!

    Én 1994 nyara óta próbálkozom a Linuxszal, évente adok neki egy komolyabb esélyt.

    Anno még vettem is dobozos SuSét, annyira komolyan gondoltam.

    Testközelből szemléltem továbbá két professzionális kísérletet arra, hogy kis cégeket Linuxra állítsanak át -- de durva nagy bukás lett mindkettő, az egyikbe gyakrolatilag belebukott a cég, nálam pedig szintén nem véletlenül megy 25 év után is Windows.

    Mert a Linux ugyan szerintem is jó, de amint írtad, a köré építhető programkörnyezet nagyon sok helyen egészen egyszerűen nem alkalmas érdemi, hosszú távú munkavégzsézre.

    Ismerek helyeket, ahol bevált, és boldogan használják, de egyrészt sokkal nagyobb kezdeti erőfeszítések kellettek a felkonfiguráláshoz, mint amit a beszerzési áron megtakarítottak, másrészt meg a partnereik nem mindig boldokat a kapott anyagokkal.

    Engem pillanatnyilag a kissé esetlen szkennelés és a használható OCR teljes hiánya tart vissza attól, hogy komolyabban rámenjek a Linuxra. Van egy tesztgépem, amin egy-két havonta próbálkozom, hátha történt valami fejlődés, de egyelőre nincsenek jelei.

    Azt is hozzá kell persze tennem, hogy otthoni felhasználásra a legtöbb családnak viszont tökéletes lenne egy jól kiegyensúlyozott Linux rendszer, és komolyan örülnék, ha nagyságrendekkel nagyobb lenne az elterjedtsége.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák