Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Tian66 #13 üzenetére

    "Mivel az új széria hiánycikk". Ennek a levezetésére azért kíváncsi lennék, hogy számodra mitől olyan evidens.
    De én elmondom, most az AMD játssza ugyan azt, amit az intel: megpróbálják a lehető legtöbbet lehúzni a vásárlókról. Ennyi. Nem több. Ilyenkor beigazolódik az, hogy minden cég elsődleges célja a profit. És sokan, mint ahogy én is rosszul vagyunk a fanboyok elvakult, rózsaszín véleményháborújától. Legalább is, most ez lengi körbe az AMD-t. Régi motorosként, jellemzően AMD-t preferálva, mert mindig a jó ár/értéket vettem, most végül vehettem Intel-t. PEdig nagyon Zen-t, akartam venni, de a már értelmezhető 6mag/12 szálas 3600 77-80K kisker bruttó árcédulával rendelkezik. E helyett a 10400F csupán 54-55K, és még cinebench-ben is csak kb 17% hátránya van, amit meg aztán csak elég szűk réteg használ. Ez a 6/12szálas kategória munkára/pénzkeresésre sovány, szimpla irodai munkára meg túl sok, ergo ez igen csak mainstream gaming kategória, így azt mondanám, hogy az fps/ár az ami mérvadó. Ezen logika mentén, pedig a 10400(F) még a R5 3600-t is lenyomja ár/érték arányban.
    Ezt a gondolatmenetet nagyjából igazolja az is, ahogy lecsekkoltam a napokban a steam hardware összesítő adatit. Kb. 9 százlékponttal növekedett az AMD processzoros gépek aránya az elmúlt 1 éves időszakban. Tehát a gémerek nem rohannak tömegével AMD-re váltani. Nagyon Zen2+-t akartam én is (vagy zen3-t ha megfelelő áron debütált volna), de az R5 3600-ig nyúló 23-26K-s felárat inkább egy erősebb GPU-ra költöm és megelégszem a 10400F gyengébb munkatempójával, miközben gamingben ugyan ott van kb. hol jobb- hol rosszabb.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz wwenigma #15 üzenetére

    Nem lehet ennyire általánosítani egy-egy platformot. És ez igaz AMD oldalonra is. Pl.: Ha tuningolsz vagy nem, vagy ha a palatformon belül 4magosat veszünk figyelembe vagy 16-32 szálasat... más lesz az energiahatékonyság.
    Az én 10400F procimon még mindig csak gyári hűtő csücsül rajta, mert próbaként, kíváncsiságból rátettem. Még nem volt igazán mi mi motiváljon, hogy ráapplikáljam a Scythe Ninja 3-t. Gyári hűtő is bőven barátságos hőmérsékleteken tartja a procit. Desktopon böngészve pedig hangtalan.
    Desktopon még kevesebbet is eszik az i5. Multi threadben pedig pedig 6%-ot többet eszik az R5 3600, miközben 17% teljeít többet Cinebench r20 multi-core alatt. Ez alapján eléggé részrehajló a véleményed, ha kazánozod az intelt AMD-vel szemben.
    Forrás:
    1. Intel Core i5-10400F Review - Six Cores with HT for Under $200 | TechPowerUp
    2. És a saját tapasztalat
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz atok666 #28 üzenetére

    Pláne a passmark szintetikus tesztjét, csak nagyon moderáltan szabadna figyelembe venni. Abból messzemenő következtetést levonni nem szabad. R5 3600-nak egyedül 7-zip kicsomagolás alatt van ilyesmi fölénye. Hát ez aztán nagy vásárlást befolyásoló tényező... kinek? Nem értem az ilyen véleményeket...

    Platform váltásom előtt, kénytelen voltam belátni, hogy Zen2+ -ig a legtöbb felhasználónak és gamernek általánosságban elmondható, hogy Intel a jobb választás árban is, fogyasztásban is, teljesítményben is, minden felbontáson.
    Zen 3 már más tészta, de felhasználói szokásoktól függően abban az árszegmensben is figyelni kell, hogy mire veszi az ember a PC-t. Ráadásul elnézve a jobb felszereltségű alaplapok árát és a proci árát magát.....
    Én pl nem találtam 60k alatt alaplapot, ami a preferenciáimnak megfelelően szimpatikus lett volna. Most az LGA1200-höz 40k-ért vettem olyan B460 deszkát, ami teljesíti az igényeimet, miközben a proci is olcsóbb volt. Kb. 45k-t spóroltam a kettőn, hogy nem AMD-t vettem.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz CPT.Pirk #34 üzenetére

    Ryzen 5 3600 vs i5 10400F vs i5 10600K | Stock & Overclock | 1080P, 1440P and 4K Benchmarks - YouTube
    Igaz itt szegény srác 5700Xt-je a limit sokszor, de legalább min fps-ekben látni a különbséget.
    Azt se felejtsük el, hogy egy csomó R5 3600 teszt is tuningos. Procit is RAM-t is. A Ryzen a csak erős RAM OC-val lesz igazán jó játékos. GN nexus konklúziója azért olyan, amilyen, mert ő kb 3-4 játékkal tesztel.

    További érdemleges videók: [link] [link]
    De a HU videó sem igazolja, hogy megéri a 3600 20-25e Ft-os felárát. Ugye eleve ők a mindig a legbikább GPU-val tesztelnek. Aki ár/értk arányban épít gépet, eleve nem 2080Ti-t vagy újabban 3080-t fog venni.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák