Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz tasiadam #33 üzenetére

    Erről tudsz mutatni valamilyen tesztet? Mert ennek ellenkezőjét látom mindegyikben.

    Btw, jelenleg brutál drága boltban a 3600-as. Aprón érdemes venni. 70k-ért már 3700X-et is látni, 3600-at meg 65k körül is. Én pár hete 3600X-et vettem garival 58k-ért, csak sűrűn kellett nézni az aprót és lecsapni rá :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz tasiadam #35 üzenetére

    Jah értem. Komolyabb Z490-es lap kell hozzá, abba meg tuning ram. Mondjuk pont azt nem írja a srác a videóban, hogy milyen időzítés mellett megy 3600-on a ram, az pedig fontos lenne az ára miatt. Feltételezem, hogy megfizethető, de gagyi 3600MHz@CL19 ram nem elég ehhez...

    Ryzen 3xxx sweet spot az valahogy úgy néz ki, hogy:
    Gigabyte B550M s2h (27K)
    Crucial Ballistix BL2K16G32C16U4W 2x16GB 3200MHz@CL16 kit (51k)
    Hardveraprós 3600X procit, rá combos hűtőt és akkor ez egy később is egyszerű pocicserével fejleszthető gép, nem is kis mértékben (5600X, ha már lesz olcsóbban).

    Én mondjuk nem fektetnék Z490-be, drága lap, feltételezhetően drága ram (főleg ha szeretnél 32GB-ot, ami ma már nem is extrém igény) és akkor egy halott platformod van ami csak nem túl jelentős előnnyel bír FPS téren.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Peat;) #37 üzenetére

    3200MHz CL14 rammal tolták itt a tesztet. A gaming előny pedig nem valami jelentős, ha 1080P fölé mész (ami manapság eléggé alap szerintem, még én is 1440P-ben játszom, pedig sosem voltam igazi gémer), miközben a tesztek szerint kb. minden másban ami nem játék, rosszabb választás a 10400F. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz proci, csak azt, hogy szerintem egyedül azért lehet jó befektetés, mert jelenleg brutál drágák a ryzenek, ha boltban akarod venni.

    tasiadam: igen, abba a lapba minden további nélkül bele is fogom tenni az 5600(X)-et, ha lesz emberi áron. Btw, a Giga Z490M lapján ami 46-48k forint, gagyibb a VRM... :)

    Egyébként ezek a VRM-ek annyira nem kényesek... Ilyen áramköröket (is) tervezek, bírják azok. Van egy egyébként hibátlan alaplapom, ahol már barna a nyák a VRM melegedése miatt, mert nem tervezték a tuningolt FX procik fogyasztására. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák