Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    válasz bambano #284 üzenetére

    "ezzel már inkább lehet vitázni, a részvényárak csúcsán vette át, majd alatta feleződött és ott maradt. nem growingolt"
    2000-ben volt legmagasabban az MS részvényára, majdnem 60$-on, majd 5 hónap múlva már ott járt, mint ahol most is van ~35$ környékén... ugye nem akarod nekem bemesélni, hogy ez Ballmer hibája, mert mindjárt körberöhöglek... tudod ott volt az a dolog, hogy .com lufi, és ő meg pechjére pont akkor lett CEO amikor az a bizonyos lufi kipukkant, se ső, se Bill Gates, se Steve Jobs, se az atya úristen nem tudta volna azt az árat tartani, se a Microsoftnál se semelyik másik cégnél, ahol ugyanúgy megfigyelhető a ".com lufi effektus"... miután viszont normalizálódtak az árfolyamok ~30$ környékén, azt azóta is atomstabilan tartja a cég lassan 15 éve...

    "meg ilyeneket ír, hogy most megszabadította az ms-t a dinoszauruszoktól. miért is csinált dínó neveldét az ms-ből?"
    nem "csinált" belőle dínó neveldét, egyszerűen azzá vált... egy olyan cégnél, ami 30 éve a piacon van, ez egy természetes dolog...

    "szerintem az általad linkelt írás inkább lehúzza sb-t, mint instenítse, még akkor is, ha egy-két dologban jó értékelést ad. összességében negatív."
    nem vagyok meglepődve... ha egy egekig magasztaló írás lenne, amiben valami lábjegyzetben meg lenne említve, hogy "voltak hibái is", azt te már lehúzó cikknek tekintenéd és igazolnád vele, hogy innen már csak lefelé vezet az út...

Új hozzászólás Aktív témák