Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Béééla #17 üzenetére

    Pont, hogy nem az app, hanem az árszabás volt amiért itthon kicsinálták az ubert.
    Csak persze a szabályok be nem tartása jó ürügy volt hozzá. Mivel itthon egy cseppnyi korrupció sincs, se hátsó szándék meg közpénz lopás stb., ezért azt gondolnám, hogy ha az Uber tényleg minden szabálynak megfelelt és olcsó maradt volna, akkor is kicsinálták volna őket.

    A taximaffiának az nem tetszett, hogy volt egy sokkal olcsóbb rivális, ami nagyobb eséllyel vitte el a kuncsaftokat. Meg milyen érdekes, hogy volt egy másik hasonló elven is működő taxitársaság, és ők pont, hogy kitartottak az uber mellett, még az autók tetején lévő kis táblájukon is védték őket (bár ők nem olyan olcsók).

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz borg25 #60 üzenetére

    "Ez utóbbira mondjuk nem kötöd ki, de elvárod, hogy ne azért kapj el egy fertőző betegséget, vagy influenzát, mert az überes soför betegen is nekiállt fuvarozni, s az utazás alatt megfertőzött. Ilyenre az ember csak akkor gondol, ha már baj van"
    Jókat írsz, azonban a fentire mi a biztosíték akkor, ha egy sárga taxiba szállok be? Szerintem semmi.
    Értem én, hogy az uber törvénytelen volt stb., de itthon Magyarországon, azon kívül hogy eltörölték az ubert, mivel léptek még fel az illegális/szabálytalan stb. taxizás ellen? A hiénákat a mai napig irtják?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Crafter32 #91 üzenetére

    Csak itt most arról megy a vita, hogy az Uber Magyarországon akkor se maradhatott volna, ha minden szabálynak megfelelt volna. Ez volt a célja a derék taxisoknak, elérték.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz borg25 #93 üzenetére

    Azt nem állítom, hogy az Uber hibátlan lenne, sőt, szerintem nagyon rossz irányt mutat maga a cég. Pláne, hogy a szemükben semmit nem fognak számítani a jelenlegi sofőrök, miután mindenhol, ahol még van és lesz Uber, ha majd megtehetik, lecserélik őket önvezető autókra.

    Igen, az Uber működése a régi formájában szabálytalan. Viszont az itthon lévő taxisok nagy része is az (tisztelet a kivételnek persze). Az uberrel elégedettek voltak a felhasználók, és nem voltak rémhírek az uberrel kapcsolatban. Ellenben a taxisokról nagyon sok van, hogy milyen durván átszabják, átverik az utasokat, és lehúzzák őket pénzzel, az már csak mellékes, hogy alapból is túlárazott egy fuvar.

    Viszont látom veled felesleges vitatkozni, mert te csak az Uber hibáit ismételgeted, és a taxisok sokkal több, és súlyosabb, rosszabb hibáit meg elnézed, és úgy elsiklasz felette, mintha nem is lenne.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák