Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz dezz #37 üzenetére

    Nem vagyok híve a nagy összeesküvés elméleteknek, de ha esetleg a háttérben a Toshiba egyezett ki a Sony-val [és mindaz, amit a napokban hallunk csak színjáték], akkor pont annak volt értelme, hogy karácsony után derülnek ki ezek, és aki vett HD-DVD lejátszót, az most vehet BD-t is. (És mindkét cég keres rajta.)

    De én nem hiszem ezt, csak akár ez is egy elképzelhető variáció, ha már "kenőpénzekről" volt szó. Már csak azért sem, mert akármilyen nagy cég is a Sony azért azt nem nézném ki belőlük, hogy ennyi tőkét kockáztatnának (ugye először a PS3-on volt minimális hasznuk, vagy talán veszteségük is, aztán most dobálják az occsó BD olvasót).
    Mondjuk, most a BD győzelme visszahathat a PS3 eladásokra is, tehát lehet, hogy jól játszott a Sony, mikor a konzollal "rátukmálta" az emberekre a BD-olvasót (is).

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • PPeter

    addikt

    válasz dezz #37 üzenetére

    "BTW, mutasson arra valaki valami bizonyítékot, hogy a Sony uralja a világ műsoros BD gyártásának 95%-át.."

    Nézzük a független műsoros BD-ROM gyártókat. Segítek: USA-ban EGY darab, Európában EGY darab (de a mai napig nem tudnak kétrétegű BD-t gyártani) , Ázsiában EGY darab. A többi ÖT BD-gyártásra képes üzem mind a Sony DADC cégé (ebből egy üzem nem is gyárt, csak fejleszt). Nem véletlen, hogy a salzburgi Sony DADC gyárban készül az összes európai BD, és a világ többi részére szállított BD-ROM lemezek egyharmada. Nem is igen tudnak egy hónapon belül BD-gyártást vállalni, de azt legalább jó drágán. Azt gondolod, hogy amit eddig írtam erről, azt csak ujjamból szoptam?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • Gregorius

    őstag

    válasz dezz #37 üzenetére

    Interaktivitás: Gondolom, egy JRE-t (egy Java változat) nem egy célchipen futtatnak, hanem valamilyen procin. Ami azt elviszi, szerintem egy egyszerűbb scriptes nyelvet is elvisz, mint amilyen az iHD alapja.
    Nos, igen. A cell/RSX is simán le tudna emulálni izomból egy PS2-t, mégis jó ideig külön csip volt a PS3-ban. Az lehet, hogy egy erősebb vas elvinné az iHD-t, de ahhoz súlyos $$$-ért meg is kell írni rá a szoftvert.

    Az újabb lejátszóknak kötelezően támogatniuk kell a Profile 2.0-át, amiben már benne vannak az olyan, iHD-ben is megtalálható dolgok, mint kép-a-képben, stb.
    Itt alapvetően nem az a lényeg, hogy az egyik megoldás magában foglalja a másik képességeit, hanem hogy ugyanahhoz az eredményhez eltérő feldolgozási utak vezetnek a háttérben. Hiába kép-a-képben funkció mindkettő, ha architekturálisan teljesen más, ami a fedél alatt van.

Új hozzászólás Aktív témák