Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #32839680 #19 üzenetére

    Floodcoin?
    Ennek aztán már semmi értelme nem lenne. Itt ki "nyerne" és mitől? Aki nagyobb sávszélességet tud venni? Vagy miután 2 perc alatt betelt, akinek a packetje nagyobb prioritással, jobb routinggal, pár ms-el kisebb késleltetéssel megy át?

    Mondjuk a többinek sincs értelme ebben a formában.

  • sb

    veterán

    válasz #32839680 #35 üzenetére

    Látom nem ment át. Akkor máshogy kérdezem. Amit leírtál az a proof of miaf*sz?
    A másiknál valami "kézzelfogható" legalább kell hozzá: tárhely, számítási kapacitás. Valami "készül"... még ha semmi értelme is. Amit leírtál ott nem látom mi egyáltalán a feladat és az erőforrása. Ennyi erővel a lottó is lehetne.

    @t72killer
    Attól függ miről beszélünk: ha a blockchainről akkor annak lenne értelme:
    - a sokat emlegetett szerződéskezelések, stb... de még talán a pénzügyi tranzakciónak is lenne.
    - és mint koncepció pedig az elosztottsága a lényeg: függetlenül minden központosított és így "önkényes" elfogadáson alapuló rendszertől.

    Viszont épp a koncepció előnye a hátránya is: elosztott, arra épül, hogy mindenki beszáll egy "kicsivel". Ezt viszont nem mondták meg azoknak akik nem kis tételben lépnek be. Nyilván nem erre alapozták a működést. Ez viszont már elvezet ahhoz ami általános gond ma és túlmutat a bányászaton: túl globális lett minden és a kicsik és tényezők lehetnek. Ahogy Gamestop-ot vagy ezüstöt mozgatnak a kishalak a piacokon vagy Tesla árat lőnek ki a hívők. Bányászok, scalperek teljes iparágakat állítanak le.
    Látszik, hogy bármi megtörténhet és bárminek az ellenkezője is pedig nem billgétsz csippeli át a fél világot hozzá zombivá és nem is soros rángatja a szálakat. Csak pár kishal, együtt.

    Nem működik a szabad piac, szabályok nélkül vagy kevés szabállyal. Nincs mindig "igaza" a piacnak ahogy a közgáz elvek szerint a méreténél fogva az optimális állapot felé kéne tartania. Akkora kilengést tudnak gerjeszteni a fent említett esetekben, meg még 1-2 külső tényező közrejátszásával (pl. covid ellátási láncok akadozása, nagyobb kereslet, stb...) aminek súlyos reálgazdasági hatásai és következményei vannak.

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #48 üzenetére

    Mint ahogy azt is, hogy van a bányászatnak kimutatható hatása az átlagemberek munka- és bérfüggőségére? ;)

    Egyébként abban igazad van, hogy a lényege elveszik ha korlátozott mert ugyanúgy bizalmi alapra helyeződik át mint a mai rendszerek.

    A nem szabályzott rendszerek viszont totálisan félremennek manapság, lásd fentebb amit írtam. Így ebben a formában egy önszabályzó rendszerként/piacként sem életképes. Mint sok más dolog ma.

    Épp ezért amúgy a függetlensége is csak a álkép ahogy azbest írta. A nagytestvértől akar mindenki szabadulni de amíg 1-1 kisebb csoport egy teljes "független" rendszert el tud téríteni addig ez csak egy látszatbiztonság.
    Kíváncsi lennék, hogy 1-1 nagyobb hekkertámadás során amikor eltűnik a coin valahonnan és nincs központi nyilvántartás, mögötte biztosítás, tőkemegfelelés, stb... akkor hányan rohannának a hagyományos bankba a nagytestvér segítségét kérni.

Új hozzászólás Aktív témák