Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz ddekany #32 üzenetére

    A nem néz ki túl jól dolog ez rendben, na de egyelőre én úgy látom, hogy az AMD nem tud gyártatni, mert nincs kapacitás. Az Intel tud, és nem nagyon érdekli az embereket, hogy 11. genes i5, i7 vagy u4700, 5xxx fut a notebookjába, mert a kettő processzor kb biztonságban már egy szinten van az AMD persze sokkal gyorsabb lesz, na de ha nem nagyon van, akkor engem sem annyira érdekel, hogy 10 nm-en vannak, vagy 7 nm-en. Ez teoretikus vitának elmegy, de a való világban mennyi esélye van annak, hogy 1000 emberből 800 azt mondja, hogy nekem AMD kell, mert ezért meg ezért meg ezért, mert a gyártástechnológia és nem tudom mi.
    Nagyon kevés. Így az Intel előnye itt elvitathatatlan, mert egy komplett valami van a kezében, még ha valóban, gyártástechnológiában, biztonságban sebességben nem jobb. De annyival nem is rosszabb, mint pl 2012-4-ben egy AMD A10-es processzor és egy I7 viszonya volt. Szóval persze igazad van, de itt kb annyi a különbség mintha azt mondanám, hogy a VW polo annyival jobb autó mint a Suzuki Swift, hogy a kettő között ég és föld a különbség. Nyilván ez nem igaz.
    Egy átlag mennyit fog észrevenni sebességben egy 11. genes intel és egy AMD u4000 között. Semmit!

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák