Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Ez az egész egy zsákutca:

    1. Honnan fogom tudni, hogy mennyi pénzt kérjek vissza? A nagy vendorok mind egyedi volume lincesz szerződést kötnek, amik titkosak. A gyártó így akármit is kamuzhat. Például hogy ő nagy tételben (a hasamra ütök) 20 dolcsiért veszi a licenszet, és annyit fog nekem visszatéríteni.

    2. Az Acernek pont annyira nem jár riszpekt, mint bárki másnak. Teljesen nonszensz, hogy fizessek valaminek a kvázi eltávolításáért, amit nem is kértem, nem is használok, nincs is rá szükségem.

    3. Ahogy korábban már érveltek: egy csomó embernek van más forrásból (cég, campus etc.) érvényes licensze, milyen alapon fizettetik ki velük mégegyszer ennek a díját?

    4. Milyen alapon diszkriminálnak engem (lásd: HP) azzal, hogy a kettő nem szétválasztható? Szerintem ez alapból súlyos versenyjogi kérdéseket vet föl. Egyébként a HP egy szemétláda, de egy csomó gyártónál vannak olyan jó ár-érték arányú népszerű modellek, amikhez nem lehet más formában (OS nélkül, vagy linux-szal) hozzájutni, tehát vagy lenyelem a békát, vagy nem veszem meg a terméket, és nincs alternatíva.

    Örülök ennek a cikknek, mert rávilágít egy súlyos szabályozási hézagra.

    Minél több ember megy szembe ezzel, minél több ember zaklatja az ügyfélszolgálatot, és a gyártók minél jobban érzik a probléma súlyát, és minél több ember megy perre adott esetben, annál hamarabb fog olyan jogi szabályozás születni, ami megszünteti ezt a versenyellenes helyzetet.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák