Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    válasz Vakegérke #520 üzenetére

    na végre beértem magam a részekkel, nagyon rossz látni ezt a fajta survivor-t az eredeti amerikaihoz képest.

    Itt össze vissza személyeskednek, pl mikor Dani-t is kiszavazták gyakorlatilag mindenki hazudott, Kabát úgy mondta, Daninak, hogy 100% hogy rád nem rakunk...

    Illetve azt sem értem, hogy egy "ellenfél" csapatában lévő embernek bekérdeznek, hogy kire szavaz és ,hogy ez 100%-e... Ő de majd mindenki nyílt lapokkal elmondja ,hogy kire fog szavazni :DDD

    Máté amúgy jól látja a játékot, de azzal, hogy ennyire nyílt lapokkal játszik semmit sem ér az ,hogy okos.

    Civileket sem értem, toltak egy tök jó taktikát és erre kitették a leggyengébb játékost akit amúgy a döntőig kellett volna vinni mert a legjobb ellenfél azáltal ,hogy gyenge. Kabátot, Bálintot is kirakhatták volna tök lazán és ugyan úgy maradt volna az emberelőny... sőt...

    Összességében meg mi ez ,hogy a ténylegesen kiszavazott játékosok visszakerülnek a játékba??? Legalább akkor párbaj lett volna köztük mint ha a holtak szigetéről jönnének.

    3 ember visszajön 4. zsolt hazamegy, a következő 2 kieső meg holtakszigete... nagyon fair, főleg, hogy a visszajövők meg jól telezabálták magukat.

    Már rég pakolni kéne kifelé az erős játékosokat

  • Danex

    addikt

    válasz Shadowfax #536 üzenetére

    Fura volt a vágás ott nagyon, semmi értelme nem volt, ha így nagylelkűzött az első lövésnél majd kilövi a következővel a cserepet akkor engem is lehet felhúzott volna. Akkor ne játsza az angyalt ha utána meg megy a "támadás".

    Az állatvédős esetben meg amúgy mindkét oldal hibás, nem tudnak érvelni.

    Zsófi oldaláról érezni kéne, hogy 7 húsevő embert akik éheznek és alig ettek húst nem kéne megpróbálni meggyőzni arról, hogy mekkora barbárok ők... ez a megemlíti, hogy ő nem mert ezt nem támogatja és kész end of story. De azzal, hogy erőltette szimplán ellenszenvet okoz ezzel, főleg az adott körülmények miatt.

    A többieknek a hamburgeres érvelésével azért nem értek egyet, mert ott nem Zsófi döntésén múlt, hogy az adott állatot levágják-e vagy ,hogy ő növeli-e az adott húsra az igényt, mivel nem kérdezték meg őket, tehát a jutalom fix volt, semmit nem ért volna el azzal, hogy ő ott nemet mond.

    Ellenben a csirkének a sorsa az ő(k) döntésén állna amivel lehet változást elérni az adott állat javára.

    ----

    Amúgy Bálintnak kezd erősen előjönni a Valóvilág végi undorító stílusa, az első hetekben mikor minden tuti volt még tudta ugyan úgy játszani a nagyon jófejt, de most ,hogy kicsit rezeg a léc vagy kiesett az irányítás a kezéből máris megy a nagyképű, lenéző, bunkó stílusa.

  • Danex

    addikt

    válasz csababarca #575 üzenetére

    Onnantól kezdve, hogy a Love island (RTL) nyertese Zsófi és ezek után ugyan úgy civilek között játszik, illetve, hogy automatikusan ő volt az első ember akit visszahoztak kiszavazás után (úgy, hogy nilton mellett volt egy tartalékos csaj mint tudjuk) szerintem eléggé érződik ez a picike hátszél.

  • Danex

    addikt

    válasz Zsadi #593 üzenetére

    Hát sajnos azzal a hófehér bőrével az, hogy ennyit vannak napon ennyit jelent, a többi lánynak a bőre is megérezte azért aki fehér volt. Na meg már nem 20 éves ő sem. :U

  • Danex

    addikt

    Szavazásnál nagyon elrontották, hogy a szavazatok leadása előtt kérdezték meg ,hogy van-e valakinél amulett... mikor eddig mindig utána csinálták. Oké ,hogy nincs a játékban aktív védettségi amulett de akár lehetne is bármi.

    Zsófi nagyon bután játszott a szavazás után, biztosan nem álltam volna így bele az emberekbe, oké hogy szarul esett neki hogy a "szövetsége" nem avatta bele de akkor inkább nyeltem volna egyet és max utána már tényleg nem bízik meg bennük...

    Illetve azt sem értem miért olyan hülyék, hogy a gyengéket akarják hazaküldeni, Zsófi is mondta, hogy nem érti hogy miért bálint mikor még itt van pl Nilton is. A leghülyébbeket kell bevinni a döntőbe ,hogy ne erős ellenfél legyen.

    kb Alex-et és Niltonnal a döntőbe kb bárkinek instant win, főleg, hogy még csak nem is népszerűek, hogy a szimpátián nyerhetnének.

  • Danex

    addikt

    válasz antikomcsi #651 üzenetére

    Az eredeti survivor már sokkal inkább taktikai játék és ezen felül állóképességi.

    Semmi meglepő nem volt Máté döntésén, sőt még hülyén is csinálta mert annyira nyílt lapokkal játszott hogy az nem igaz. Celebeknek is hányszor mondta, hogy ő szarul érzi magát, hogy ő az utolsó a celebek között és ,hogy ő tenni fog ez ellen, illetve szinte minden szavazás előtt megmondta, hogy szerinte már nincsenek igazán szövetségek vagy azok már bomladoznak. Bár nem szeretem Mátét de ő pont jókor lépett. Celebek meg megérdemlik mert nagyon magas lovon ültek és azt hitték ,hogy innen már sima séta a döntő.

    Nem is tudom mit gondoltak, hogy a sok gyenge nem fog majd összeállni a biztos halált elkerülve? Aki meglepetés, hogy Evelin mennyire tökéletesen látja, hogy ez egy játék és hogy taktikázni kell, addig a többi celeb Mátén kívül azt hiszi, hogy atlétika versenyen vannak.

    Azt meg már írtam, hogy nem is értem miért a gyengéket akarják kitenni, ha van eszük akkor Zsófit az első leendő alkalommal ki kell szavazni amint nem nyer védettséget (ezt úgyszint eredeti survivorban inkább nem merik megnyerni már a védettségeket sorozatban, mert egyszerűen célpont lesz belőlük ,ha sorozatban túl erősek).

    Bálint nagyon jó volt a játékokban, de alábecsülte a játék taktikai részét.
    Kabát szintén jó játékokban, de mint kiderül puzzle-ben nagyon gyenge.

    Máté pedig nem a leggyengébb, ellenben taktikai oldalon is próbál valamit virítani és lehet látni ,hogy ez kell. Nilton is túlél ahogy tud, senki nem szereti... így a mozgó szavazata miatt benttartotta mindenki, illetve mert béna a játékokban se tekintik veszélyesnek. Most se őt kéne kiszavazni majd... el kell vinni a végjátékba és ott könnyűszerrel legyőzni mert se nem ügyes, se nem népszerű...

  • Danex

    addikt

    válasz Vakegérke #660 üzenetére

    Győzelmet nem érdemli meg, de taktikailag őt éri meg a legtovább benntartani.

  • Danex

    addikt

    válasz LamaCube #692 üzenetére

    Ő se jól csinálta ilyen szempontból, de legalább próbálkozott tekergetni. Mikor húzgálták ki a csövet lehet látni, hogy melyik "disk" lötyög a helyén, olyankor lehet tudni, hogy az fogja meg... mivel kb 10 centis holtjátéka volt a diskeknek szerintem akkorra végeztem volna mire odaérnek számolni... :U

  • Danex

    addikt

    Nagyon igazságtalan volt az, hogy így bevédték Juliskát a semmire... mire fel? kész vicc volt... inkább cinkelték volna meg neki a következő játékot vagy valami.

    Amúgy Rózsa annyira nem szimpatikus, ellenben tetszik a játéka abból a szempontból, hogy talán jókor billeg.

    Zsófiék nagyon eltaktikázták ezt, amint látták, hogy Rózsa ebbe nem menne bele nyugodtan akkor instant mennie kellett volna Niltonnak, így jó eséllyel Rózsa nem áll át és akkor következőnek meg mehetett volna Juliska és kész, a többit később lemeccselik.

    Erre a magaslóról kiadták parancsba, hogy márpedig Máté... így Rózsa ment az őszintébb szövetségeséhez és így fordult a kocka, remélem most Zsófi végre elbukik egy játékot és lesz annyi eszük, hogy gyorsan ki is pakolják mielőtt a döntőig megy védettséggel. Bálinttal amúgy szépen össze is illenének, mindkettőnek akkor arca van, nem is tudom hogy férnek el :D

    Máténak viszont túltolta a törzsi tanács után, nagyon elszállt az egoval.

    Evelin bár jól taktikázgatna, de ahogy játszik az szánalmas. Alex gyenguszka, de mindig beleadja a 100%-ot. Evelin már az előző játékot is feladta félúton, ezt pedig kb már egyből.

  • Danex

    addikt

    válasz csababarca #770 üzenetére

    Szerintem Rózsa jól játsza a játékot, ahogy Máté is, igazából az ő kapcsolatuk az ami mindkettőjüket eljuttatta eddig kölcsönösen. Ezt a játékot így kell játszani, helyezkedni kell, olyan szövetségeket kötni, hogy mindig csorogjon információ, hogyan alakulnak a szavazatok, most pl Mátét ez a szövetség mentette meg. Vagy mikor Máté is félreszavazott.

    Itt az őszinteséget el kell engedni és nem szabad itt semmit sem mellre szívni. Dani ilyen szempontból jól kezeli a játékot, még Evelin is látja ,hogy ez egy ilyen játék.

    Rózsán meg nem szabad meglepődni, Zsófiék a falhoz állították, hogy erre szavazz és kész, amint mondta, hogy ő nem így gondolja máris jött Zsófitól a zsarolás ,hogy hát én benned egyáltalán nem bízok meg... hát hülye lenne ezek után Rózsa még nekik bepucsítani úgy, hogy a szövetségesét meg kiraknák és még szarba is nézik.

    El kell fogadni, hogy eltaktikázták.

    Arról ne is beszéljünk, hogy amíg a védettség a nyakába van mennyire fennhordja az orrát, kaja után is mindig sír a szája, és mindig a saját döntése az, hogy eszik vagy éppen mindent beáldoz valami előnyért... de ezeknek következményei vannak amiket vállaljon is.

  • Danex

    addikt

    Mikor felálltak lehetett látni hogy ez a pálya Zsófinak fog kedvezni jobban, a holtak szigetén valahogy tudnak olyan játékokat ahol mindenkinek közel egyenlő esélye van, de az eloknel...

    Illetve ezeket a szabályokat is eldönthetnék és nem menetkozben kinek mikor szólva ervenyesitenék.

  • Danex

    addikt

    válasz Zsadi #803 üzenetére

    Zsófi szerintem már akkor nézte mik a szimbólumok mikor a zsákért kellett ereszkedni. De igen szabály szerint mindent nulláról kellett volna kezdeni

  • Danex

    addikt

    válasz Vakegérke #830 üzenetére

    Szerintem Dani nem szólt semmi olyat, rákérdezett és ennyi, mondta is, hogy Alex és Kabát között ez így fix nincs semmi meglepő. Szerintem Ő kezeli ezeket a helyzeteket a leghiggadtabban, pl az Evelines eset is, kimondta hogy nem esett neki jól de ennyi, haladjunk.

    Élők között meg látjuk mi történik ha azt nem kérdezik meg, hogy vizet hozzunk-e neked.

  • Danex

    addikt

    válasz antikomcsi #838 üzenetére

    Szerintem kirakós darabok vagy valami összegyűjtendő elem lesz a zsákban előnyként.

    Ennyi szerintem néhány mondatban :DDD :N

    [ Szerkesztve ]

  • Danex

    addikt

    válasz Vakegérke #853 üzenetére

    Na azért ez a becsületes dolog csak mese volt a kamerának. Előző adasban alexal azt beszélték hogy ez biztosan előny és emiatt tartja meg. A versenynel meg mondta hogy jajj nem akar hátrányt másnak, de azt is hogy az elonynek örülne ezért megtartja.

    Rózsa meg szerintem cselből beszél Zsófival hogy Mátéra pakoljanak.

    Szabira kirohanása vicc, ugyan úgy lelkiismeret nélkül rakuldte a jelet rozsára, előtte meg Zsófival kvázi kényszeríteni akarták hogy az ő szovetségesére pakoljon.

  • Danex

    addikt

    Na végre egy jó kis taktikai döntés az élőknél:))

    Ez a játék 80% taktika, 20% fizikum, ez felejtődik el nagyon. Ebben a játékban először taktikai /kapcsolati hibát kell ejteni ahhoz, hogy után a fizikum hiánya miatt kiessen valaki, ergo aki nem ügyes a játékokban, annak taktikailag kell résen lennie, és pedig bármennyire is lehet utálni,de ezt Rózsa sikeresen meg is teszi melynek eredménye, hogy ott van a TOP3-ban.

    Máté kezében ott lett volna a lehetőség, hogy Juliska+Rózsával besétáljon fixen, szimplán Juliskával kellett volna megbeszélnie, de ők inkább igazságosztót akartak játszani és mint egy kakasviadalt a rácson kívülről végignézni és Máté kiesésében ugyan annyira hibás Juliska is, sőt... igazából ő idézte elő az egész helyzetet.

    Rózsával kapcsolatban azt nem lenne szabad elfejteni, hogy ő valódi civil( tudtommal), nem pedig befuttatott celeb milliókkal a farzsebben. Neki 20 milló nem a "jó vóna" kategória, hanem egy rohadt nagy ugródeszka ami egy életben egyszer adatik meg, nem úgy mint Bálintnak akit minden műsorba behívnak, hátha valami sikerül megnyernie vagy futtatják őket egyéb músorokba millióFt-os megjelenésekért, Kabát is amint lefut a survivor már megy is műsorvezetőnek a Nyerő Párosba.

    Ez kicsit olyan, mint ha a haverokkal / családdal leülnétek monopolyzni és a játékmenet alapján elítélnétek a másikat egy életre... ez egy játék amit így kell játszani.


    A holtak szigetén meg szimplán ugyan csak taktika, azzal, hogy Daninak sikerült átvinnie az akaratát Alexra, így ha a döntőbe bejut Dani, akkor jó eséllyel megszerezte ezzel a döntésével Szabira szimpátiaszavazatát, azon az áron, hogy növelte az esélyét egy következő játékon való kiesésen, rizikó de van elég magabiztossága ,hogy ezt bevállalta.

    Alex nagyon szépet ment, de itt a döntésnél elgyengült, illetve legalább próbált volna valami kompromisszumot kötni, hogy párbajozzon Szabira és Nilton ki maradjon bent.

  • Danex

    addikt

    válasz LamaCube #914 üzenetére

    Ha 1x-edikként kiesik Rózsa taktika nélkül annak sincs értelme, így legalább az esélye megvan illetve meghívják néhány műsorba kis pénzért, plusz gondolom a Survivorban is /nap van valami szép bérezés is számukra.

    Alapból a celebeknek nehezebb annyiba, hogy az emberek a játék alapján elítélik őket, emiatt nem nyúlhatnak szívesen minden eszközhöz, lásd Evelint kb mindki utálja kommentekben.

    Az eredeti survivorban ott gyakorlatilag elismerést kapnak az emberek, ha egy olyat összetudnak hozni mint Rózsa, meglepőt húzni amire nem számítanak, külön összeállítások vannak arról ki csinálta a legjobb ilyen húzásokat, mert ott szimplán megértik, hogy ez egy játék és itt a jó mozgolódásokon múlik az egész.

    Az, hogy Máté ott akkor nem esett ki az a többi celeb hülyeségén múlt, az többször is megfigyelhető volt ,hogy az előnyben lévő szövetségek túlságosan magabiztosak és nem nyújtanak alternatívát a szövetség alján lévő embereknek
    lásd:
    - Máté fordulata celebek ellen, Bálint kiesett,
    - Rózsa kifarolása Zsófiék mellől mikor az ő véleményét semmibe vették és sarokbaszorították kire szavazzon,
    - vagy pl most, hogy Mátéék leosztották, hogy Rózsa és Zsófi párbaj nem adva nekik más opciót),és emiatt azok elkezdenek majd okoskodni. Azt ne várjuk már el, hogy a törzsi tanács előtt majd mindenki mindenkivel legyezteti kire fog szavazni, hogy itt senki ne bántódjon meg, ez nonszensz.

    A játékok nekem se tetszenek, vagy túl egyszerűek vagy túlságosan 1-1 ember képességének kedveznek. Túl sok a szerkesztői belenyúlás így/úgy a műsorba.

  • Danex

    addikt

    válasz Zsadi #979 üzenetére

    Szép volt, elment ez az évad. Azt kicsit sajnálom, hogy a civileknél a 2 férfi emberke feladta, illetve hogy túl sok kérdőjeles mozzanat volt a műsorvezetés irányából.

    Daninál az Alex elleni kiesést azért nem tartom olyan szintű belenyúlásnak, mert ott nem volt szó arról, hogy kiesésre megy, mondták is ,hogy a vesztesnek vállalnia kell a következmény súlyát amit vállalt is szó szerint.

    Az viszont sokkal idegesítőbb, hogy az élők közül a top3-ból 2 egy véglegesen kiejtett játékos visszatérése volt pacsira, Juliskát is egy direkt és felesleges előny által mentették meg a biztos kiszavazás elől.

    Az pedig megint Daninál tetszett ,hogy ő beleállt a cselekedeteibe, Zsófi pedig még az utolsó percekben is tagadott, hogy pl Nilton táskájába csak poénból nézett bele... már Szabirának volt kellemetlen.

    igazából Zsófi megérdemli, hogy elbukott, az EGO-ból vissza kell vennie, nem lehet minden bruteforceolni és leszarni másokat, azért provokált ő rendesen direkte, meg lekutyázta a másikat.

    A párbaj is csak Evelin "hajrá nők" maszlagja miatt volt, Szabirának is sokkal több indoka lett volna ,hogy Danira rakjon mint sem Zsófira aki mellett nem tudott kibontakozni és a végén ez eléggé nyilvánvalóvá is vált, hogy nem volt boldog az ő kapcsolatuk. Ehhez képest Dani azért ott volt neki, sőt a legvégén miatta nem esett ki Niltonnal együtt és ezzel hálálta meg...

    Ellenben ha Juliska maradt volna bent akkor szerintem ő nyeri meg.

    -----

    Viszont amennyiben lehetséges a következő évadokban az ilyen Baukó Éva vagy bármilyen féle külső spoilereket még említés szintjén is próbáljuk már kerülni, facebookon mindenhol direkt nem olvasok semmi ezzel kapcsolatosat, viszont hiába volt kicenzúrázva azért azok az infók kiderültek a hozzászólásokból, hogy ki lesz a döntőben emiatt. :(

Új hozzászólás Aktív témák