Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    válasz BandiHUN #25 üzenetére

    Veszel egy Nookot, rootolod, és kész van, minden, amit akarsz. Jó, túlzás, hogy minden, de valamennyi igen.

    Más: Én sem értem, minek túldimenzionálni a dolgot :F Kindle 3 ill. Kindle 5 felhasználó vagyok, és ennél komolyabb könyvolvasó semmiképpen sem kell. Sőt, szerintem a háttérvilágítás parasztvakítás, mert önmagában nem elég, szóval akkor már mindegy, hogy van-e, mert kell más fényforrás is, az, hogy a hardveres gombok eltűntek, az nonszensz (dicséretes, hogy visszakerültek, bár az új olcsó Kindle-ön még mindig nincsenek), és az érintőkijelző sem tetszik (mondjuk ez utóbbi egyéni szoc. probléma, illetve ugyanaz a kategória, mint a lapozógomb eltűnése). A nagyobb felbontás meg... Nem tudom... Én megvoltam a 167 ppi-s K5-tel, megleszek ezután is, de azért megnézném, mennyivel kevésbé szőrösek a betűk 212, vagy 300 ppi-n.

    A Kindle 5 nagy erőssége még az ára is, mert nekem 50€+2k Ft volt a Kindle 5, ami nagyon nem rossz. Azért ha ezzel összevetjük a Kindle Voyage árát, akkor az még nevetségesebbnek tűnik.

    Mondjuk az új, olcsó Kindle nem is tűnik rossznak, ha a hiányosságokon túllépünk. Bár nem értem, mit számít, hogy mekkora processzor van benne, mikor a gép sebességét eleve limitálja a lapozás, olvasáson kívül meg amúgy sem lehet használni, tehát nagyobb processzor = kevesebb akkuidő.

    Az is érdekes, hogy a TTS-t kukázták, pedig a K3-ban elég szépen működött, nem értem, miért nem adnak ki olyan verziót, ami ezt a vonalat viszi tovább. Igény (szinte) biztos lenne rá (vagy nem, és ezért szüntették meg).

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz Xaels #81 üzenetére

    Nem, egy telefonnál főleg nappal van jelentősége annak, hogy a fényerő magas legyen, ugyanis a telefon sötétben jól olvasható alacsony fényerőn, míg nappal az is előfordulhat, hogy maximális fényerőn sem látszik rendesen. Ugyanis a telefon nem lámpa, nem sötétben kell retina-égetően fényesnek lennie, hanem nappal, hogy a nap ellenében is olvasható legyen.

  • HuMarc

    addikt

    válasz Timer #90 üzenetére

    Konkrétan amazon.de, Németországban élő ismerős hozta haza. Vagy pedig osztrák Media Markt. Oda az orszég északnyugati feléből nem olyan nehéz átjutni (meg nem is olyan drága). De itthon leginkább a Hardveraprón éri meg venni (20k körül + 2k-ért tokot is hozzá), olyanoktól, akik külföldről hozzák be. Ha gondolod, tudok linkelni privátban olyan eladót, akire pl. az Amazon Kindle-ös topikban mindenki esküszik.

    @noklika (#89): Nem állítom, hogy lehetetlen, csak arra akartam utalni, hogy a szemnek nem tesz túl jót. Mert amit nyersz azon, hogy a kijelző nem vibrál, és nem erőlteti a szemet, elvesztesz azon, hogy a nem megfelelő fényviszonyok miatt viszont mégis megerőlteted a szemed.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák