Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Crafter32 #48 üzenetére

    Szerintem ez a bíróságra citálás dolog is kicsit túl van lihegve.

    -Kocsit nem tartom karban rendesen, nem fog a fék, elütök valakit meghal. -> Bíróság eldönti a felelősségemet aztán vagy börtönbe zár, vagy megúszom, mert "nekem nem kell értenem hozzá, tegnap amúgy is minden rendben volt". -> 1-2 év és folytathatom, ahol abbahagytam, a család próbálhat kárpótlásért külön perelni engem, akinek vagy van pénze, vagy nincs.

    -kocsi rosszul működik, elüt valakit -> engem nem lehet bíróság elé cipelni. A gyártót lehet. Megállapítják, hogy hibás volt a program. Kifizet a cég egy nagyobb kártérítést aztán kijavítják a programot -> az elütött családja kap valamilyen anyagi kárpótlást, a javítás következtében később ugyanez a hiba nem jön elő, egyel kevesebb hiba a rendszerben

    Miért jobb az első verzió?

    A baleseteknek van egy harmadik kategóriája, amivel eddig se lehetett kezdeni semmit.

    -kocsit vezetem, elém dől egy fa, félrerántom ösztönszerűen a kormányt, ezzel elütök egy járdán lévő embert, aki meghal -> véletlen baleset nincs felelős

  • dabadab

    titán

    válasz Crafter32 #48 üzenetére

    "Amíg nem tud 100%-ban jól dönteni addig nem lenne szabad elengedni a kormányt"

    Igen, hiszen katasztrófa lenne, ha a 70%-ban jól döntő emberek helyett egy 99,9%-ban jól döntő gép vezetne. :DDD

    "(#47) fairi: Gépet nem lehet felelősségre vonni és bíróságra vinni."

    Sőt, hidat se, ezért ha összedől egy híd, akkor senkit se vonnak felelősségre, igaz?

    (#50) Ghoosty: ha a mérnökök valamit nagyon elrontanak, ott simán bejön a büntetőjogi felelősség is, nem csak pénzbüntetés a cégnek.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • fairi

    addikt

    válasz Crafter32 #48 üzenetére

    Ember se tud 100% jól dönteni, mégsincs betiltva az autózás. Ráadásul hogy esetek biztos % jó döntés szülessen sok-sok év autózás kell mindenféle terepen.

    Önvezető autóknál az előny, hogy szituációk optimális megoldását még a legfrissebb autóba is bele lehet táplálni, addig az emberi agyba nem lehet betölteni az adatokat. Megtanulja talán, de stresszhelyzetbe is tudja azt az már kérdés.

    100% sose lesz, ám minél több önvezető autó lesz és minél több tapasztalat szoftverirásról egyre jobban közelít majd.

    Embereknél: vannak a jó autóvezetők, átlagosak, akik magukat jónak hiszik, rosszak és a kezdők. És ez együtt van a forgalomban.

    Még hosszú évek tesztelés az önvezetőknél, de el fog jönni mikor vezető nélkül is nagyon jól, megbizhatóan tudnak közlekedni

Új hozzászólás Aktív témák