Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peto.roland

    csendes tag

    Komolyan nem értem.

    Ha én írok egy publikus keresőmotort, amit bárki saját belátása szerint használhat és más piaci területeken is érdekelt vagyok, akkor nyilván a SAJÁT keresőm a releváns keresésekre az én szolgáltatásomat fogja elsőként ajánlani. Akinek nem tetszik az használjon mást, vagy írjon egyet magának...

  • peto.roland

    csendes tag

    válasz Stanlee #13 üzenetére

    Szia!

    Végigolvasva a válaszodat és a kommenteket (itt is meg már sok más ezzel a témával foglalkozó oldalon) nem lettem meggyőzve egyáltalán.

    Hogy a fizetett hirdetések jelennek meg elsőként? Hát persze ezért fizetett hirdetések. Mi értelme lenne fizetni érte, ha ugyanúgy a sokadik oldalon jelenne meg? Ha egy olyan szolgáltatásra keresek amit a Google is tud nyújtani, akkor azokat látom első találatként? Szerintem nyilvánvaló. Adatokat gyűjt és célzottan reklámoz? Igen, így van. Ezekre a dolgokra megint csak azt tudom mondani, hogy aki ezt nem tudja tolerálni, vagy aki szerint ez nem helyes az használjon más keresőt. Ja, hogy a többi rosszabb? Hát ez van...

    Egyébként, ha nem lennének fizetett hirdetések az sem jelentené azt egyáltalán, hogy ha rákeresek valami dologra amit megakarok venni (pl. 20" Körte telefon) akkor a találati listában az árak szerinti növekvő sorrendben jelennek meg az oldalak. Aki az első oldalon, ahol talál egy árat az adott termékhez meg is rendeli azt, az meg is érdemli, hogy háromszoros áron kapja meg!

    Lényeg a lényegben, én egyáltalán nem tartom jogosnak, hogy mindenfelé le akarják húzni a Googlet mindenféle ürüggyel. Mindenki előtt adott a lehetőség, hogy csináljon valami jobbat és nagyobbat és szorongassa meg őket. Ha ezt megcsinálják akkor emelem kalapom. De senki semmit nem tesz le az asztalra csak le akarja húzni azt akit lehet...

Új hozzászólás Aktív témák