Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    válasz #72042496 #25 üzenetére

    Igaz nekem olcsó 4K képes samsung TV-m van, de egyszerűen a falra mászok, hogy egy méretesebb filmet (40GB+) már nem tud lejátszani, mert a beépített LAN csak 100mbit-es, még ha elvekben elégnek kéne is lennie nem az igazi. Illetve azt sem tartom jónak, hogy az asztali tekerjen ha egy filmet akarok nézni.

    Kicsit unalmassá vált, hogy vagy jó a TV-s plex vagy akkor mehet gépről HDMI-n a film és mindig fel kell állni és az asztalihoz sétálni leállítani azt. (Tudom mobillal vezérelhetném is akár).

    Pont következő hónapra van betervezve egy Shield TV + NAS kombó, de így már megvárom és lehet megnyújtózom ezt a Shield-et (ha nem lesz túl nagy felára) a jövőre nézve.

    Sajnos egy 55-ös OLED még máig nem tudott 300e alá beesni, QLED-et meg még nem döntöttem el.

  • Stimpy001

    aktív tag

    válasz #72042496 #25 üzenetére

    "Más eszközről pl. nem is tudok, amelyiken menne a direct play 4K HDR és PGS felirat mellett."

    Ebben biztos vagy hogy tudja a PGS-t transcode nelkul?
    Jelenleg egy LG OLED tv-t hasznalok az Xplay nevu 3rd party Plex klienssel de az csak SRT-t kezel direct play eseten. Gyari webOS Plex meg SRT-nel is transcode-ol aminel ugy bukom a HDR-t.
    Egyebkent elegedett vagyok ezzel a setuppal, nagyon kenyelmes mindent a TV-rol vezerelni, a 100mbit-es limitet is athidaltam egy USB 3.0 - gigabit ethernet adapterrel, nagyobb bitrataju 4k anyagos is roccenesmentesen futnak.
    Azert kacsintgatok a Shield fele is mert nagyon jo tapasztalatokat olvasni rola, de ennyi plusz feature eseten nem szivesen hasznalnek egy plusz eszkozt.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #25 üzenetére

    Érdekes ezt olvasni.
    Én 10+ éve x86 HTPC-t használok. Épp azért, hogy "minden" támogatott legyen. Volt némi küzdés a 24p-ért, de formátumokkal, layerekkel kb. semmi.

    Viszont a PC eléggé lemaradt az utóbbi pár évben feature támogatásban, a HEVC-re is sokat kellett várni, main10, most HDR szabványok, HDMI 2.0... 1-2 lejátszó sokkal életképesebbnek tűnik. Aztán beleolvasva a droid topicba láttam, hogy ott is vannak problémák.
    A lényeg, hogy 1 éve az új LG TV-n idő híján belőttem az Emby klienst, HTPC-n meg a szervert. A korábbi HTPC Kodi lejátszás helyett ez megy és kb semmi gond nem volt vele.
    HDR is megy, magas bitráta, kb. 60mbit/s videóig (hanggal az már 80-100 között van), méghozzá wifi-n, ha nem is túl messziről... ez is lehetetlennek tűnik sok lejátszóval.

    Emby alá meg bekerült egy Athlon 200GE, bepipáltam a hw transcode-ot és megy. Már ha kell, mert a kliens amúgy nem transzkódoltat magától. Plex-re kétévente néztem rá van-e már vmi életképes hw megoldás, semmi nem volt évekig, gyanítom most sincs...

    Szóval összegezve úgy látszik érdemes az Emby-t kipróbálni ill. 1-2 beépített lejátszónak is esélyt adni, mert egész életképesek ezek szerint.

Új hozzászólás Aktív témák