Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz kavboy #33 üzenetére

    Így van, sajnos amíg van olyan gép, amin 8 éves rendszer fut (tavaly nyáron láttam ilyet, én telepítettem végül újra :D), addig elhiszem, hogy nagyvállalati, kisvállalati, pláne kormányzati környezetben vannak olyan gépek, amiken csak a hdd elszállása tudja egy vírus évtizedes pályafutását derékba törni. Pláne, ha nem vírus, hanem adathalász, nem tesz kárt, sőt esetleg a konkurens vírusokat le is irtja okosan, hogy ne legyen baj, kap rendszeres frissítést, mint egy igazi program, stb. odafigyelnek rá a fejlesztők (: Célzott környezetben temérdek értékes adatot lehet összekaparni, biztos vagyok benne.

    Egyben örül nagyon a kicsit szívem, hogy a BME-s srácok (és Urak, Hölgyek, lányok) ilyen jól csinálják azt, amit csinálnak és nem az ellenkező oldalon lebegteti a szél a darutollat a fekete kalpagjuk mellett... Egy ilyen hír számomra legalább olyan megható, mint ballagáson a himnusz (:

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz kavboy #33 üzenetére

    Két eset van:
    - tömegesen elterjedt ez a vírus és béna balfék rendszergazdák tömegesen benézték a vírus jelenlétét
    - mégsincs itt olyan régen és az "5-8 éve aktív lehet" című újságírói vagy crysyses mondat csak barokkos túlzás.

    A (#37) eight hsz-ben szereplő linken található infók szerint több, mint 600 rendszert fertőzött meg, ami figyelembe véve a windows alapú gépek piaci részesedését, a lepkefingnál is kevesebb, és 2010 óta figyelik (bár azt hiszik, korábban is volt). Vagyis az az állítás, hogy annyira bazira jól rejtőzködik, hogy 8 év alatt nem találták meg, a cikkben szereplő adatokkal nem támasztható alá. Ezzel szemben az az állítás, amit én tettem, hogy itt bizony rémhír terjesztés zajlik, egészen hihető.

    Tehát ha az, hogy sokan úgy gondolkodnak, mint én, vagyis nem ugranak mindenféle fudra, hanem próbálnak józan ésszel gondolkodni, szerinted szomorú, az a te személyes történeted.

    most tekintsünk el attól, hogy milyen hálózati forgalmat akarnak sniffelni? különös tekintettel a mostanában jellemző switchelt hálózatokra? egyébként is vannak kész eszközök sniffelő gépek kiszúrására. tűzfalon lehet figyelni a kimenő forgalmat, stb. stb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák