Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Metalfan

    senior tag

    válasz Major Major #21 üzenetére

    A hardver és szoftverkompatibilitás hiánya miatt nem terjed a linux
    Debian: alpha, amd64, arm, armel, hppa, i386, ia64, mips, mipsel, powerpc, sparc, s390, multi-arch. Windows? x86, x64, ia64... és nagyjából vége is van. Szoftveres téren sincs túl nagy lemaradás, a játékokon kívül mindennek van Linuxos megfelelője (sőt, a játékok közül is egyre többet lehet Linux alatt futtatni). Nem x86-os platformra meg elég hamar el fognak terjedni a szoftverek, mint ahogy az iPhone-ra is hamar megírtak több ezer programot, pedig arra a fejlesztést anno nem is támogatták. Ami az iPhone-os példát illeti, szerintem az illető inkább erre gondolt, mintsem arra, hogy egy iPhone-szerű kezelőfelületet toljanak az arcunkba.

  • Metalfan

    senior tag

    válasz Major Major #44 üzenetére

    ... És ez hardver és szoftver oldalról is fudot eredményez, ami bizony fogja a linuxot. Ugyanígy fogja a Windowst is :K
    A másik, ha x architektúrát támogat a Linux, akkor nagy valószínűséggel az arra való driverek is készülgetnek. Nem tudom, hogy a többi architektúrán mi a helyzet a hardverek szempontjából, de szerintem nincs akkora zűrzavar, mint az x86-os architektúránál, hogy van rohadt sok hardver, és minden hardvernek van egy (többé-kevésbé) nagy felhasználói bázisa. Például PowerPC-t aránylag kevesen használnak (x86-hoz képest), és gondolom túlnyomó részben (hacsak nem 100%-ban) előre összerakott gépekből áll a PPC-s géppark. Előre szerelt gépeknél meg eleve jóval kisebb a hardveres választék adott architektúrára, ezért kevesebb drivert is kell írni rá. De mondom, ez csak az én elgondolásom, nekem ez tűnik logikusnak; ha tévednék, javíts ki kérlek.

Új hozzászólás Aktív témák