Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz atti_2010 #40 üzenetére

    Nem kevernek semmit! Itt a shutter szemüveges megoldásról van szó, ami felváltva takarja el hol a jobb, hol a bal szemet, ez okozza a villogást. 120 Hz-es frissítésnél 60 felvillanás/mp jut egy szemre.

    3D moziból többféle van. Pl. az IMAX polárszűrős, mégpedig ha jól tudom, két projektoros, azaz nem villogós -- csak mert van DLP alapú polárszűrős megoldás is, ez villog, bár nem tudom, milyen frekin, illetve hogy ezt alkalmazzák-e mozikban. A RealD rendszer (egyes kisebb mozikban, ill. termekben alkalmazzák) pedig, úgy tudom, szintén a shutter szemüveget használja (mivel itt nincs szükség drága ezüstbevonatú vászonra), bár itt sem tudom a frekit, de nem lehet túl sok. Aztán, most kezd bejönni a Dolby3D, bár ebben is van villogás, de tudtommal az többszáz Hz, így nem zavaró.

    Viszont a stereo-3D rendszer (megvalósítástól függetlenül) eleve nem a legszemkímélőbb technika (a holográfia lenne az): mivel két sík képen alapul, akárhol is van a térben a virtuális tárgy, a szemnek végig a vászonra, ill. egyéb megjelenítőre kell fókuszálnia! (Itt nem a két szemtengely egymással bezárt szögéről van szó.) Azaz, máshová, mint ahová a valóságban szokott. Ezt nehéz megszokni az elején.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák