Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Yany #9 üzenetére

    Te írtál a CRT-ről (bár nem értettem, hogy jön az ide)... erre írtam az LCD-t. DE ha már itt tartunk, ez nem mozi. Ti vagytok eltévedve. Nem csak a shutter létezik, ezt is írtam és a 60 Hz szemenként épp elég. Nem hülyék a mérnökök, hogy olyat csinálnak drágán, ami használhatatlan, főleg nem a ViewSonic. :U

    Mutassatok 1 olyan filmet, aminek a sebessége nagyobb 60 fps-nél (ha 30 fps és minden szemnek 2x villantjuk fel és így jön ki a 120 Hz, az pontosan 2x gyorsabb, mint a 60 Hz-re tervezett PAL - bár ez nyilván nem teljesen összemérhető)... nem tudom, miért lennék tudatlan, amikor nem keverem a mozit és az otthoni szórakozást.

    nV 3D-s megoldásának is épp 120 Hz az alja. Magasabb lehet, persze, miért is ne, de a 120 Hz 3D-re elég.

    A polarizált szemüveget ne említsük 1 lapon a színeltolásossal... és csak mellékesen, a mozirajongók kedvéért, melyik moziban láttatok shutter glass szemüveget itthon? Az IMAX-ot meg eleve 48 fps-sel veszik fel, úgyhogy az pont megint más tészta, de gondolom ez sem gond.

    Egyetlen helyen sem olvastam, hallottam, láttam, hogy a 120 Hz kevés lenne a 3D-hez otthon - kivéve itt, most.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák