Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz #95904256 #112 üzenetére

    Nagyon rossz példa. Már csak amiatt is, mert én valószínűségekről próbálnék beszélni, vagyis nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy tévedek. Tudományosan azonban, nagyon okos emberek nagyon hosszú ideig - évtizedekig - tartó kutatásai alapján viszonylag magabiztosan merem azt mondani, hogy ha lesz is valaha szobahőmérséklet közeli szupravezetés, akkor az nem a közeljövőben (mondjuk 10 éven belül) lesz. De ne legyen igazam :).

    Ezzel szemben a laposföld-hívők - mint annak idején az egyházak is - dogmatikusan kijelentik, hogy a Föld lapos. Pont. (Esetleg megpróbálják sekélyesen bizonyítani, de a ráció nem hat rájuk, kirekesztik az alternatív lehetőségeket, mert csak. Én nem.)

    Én nagyon szeretném (meg szerintem sokan mások is), hogy legyen szobahőmérsékleten is működő szupravezetés, lehetőleg kommersz, olcsó anyagokkal, de a tudomány (vagy isten?:) - amúgy ateista vagyok) valahogy csak nem akarja... Erős lenne - most még - azt kijelenteni, hogy fizikai képtelenség, de az, hogy nem nagyon jutottak vele előrébb évtiztedek alatt, azért az sejteti, hogy a probléma még csak szemievidensnek sem tekinthető.

    Most 203 K-nél járnak, lehet, hogy az elvi határ mondjuk 230 K-nél van. Az már alig kevesebb -40°C-nál, Szibériába télen időnként már jó lehetne. Na hurrá... (Bár még mindig sokkal inkább, mint a 203 K, mert olcsóbb és könnyebb hűteni.) Lehet, hogy nincs elvi felső határ. Bízzunk ebben; vagy legalább abban, hogy ha van, akkor az viszonylag közel van a szobahőmérséklethez. Mindenesetre az, hogy egyelőre nem ismert ilyen korlát, az nem jelenti azt, hogy amúgy ne lehetne.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák