Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    Nem értem a koncepciót. A mostani ITX miért nem jó erre?
    Ugyanúgy kicsi, és most is millió házat lehet venni hozzá. Akár HTPC, akár konzol méretben is.
    Mondjuk igaz, ha kell a teljesítmény, akkor kicsiben nem lehet megoldani.

    Viszont mostanában kerestem ITX házat házi NASomnak, 3 vinyóval. Nem találtam normális méretben. Vagy volt a teljesítményt is bíró kocka ITX ház (pl. Elite 120), ami rohadt nagy, vagy a mini házak, amibe viszont a vinyók nem férnek.
    A vége egy SFF ház lett, ami alapból mATX-es, szóval jó helypazarló, és nagyobb, mint ami kéne.

    Szóval a nappali-PC lenne a cél, akkor ezt a hiányosságot a ház-gyártók most is pótolhatnák, új szabvány nélkül, az ITX bőven elég lenne erre a célra.

    (#17) a_n_d_r_e_w : nyekergő macska v. síró gyerek :)

    (#20) Lacc: komoly teljesítményt nem tudsz megoldani 20x20x20 centiben. Megalománia ide vagy oda.
    Mondjuk amikor én házat kerestem magamnak, nagy bajban voltam, mert tényleg nőttek a házméretek az elmúlt 15 évben. Alig találtam olyan házat, ami nem nagyobb, mint a régi ATX házam, pedig kevesebb hely kellett bele.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Polllen #107 üzenetére

    "Amikor egy nappaliba kell bepakolni hifi esetleg házi mozi mellé, akkor már nagyon nem mindegy mekkora a gép. Jellemzően fekvő házakra vannak kialakítva a bútorok is."

    Ez nálunk fordított irányban van :)
    Nincs hifi, mert egyikünknek sincs extra igénye rá, házi mozi megint nincs, mert a PC mindent lejátszik.
    Ugyanezért nem kell mediabox, blu-ray, egyéb kutyafüle.
    (jelenleg most tévé sincs), és bár a 27" nem egy moziélmény, ideiglenesen megteszi, úgyis a PC a fő elem, mert ezzel mindent meg lehet csinálni. Erős, tehát játszani, konvertálni is jó, (konzol sem foglalja a helyet), és a 4K monitoron a legújabb anyagokat is bátran megnézem vele.

    Cserébe ATX házban van (igazából egy pár centivel kisebb mATX is elég lett volna így utólag), de ATX párti vagyok, minden kicsinyítési próbálkozásom arra futott ki, hogy kompromisszumot kéne hoznom. Cserébe a ház csak 4 centivel lett volna kisebb, mert bár ez az egyik legkisebb normális ATX ház (Corsair 400Q), a mATX házak annyira helypazarlóak, hogy semmivel nem lettem volna előrébb.

    (#107) Polllen: Tegye fel a kezét aki látott már nappalit és a TV körül a párja megengedte, hogy ízlésesen elhelyezzen egy ATX monsturomot.
    A csomó médialejátszó vacak helyett van a PC. Ízléses a ház, és szerintem összességében még így is kevesebb helyet foglal :), és most az asztalon is meg van tűrve, nem kellett eldugni.
    A vinyókat kitettem egy ITX alapú házi NAS-ba, na, az el van dugva a ház eldugott sarkába, hadd kerregjenek, így a desktop gépnek már semmi hangja.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz komi77 #117 üzenetére

    Ja, és nem a GTX 1080 miatt drága a cucc, hanem a katódsugárcsöves erősítő miatt, csak jól álcázza magát nvidia felirat mögé :)

Új hozzászólás Aktív témák