Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pigster

    senior tag

    válasz Dark Archon #42 üzenetére

    Látod, hogy ökör vagy!
    Nekem már van két gyerekem, saját házam és autóm. Nem mintha verseny lenne, de eddig úgy tűnik többre vittem, mint te, de nem nézem le azokat, akiknek kevesebbje van, mint nekem. Tudom, hogy sokaknak a mindennapi megélhetés problémát jelent és nem tudnak csak úgy pikk-pakk előrántani 100000 Ft-ot egy laptopra, mert kell az iskolába. Sokaknak az is gondot okoz, hogy a tankönyveket és tanszereket megvegyék, pedig az jó esetben "csak" tizenxezer Ft.

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Dark Archon #42 üzenetére

    Mondom én, hogy lövésed nincs a világról. A másfél két év nem ritka. Ha valakinek van egy szakmája, s olyan csodás helyekre született, keveredett, mint Baranya vagy Békés megye, akkor ha megszünik a feje fölül a munkahely, esélye nicns semmit találni. A fövárosba felutazni és ott próbálkozni a következöt jelenti: bérelj lakást, vagy minimum munkásszállón próbálkozz, közben tartsd fenn a vidéki ingatlanodat, arra rá kell nézni bizonyos idönként, ezért utaznod kell,eladni a helyi lehetöségek miatt nem tudok, max annyira, hogy egy fövárosi lakás önrészének lemegy-csak munka nélkül meg nem kapsz hitelt, így lakásod sem lesz. Ha vidéken maradsz, akkor ott meg a munkahelyek hiánya fog megfojtani. Amennyiben nem tizenéves vagy, s férfi, azonnal szopóágra kerülsz. Minimálbérböl, illetve olyan bérböl, amelyiknek nincs 100k nettója pedig nem fogsz tudni félretenni.

    A másfél-két év manapság nem ritka, pl, bolti eladói munkára pécsen rendre százas nagyságrendben jelentkeznek, s már biztonsági örnek sem lehet menni, mert azon területen is összeomlott a piac, de a Sparnál is durva létszámleépítés volt mostanában. Kedvesem és családja történetén gyönyörüen látom mennyire nem egyszerü munkát találni, még ha akarja az ember akkor sem.

Új hozzászólás Aktív témák