Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duke

    aktív tag

    válasz Predatorr #16 üzenetére

    A doom- al is milyen jol ellehetett jatszani 15-20 kepkocka sebeseggel, most meg itt jatszak az eszuket.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Predatorr #16 üzenetére

    Nem vontam kétségbe a létezésed, írtam, hogy van, akit így vagy úgy, de nem érint (a 144 Hz-es cikkemben is volt erről szó).

    Kompetitív quakerként 60 Hz-zel kb. esélytelen vagy hozzád hasonló képességű (vagy nálad jobb) emberek ellen (de ez kb. minden értékelhető online FPS-ben így van, csak némelyikben jóval hangsúlyosabban - mint pl. itt), teljesen megváltoztatja a meta game-edet, és nem éppen az előnyére - ilyen környezetben akarva-akaratlanul is rá vagy kényszerítve a magas képfrissítésre (Mondjuk miért ne akarna az ember sok Hz-et?), ha nem akarsz a szopóág végén ücsörögni. Huszonév alatt azért ez eléggé beépül az emberbe, "hardveresen" is.

    Persze single playerhez szép az IPS meg a kicsit nagyobb képátló, HDR, ez-az, de én már itt sem tudok lemondani a 120/120+ Hz-ről; az ember megszokik egy bizonyos reszponzivitási szintet és onnatól már az a sztenderd. Ha nincs meg a freki, az első pár körbeforgásnál már érzem, hogy késik az egér a mozdulathoz képest, és utána ez folyamatosan ott van, mint az agyadban egy szilánk, és ahelyett, hogy élveznéd a tájat lóhátról / pilótafülkéből / akárhonnan meg felderítenéd a virtuális terület minden zegzugát, folyamatosan azon rugózol, hogy input lag van és blöeh. Azért azt hozzáteszem, hogy vannak olyan műfajok, ahol kevésbé zavaró a sub-100 Hz, illetve a FreeSync / G-Sync is tud faragni a negatívból.

    Dolgozni, filmezni tudok lassabb kijelzőn is, de ha lehet választani, ugye..

    Szerencsére van termék bőven, lehet válogatni, mindenki megtalálhatja az igényeinek / pénztárcájának megfelelő ajánlatot.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák