Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsike

    tag

    válasz #96302336 #25 üzenetére

    Hidd el, visszamegy az, ha az anyagra van igény. Ha nincs akkor lehetsz te az egyetlen seeder, akkor se fog visszamenni, de ha vannak letöltők lassan de biztosan visszamegy. NASt használok, szépen beledobálom amit le akarok tölteni, majd USB-re kimásolom róla/hálózaton elérem, otthagyom hagy menjen, ha kell valakinek felbúg a winyó és megy fel az adat. Otthoni nettel, 30/5 Mbit. Előfordult, hogy egy hónapra megfeletkeztem a NASról mert épp nem töltöttem semmit és eszembe se jutott, szépen felment 300 GB, kb 60-as arány - természetesen nem bánom, amíg le nem törlöm az anyagot amúgyis bent marad, hagy vigye akinek kell, csak most a feledékenységemmel tettem jót a közösségnek. Szóval meg lehet azt csinálni sok, akár szerveres seederek mellett is, ha nagyon akarod - a kliens ugyanis mindenkitől fog adatot kérni annak érdekében, hogy mindig a lehető legjobb sebességgel menjen a letöltés (ha kiesne egy gyors forrás a többi betölti a helyét), a hálózatok meg általában a gyorsabb kapcsolatot fogják vissza ha elfogy a sávszél (hogy a webböngészést ne akassza meg a letöltés), ennek a mellékhatása, hogy a lassabbak is egész jó (ha nem is teljes) sebességgel tudnak feltölteni, ha akarnak is feltölteni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, érdektelenségbe fulladó és mammut (50+GB-os) torrentek kivételével mindig sikerült 48 órán belül elérni az 1-es arányt.

Új hozzászólás Aktív témák