Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz perecKING #12 üzenetére

    Azért egy Z170-be megnéznék egy 12700 de még jobban egy 12900K-t.
    Lenne ott robbanó VRM bőven. 1-2 lap kivételével ott még nem voltak ennyire alap dolgok az erős VRM-ek.
    Ettől függetlenül az igaz, hogy 2 max 3 foglalatváltással meglehetett volna oldani a Z170-Z690 közötti dolgokat.

    Viszont más részről nem értem azokat akik sírnak, hogy sok foglalatváltás van.
    Nem jó, de nem is tragikus :)
    Pont azért mert aki megvesz egy adott friss gent, vagy akár egyel régebbi gent annak nem kell rohanni a következő proci boltba kerülésekor új cuccokért
    Igazából még mai napig is elegendő egy Z370/Z390 lap + 9900K és 1-2 évig még az is lehet.
    Aki most megveszi a Z690-et az ráér majd a Z890-Z990 (ha feltételezzük a jelenlegi nevezéktant) idején cserélni újra.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz perecKING #23 üzenetére

    Ne keverjük a szezont a fazonnal!

    Hidd el tisztában vagyok vele mibe mi megy, nem ma kezdtem a dolgokat.
    Ettől függetlenül most egy csúcskategóriás Z170-et hasonlítasz egy mainstream laphoz.
    Igen tény és való, hogy pl egy Z170 OC Formulába minden probléma nélkül elmegy egy 9900K de mint mondottam, Z170 esetén is 4 meg 6 fázisok voltak az általánosan használtak, nézz meg nyugodtan egy VRM táblázatot.
    Másik, hogy mint mondottam igen, tényleg meg lehetett volna oldani 2-3 foglalat cserével nem pedig ennyivel ami volt. De senki sincs kötelezve, hogy évente cserélje a hw-t.
    Aki meg mégis így tesz az hobbiból csinálja, így nem fogja érdekelni az sem ha havonta lenne foglalatváltás.
    Plusz azért is sarkalatos ez a dolog, mert bár foglalat csere lehet nem volt indokolt, de a hajadra kenheted a Z170-es lapod, amin nem hogy PCIe 5.0 de még 4.0 sincs, nem beszélve az M2 foglalatok számáról, vagy az alaplapi hangkártya minőségéről stb.
    Tehát hiába lenne neked egy olyan lapod ami fizikálisan épp fogadja az új genes dolgokat, ha hamarabb fogod lecserélni azért mert nem tud olyan dolgokat ami a technika fejlődésével a lapra került. (Tudom, most lehetne arról is vitát nyitni, hogy nem korlátozó tényező a PCIe 4.0 hiánya, vagy az egyéb dolgok.)

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Lew-ii #47 üzenetére

    Ha hozzám nőtt egy proci, (mert azok azért nem 4 évet bírnak) akkor a szintén tiszavirág életű 1200 és 1700 es tokozásból nem fogok tudni venni lapot ha esetleg kimúlik 3-4 év múlva, a 1151 meg már elég idős tok ahhoz, hogy lassan kimegy a divatból.

    Tök mindegy, mert 3-4 év után már lap sem lesz egyik generációból sem.
    Már most is vadászni kell a Z370 Z390-es lapokat újonnan.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz wasd.hu #50 üzenetére

    Az a baj, hogy hiába van AMD mondjuk sokáig AM4-en ettől még ő is tudna "geci" lenni.
    Most hogy partiban vannak Intellel már lásd az árak sem azok náluk sem mint Ryzen 1xxx idején.
    És idő kérdése, hogy nem e lépik meg ők is azt, hogy sűrűbben kezdik el cserélgetni a foglalatokat. De akár ha marad is a foglalat, semmibe sem telik nekik bios szinten korlátozni, hogy xy lap esetén nem mennek az új cuccok.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák