Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Magyarra fordítva:

    Bejelentette az Intel, hogy újabb ürügyet szolgáltat az MS-nek, hogy tovább lassítsa a régi processzorokat, hogy többen vásároljanak újat.

    Az első ilyen "biztonsági rés" hány évig is nem zavart senkit? 20?
    Bocs ha minden ilyen MS frissítést mellőzök és ha a háttérben valahogy felküzdik a gépemre, akkor leszedem.Ez van.
    Nem kell új CPU. Minek? Életemben nem hagytam még ki ennyi generációt, de ha egyszer nem kell akkor nem kell.
    Ha nem ugyanazt a grafikus teljesítményt akarnák eladni 3 éven át, akkor talán lenne már 4K VR és az ahhoz való VGA-hoz kéne.
    DE nincs. Kevés az ultra, aki így is vesz új hardver, hát akkor vetessünk a hülyékkel.

    Valaki komolyan elhiszi, hogy pénzért kap olyan rendszert, amiben nincs rés?

  • bot1978

    senior tag

    válasz GodGamer5 #93 üzenetére

    AMD ugyanúgy érintett, de még ha maga lenne a csoda egy Ryzen egy Ivy i5-i7 után, mint ahogy azt beállítják még akkor is mire megyek vele ha pénzt költök rá? Nem kell erősebb proci se dolgozni, se játszani. Minek? Spórolni 2-3 percet?
    Olyan is hányszor van, hogy az USB3-as HDD-re a kettesben másolom rá a 16GB-os filmet, mert akkor veszem észre a sávszélt, amikor már másolja és lusta vagyok újból kezdeni. Otthagyom a csába.

    Az MS hiába küldözgeti ezeket. A módszer a hogyanra teljesen mellékes, kigyomlálod az MS vackait és pont.

    (#95) keembo

    Tömegével jönnek hozzám a melóban, hogy kéne lassan már egy új notebook... az átlag usereknél ez tökéletesen működik. De gamer srácok is simán tuningolnak idősebb "K" CPU-t úgy, hogy fenn van az MS lassítása és közülük is sokan vesznek újat úgy, hogy előtte nem nyomják ki az MS vackait. Szóval ez így megy és ami pénzt hoz, amíg megy az menni is fog.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz carl18 #98 üzenetére

    Szerintem sokat zabál az i7 tuning és emiatt sok alaplap kiesik a gyenge VRM miatt, ami marad az meg korához képest erősen túlárazott. Bőven elég egy i5, pl. egy 3570K amit nem csak prémium alaplappal lehet azért 4GHz-en járatni. A RAM sávszél sem rossz, ott van benne az integrált GPU ugyanúgy, emiatt ha VGA-t kell cserélnél nyugiban el tudod adni a dedikált kártyát akkor is, ha nincs másik géped.
    Filléres ma már egy Ivy i5, az árához képest egy Ryzen is olyan, hogy igazából mire rendszer lesz belőle ahhoz képest, amivel többet ad a gyakorlatban egy régi Intelnél rohadt drága.
    És még csak most lesz még olcsóbb a régi Intel, hogy még tovább lassítják.
    Ha fogok feljebb lépni Ivy-ről csak azért mert annyira olcsó lesz az egész váltás, de ramot tuti nem cserélek. Az a DDR4 duplaár egy rossz vicc.
    DDR3 pláne elég, még annyi értelme sincs cserélni, mint a procit, ha vennék a 16GB mellé még 16-ot még annak is több értelme lenne, mint DDR4-re cserélni. Majd pont valami aljadék 50 rongyos AMD proci miatt veszek DDR4-et mi? Ezek teljesen hülyére vesznek.

    Talán ha lesz valami foradalmi új konzol akkor azzal együtt majd jönnek esetleg játékok, de jelenleg a mai konzolport vackoknak egy Ivy konfig elég. Ha meg lesz ilyen akkor meg szevasz a mostani 50 rongyos procik is ugyanúgy cserések lesznek, mint a 100 éves Intel addig meg csak max az epénisze áll egyeseknek tőle.

  • bot1978

    senior tag

    válasz wwenigma #111 üzenetére

    Nézd meg a felhozatalt hol van a tetején van vagy az alján? Nem véletlenül 50 rongy azért annyi, mert aljadék, de a DDR4-et viszont muszáj megvenned hozzá. Mit fog az a DDR4 érni érni, mire elkezd végre kelleni is neked ez a proci számítási kapacitás és még ott van az is, hogy lufiba lősz és amikor elkezd végre kelleni kiderül, hogy az új szoftvergenerációhoz igazából meg még kevés is. Semmi értelme nem volt előre megvenni.
    Cserélheted le, de nem minden alaplapban lehet majd cserélni, de tegyük fel cserélhetsz. Miért is fizettél akkor? Addig semmi gyakorlati haszna.
    Csak mondogatják, hogy tömörítés meg videó meg… valójában ha kéthetente egyszer spórolsz 2 percet azzal, hogy a gépedben van akkor már nem is vagy átlagos felhasználó, de nem spórolsz mert észre sem veszed, hogy kinn van a successfully popup ablak 5 perce, mert közben mást csinálsz, mint minden normális ember.
    Nem baj. Megveszed, beleteszed. Megnyugszol. :)

  • bot1978

    senior tag

    válasz wwenigma #121 üzenetére

    Más a festés ha arról beszélünk, hogy egy üres asztalra kell venni valamit. Főleg más, ha csak új jöhet szóba. Tök más téma. Nekem, akinek már van nagyon nem az MS javítása és nem is a Ryzen kell ahhoz, hogy új hardvert vásároljak, hanem az kell hozzá, hogy úgy lássam kapok végre valamit a pénzemért. Talán a kor teszi, de úgy érzem egyre kevesebb többletet adnak egyre drágábban és ennek az az oka, hogy ritkább lett az igazi generációváltás, ami tényleg az is és nem csak annak hívják.

    (#122) DraXoN

    A legnagyobb közös nevező a felhasználók között az MS. Ha az MS kiad valamit, ami lassítja a gépeket légy erős az „avultatás”. Igazából mindegy is, hogy rosszhiszemű vagy jóhiszemű. Ezen kár agyalni.
    Egy MS hotfix vagy akármilyen csomag az a meghatározó többség számára tulajdonképpen az a nagy semmi, ami után ugyanarra szeretné használni a gépét, amire korábban.
    Ma már azért nem is olyan egyszerű megnövelni a válaszidőt, hiszen annak jelenlegi hossza gyakran valamilyen hálózati műveletre vezethető vissza, nem az idősebb CPU-ra. Keményen oda kell csapni a régi CPU-nak is, akár 20-30%-os lassulás is kellhet, hogy az érezhetően megnövelje a válaszidőt és azért addig fixelgetik a réseket, hogy csak sikerül ilyen szinten leharcolni a régi procik teljesítményét.
    Erre módszert találni nem kis teljesítmény volt úgy, hogy közben az új hardverek azért lehetőleg ne lassuljanak ennyire… Lehet véletlen, de véletlennek szerintem különös.

  • bot1978

    senior tag

    válasz carl18 #141 üzenetére

    Akkor te gondolom még monitoron nyomod FullHD-ban. Én a Rifthez vettem a mostani Ivy-t a GTX1060 alá, szóval tök más nekünk a minimum és mégis egyetértünk. Lap+cpu használtat használtra cseréltem anno, a 1060-at vettem újonnan (akkor jelent meg, de mégis csak 62k volt akkor az ára, mert időben csak utána kezdtek bányászni és szálltak el az árak).
    Tulajdonképpen a tartós VR játékélmény után erősen leértékelődik a hagyományos videojáték és még öregszem is mellé szóval így már pláne túl bárgyú nekem a legtöbb, viszont ha a GTA6 kap VR támogatást arra én is rámegyek elővételben is akár.
    Az ötödiket még 3 monitoron játszottam ki belső nézetből kormánnyal, mert így volt szerintem a legjobb, bár a kormányt emulálni kellett xbox joynak, így elég sokat veszített a vezetési élmény, mert eléggé le kellett csökkentenem az elfordulási szöget. Viszont a város mérete, a forgalom, az egész fizikája azért ütős volt. Abból kiindulva, ahogy az ötödik rész milyen vacakul fut nálam vorpx-el VR-ban most a 1060-al arra következtetek, hogy szevasz a hatodikhoz (már ha tényleg lesz gyári VR verzió) tuti gépet kell cserélnem. Addig viszont mostanában előre megvenni valamit, csak mert „erősebb” tök értelmetlen.
    Már a szót is utálom, egyáltalán milyen hülyeség vásárlási érvnek az, hogy erősebb? És akkor linkel valami teljesen irreleváns szintetikus izét, hogy mittudomén hány százalékkal több prímszámot kiszámolt, mint az enyém és akkor mi van? Most éppen a Ryzen a sláger, mert az jó „erős” és csak ötvenezer és annyiért ajándék, hát nem rohanok? Nem. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák