Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    Micsoda hír!!! :D Meg se lepődök, nem véletlen jelent meg a 9700K HT nélkül :D Intel lehet előre tudta "More ebbű baj lesz" HT nélkül dobjuk piacra. 8/8 szál :D Szóval az intelnél már teljesen megszokott hogy jön folyton az új sebezhetőség... De várjunk csak lehet így akarják növelni az eladásokat. :DDD Ezzel a régebbi I7-et is könnyedén le gyilkolják teljesítmény ügyileg.

    A Zen 2-nek minden összejön majd, náluk nincs sebezhetőség az ára is jó lesz és a teljesítmény. Aki meg használja az agyát ezek után a bakik után elvből nem váltana megint intelre. Fél évente jön egy új intel sebezhetőség. 1 hónapon belül a Zen 2 Fixálja ezeket a hibákat, lehet rájuk váltani :D

    Én is világ életembe intel hardver használtam, jelenleg egy Ivy Bridge I5-3470-et használok ami még mai napig is szépen tartja magát. Ki gondolta volna hogy a védelmi javítások fogják főként legyilkolni a hardverek élet tartalmát? 2017-ig volt a nagy intel elvakultságom. Az új AMD Ryzen inteles szemen keresztül is simán vállalható alternatíva. Szerintem az AMD teljesen jól halad, és az intel meg hibázik és tököl a 14 nanométeres gyártó sorral. Csak azokat az embereket nem értem akik ennek a cikknek a hallatán felháborodnak, és nem akarják elhinni a tényeket. Egy otthoni gépre is ugyan úgy fontos a védelem, főleg a pénzt is mozgatsz vele online.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz bot1978 #92 üzenetére

    Teljesen reális feltételezés! Egy régi 2011-es I7-2600K tunningolva 20 fps-el hoz kevesebbet mint legújabb I7-9700K az assasin alatt. De egy RTX 2080-at 1080P alatt elég szépen meghajt a régi I7 is. Máshol előjöhet nagyobb különbség is, de közel se használhatatlan. 60 fps mindenhol meg van lazán, ami az emberen nagy részének elég. [link]

    Elég szépen teljesít a régi Sandy Bridge is, szerintem nincs miért szégyenkeznie! 1080P alatt jött össze a teszt egy RTX 2080-al. Nyilván magasabb felbontáson csökken a különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz bot1978 #109 üzenetére

    Hát na, igen nyilván tunningal többet eszik de csak 32 nanométeren volt legyártva :D
    Nekem tavaly egy Asus Z68 deszkában ment 3,8 ghz órajelet az I5-3470, csak valóban nehéz már régi platformhoz jó deszkát kifogni. Ráadásul nagy a rizikó is hogy bármikor bemondja az unalmas, és itt nincs garancia stb....

    Én 1100 ft-ért vásároltam a jelenlegi alaplapomat egyik havertól 1155-ős foglalat, egy olcsó Asrock H61-VS deszka, annyi a hibája hogy az egyik ram foglalat nem jó rajta. Bios frissítés után ment is benne az I5-3470, utána gondolkoztam platformváltáson. De úgy voltam vele ameddig ez a alaplap működik addig teljesen fölösleges váltani. Ez a gépem is teljesen kiszolgál most, akkor meg fölösleges váltani ha nem adna plusz az új platform.

    Majd én is pár év múlva én is váltok, na meg jöjjön olyan cím amiért érdemes váltani. Esetleg ha jön a GTA 6 akkor majd elgondolkozok a váltáson. Addig meg ráér, mert nincs is olyan játék amiért érdemes volna fejleszteni.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz bot1978 #152 üzenetére

    22 colos 1680X1050 felbontású monitorom van, mellette tévére is rá van kötve a gép. :))
    Úgy vagyok vele ameddig a monitor bírja és nekem elég, sas szem jóska se vagyok aki megszámolja a kép pontokat.

    Hát ez mindenkinek más jelent, tény most jelenleg ár-érték arányba a Ryzen többet add és nincs sebezhetőség se. De ez mindenkinek magának kell eldöntenie megéri-e fejleszteni a gépet, mert ha ki szolgál kellően gyors rendszer alatt akkor nem muszáj váltani.

    Én 2012-2014 fele voltam úgy vele váltanom kellene, mert az E5200/2gb ddr3/GT 440 kezd kevés lenni. Szóval akkoriban a Sleeping dogs-ot játszottam ahol az E5200 teljesen kihalt alóla 15-20 fps-el ment 1280X1024 lowon, és sokszor be is dropolta az fps-t. 2014 nyarán bios updateltem, 775 foglalatból kivágtam a pöcköket és ment is bele a E5450. 1280X1024 Közepes beállításon beton stabil 40-60 fps lett egyből a játék, pedig az GT 440-nek nem igazán volt már hova gyorsulnia. Szóval az ember akkor vált ha már kevés a konfig, vagy sok ideget meg eszik a töltés idők miatt. Nekem az I5-3470 hála elégé távol van ettől a szintöl, szóval ez is lehet még egy 5 évet kiszolgál. Majd meglátjuk mikor halálozik el az alaplapja :DDD

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Bici #265 üzenetére

    Én is pont most akartam linkelni az eredményeket, de a 8700K is elég sokat lassul. Elég arra hogy az AMD 2000 széria is leverje az intelt.

    7980XE (288)
    8700K (271)
    2990WX (245)
    2700X (219)
    6800K. (200)
    With the full suite of mitigations enabled, the CPU performance ranking is:

    2990WX (238)
    7980XE (231)
    2700X (213)
    8700K (204)
    6800K (159)

    Nyilván mindig is lesznek félre vezető tesztek ahol az intel által sponzorált teszt megnyugtatja az inteles szívét csak 1%-ot lassít a javítás. Ezek szerint a 9900K simán a 20-30%- hatására teljesítmény szintben beeshet egy
    2700X szintjére ami kurvára gáz.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz DraXoN #268 üzenetére

    Nyilván ott is fent volt a javítás,lehet minimális mérési hiba stb.

    Engem csak az zavar így az intel hír kapcsán, intel azt javasolja kapcsolják ki a tulajok a hypet treadingot.
    Kapcsolja ki a tulaj azt amiért elég szép felárat fizetett? Tök korrekt nem?

    Mert a 8700K HT nélkül gyakorlatilag 8600K, a 8. generációs coffe lake széria eleve úgy került piacra hogy sebezhető. Pedig már nyáron jött pár hír hogy az intel processzorok sebezhetőek csak akkor senkit se érdekelt mert nem votl nagy dobra verve. Szerintem ez akkor túl helyes, mert egy adott teljesítmény megfizetett a felhasználó. Most amit az intel elbaltázott azt a felhasználók szívják meg, főként a tulajok.

    De egy 9900K esetén és a HT minusz egyenlő 9700K és a két hardver között igen tetemes különbség van felárilag. Nincs mit tenni a I9 márka nevet meg kell fizetni, ez a baj hogy az intel bármit megtehet. Hibát hibára hajthat még sincs semmi következménye. Simán megérdemelnének pár pert a nyakukba, így a régi hardverek se teljesítmény szinten avulnak el hanem a szoftveres javítás ami kivégzi majd őket.

    Egy I7-2600K az új javítások egyenese kivégeznek, az már a Meltdown javítás után is 25-30 %-ot lassul na még a Hyper Treading nélkül ez még nagyobb lassulás. Pont a Zen 3000 széria megjelenése előtt van új sebezhetőség, és nem is akár milyen. Aki nem visel kéken látja a világot, ezek után biztos nem vesz megint intelt, főleg a új Zen 2 jól sikerül.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz nexplo #273 üzenetére

    Pár héten belül debütál a Ryzen 3000 széria, talán az is alternatíva lehet ha kellőkép nő az iPC és az órajel.
    A Ryzen 5 3600X a 9900K szinjére fog érkezni, szóval végre azért van alternatíva is. Inteltől jövőre jöhet egy 10 magos I7 10700K. Persze ez is HT nélkül jöhet, szóval úgy látszik elérünk egy olyan korszakot ahol az intel valós magot adhat, nem virtuálisat.

    Pár héten belül úgy is kiderül mint tud az új AMD, annyi fix a javítás által gyengült inteltől mindenkép jobb lesz és kedvezőbb áron sebezhetőség nélkül.

    I7-2600 is remek hardver mai napig, de a javítás után egy G4560 szinje alá zuhanhat vissza....

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz nexplo #275 üzenetére

    Persze egy fullos hardvert nem akar az ember bagoért tovább adni, megértem a bajod. Hát használd ameddig tudod, jobbat nem tudok. Így ha már valóban sokat költöttél erre valóban nem a legjobb vétel elpaszolni.
    Reménykedjünk jön egy újabb intel készlet hiány és megint 120E fölé megy a 8700K :DDD Már teljesen megszokott ez a egész.

    Esetleg 9900K/10700K lehet a te processzorod, ha jövőre nem jön foglalat csere az inteltől.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz sb #282 üzenetére

    Úgy értettem hogy a G4560 lassítás nélkül :D

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz nexplo #289 üzenetére

    Hát igen a 9700K 8 mag majd nem egyenlő a 6/12 8700K-val. De a Patchelt védekezéssel fixált 8700K tuti lassul, szóval 9700K Win :D

    Most az új hír szerint 6/12 szálas új Zen 2 egy mérés szerint az I7-8700 szintjét hozza. Ha tényleg 100-130 dolcsi körül adja ezt a AMD akkor igazi "Bestbuy" hardver lehetne.

    Annyi biztos biztos hogy januárba volt egy hivatalos mérés, nem végleges órajelen ahol egy 8/16-as szálas Zen 2-őt össze eresztettek egy 9900K-val és 20 pontot rávert cinebench 15-ben. Szóval minden jól megy, és az árazás is jó lesz akkor a Zen 2 a jelenlegi Intel szériát rommá fogja verni. Pár héten belül úgy is jönnek a tesztek,kiderül mennyivel erősebb a Zen 2.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák