Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    Szerintem meg ezzel eggyel növekszik majd a warezolható dolgok száma. Új műfaj lesz: hírek vegyesen. A warezolót hidegen hagyja, hogy egy fél nap késéssel vagy egy nap késéssel jut hozzá az anyaghoz. A szöveges fájlok amúgy is kicsik, hamar le lehet tölteni őket.

    Nem értem, miért akarnak pénzt ezekért? Írják a lapot elhivatottságból és kész. Aki megteheti azt, hogy ingyen finanszírozzon egy vesztes vállalkozást, mert mondjuk sok a pénze, az csinálja hobbiból vagy idealizmusból, mint oly sokan mások. Aki meg erre nem hajlandó, az nyugodtan magára húzhatja a földet.

    Amikor zenéről, filmről, szoftverről, hangoskönyvről van szó, akkor is mindig ez az érv. Zenéljen az, aki megteheti ingyen, a többi meg menjen ekézni. Na, akkor az újságírók miért lennének kivételek ez alól? Menjenek ők is ekézni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Erasmus #46 üzenetére

    "sajátos a világképed"

    Tévedés! Ez nem az én álláspontom. Nyugodtan lapozz akármelyik warez cikk fórumába, és olvasd el, hogy ez az általános és egyöntetű álláspontja az internetezők többségének. Pontosan én szoktam védelmembe venni a szerzőket, hogy nehogy már elvárják, hogy bárki is bármit ingyen csináljon, és amikor így teszek, mindig ezt kapom válaszként: "Ne csináld, ha nem engedheted meg magadnak!" Érdekes módon, valamilyen perverz szemszögből még az újságírók is ezt szokták válaszolni.

    No, most megfordítottam a puska csövét, és leírtam szóról-szóra, amit én szoktam kapni. Ugye milyen jól esik, amikor azt halljuk, hogy dolgozzunk ingyen, hobbiból mások szórakoztatására?!

    Ezen bukik be a szórakoztatóipar (zene, film), a szoftveripar, ezért csórók az írók és a művészek. De ezt a művészek már megszokták, hogy mindig le vannak égve, most lesz még egy újabb réteg (az újságírók), akiknek meg kell szokni ezt a gondolatot.

    Arról nem beszélve, hogy sokan még talán ki is fizetnék a 300-400 Ft-os díjat egy újságért, no de aki naponta ötöt-tízet olvas, az ennek az összegnek az ötszörösét-tízszeresét is ki fogja (tudja) majd fizetni? Nem hiszem.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    Én egyébként mindig is csodálkoztam, hogy a hasonló oldalak mind tartanak fenn apróhirdetés rovatot, amit teljesen ingyenes. Ez annyira idegen, hiszen bárhol a világon bármit is hirdetünk, azért bizony fizetni kell. Legyen az akár papíralapú újság, akár internetes hírportál.

    Szinte elborzasztó, hogy ezeken az aprós oldalakon nem lehet hasznos dolgot találni, csak kacatot, mert ingyen van a hirdetés, és mindenki minden lomot felrak rá. Olyan, mint szeméttelepen guberálni. Ha valakinek komoly eladási szándékai vannak, az szerintem nem egy ingyenes apróhirdetésben fogja hirdetni, amit eladni kíván.

    Annak nem vagyok ellenére, hogy az apróhirdetés legyen fizetős. A papír újságoknál is drága, pedig azok közel sem jutnak el annyi olvasóhoz, mint egy website. És talán meg lehetne belőle finanszírozni a híreket.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    #89, #94: flém.

    Tévedés, mert szemezgettem aprót itt, csak éppen azt sosem találtam, ami kellett volna. Emellett találtam ezermillió olyan dolgot, ami nálam a lom kategóriájába tartozik. Nem mondtam hogy szemét, de lom. Amit valaki ajtótámasztéknak használ, azt ne próbálja eladni, mint elektronikai cikket, amikor működésképtelen. Hirdesse ajtótámasztéknak, vagy levélnehezéknek. Én is felrakhatnám a tegnapelőtt kinyiffant kenyérpirítómat, hátha valaki tudja belőle hasznosítani a dugvillát. Meg aztán talán X lépést is fog tenni érte! :C Erről ennyit.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Mr X #115 üzenetére

    "Haladni kell a korral, ez tény. De azért van egy egyedi hangulata a papír alapú újságok, könyvek olvasásának."

    Ez pont olyan közhely, mint "hogy azért a pusztának is megvan a maga romantikája..."

    Legutóbb kórházban próbáltam meg olvasni egy magazint. (3. évezred, a sógoromék hozták be). Ne tudd meg! A szemem majd kifolyt a fényes papírra nyomott 6 pt méretű Arial Narrow-tól. Egyik olvasó írta, hogy nem lehetne-e nagyobb betűvel szedni, amire az volt a válasz, hogy sajnos nem, mert akkor X oldalszámba jóval kevesebb cikk férne bele. Közben meg voltak oldalak teletapétázva képekkel, közte alig volt egy kis szöveg.

    Hébe-hóba a nővéreméknél bele szoktam lapozni egy-két mozis magazinba, de egyszerűen nem látom. Meg vagyok vele szokva, ha kicsi a betű, felnagyítom és kész. A monitorom nem csillog, a fényezett papír igen.

    Többet én analóg újságot nem fogok olvasni, az egyszer biztos.

    Ja, és szemüvegem van, amivel kristálytisztán látok, de ezektől a bolhaxar betűktől a kardomba dőlök. Mikroszkóp kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák