Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hcl #30 üzenetére

    ". A másik, hogy percekig tart, mire a Snap tárolóból feltelepül egy alkalmazás. " - meg se lep, van fent 1 alkalmazás Snap-ből, mivel szokott gond lenni? Azzal. Az egész egy katyvasz.
    Többnyire napszak/kedv függő nálam, hogy milyen gyorsan tölt le... a telepítés kvázi semennyi időt nem vesz igénybe, komolyabb alkalmazások is 5mp-n belül vannak. Ha jól sejtem itt arról van szó, hogy a szoftverközpont "telepítés" gombjára ütve ez az apróság, hogy a letöltés lassú, nem jön át információként. Ebből azt a következtetést levonni a cikkírójának, hogy nem szabad kiadni úgy egy OS-t, hogy nála éppen akkor lassan tölt le... :N hát ugye.

    Valamiért rémlett, hogy nem is olyan rég volt egy Logout cikk, szintén ilyen remek screenshotokkal... és lássak csodát, ugyanaz a szerző. :U

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz Frawly #61 üzenetére

    Nem akarok belemenni a kinek van kisebb ;] versenybe.

    Nálam a két világ teljesen más szempontok alapján kerül értékelésre:
    * A snapnek nem adok root jogokat, amikor egy csomagot telepítek (az említett pre/post scriptek, lásd itt ).
    * Vannak alkalmazások, amiket így kézhez kapok. Választhatnám a manuális targéza telepítést is persze, vagy időnként az alkalmazáson belüli saját maga updaterét, de így mégis központosított. Ezen alkalmazások kivétel nélkül ilyenek, ha van is pl deb belőle, ugyanúgy /opt alá kerül egybe az egész. Semmit nem nyerek vele.
    * Munkaeszköz a gépem, munkára való szoftverekkel. Ha gond van velük, revertelem, és a probléma izolálva.
    * Nincsen 3000 snap telepítve, csak egy tucat. Háttérben, a "nézésem" nélkül frissül, akármilyen gyors vagy lassú is lehet. Nem befolyásolja a gépem használatát, nem írja felül az éppen nyitott alkalmazásom binárisait, nem kér restartot (mint a firefox). Csak működik (többnyire :) ).
    * Persze mindezért kompromisszumokra is kényszerülök, a sokkal kisebb beállítási lehetőség, az egyetlen központi store, és az általad említettek listájával. Valamit valamiért.

    Ubuntuval, meg sokszor úgy az egész linux világgal más szemszögből nézzük a dolgokat, ezt már beláttam. Arra, hogy miért ezt erőltetik, mert ez a legnépszerűbb... Én annyit fűzök csak hozzá az általad leírtakra, hogy én a magam részéről nem kívánom azt, hogy a disztró bármit is intézzen helyettem (legyen "felhasználóbarát", bármit is jelentsen, "egyen keveset" ez relatív, és többnyire felületfüggő, stb.) Extrém szélsőségektől eltekintve úgy látom, hogy bármely kommersz disztró testre szabható úgy, hogy az megfeleljen a célnak. Egy Ubuntu is, ami alapvetően kezdő (n00b?) disztróként van beállítva, semmivel se kevésbé használható haladó felhasználóknak, nem tüntették el belőle a beállítás lehetőségét.

    tl;dr; amíg közös alapokon nyugszik (precompiled bináris csomagok, ugyanazon szoftverek vagy szoftverkomponsek), és nincs valami különös oknál fogva elvéve a konfigurációs szabadság, addig én nem hiszek a csodákban, nem lesz egyik disztró sem magically jobb, mint a másik. És persze még mindig ott van a lehetőség, hogy nem a gyári csomagkezelőt használód, hanem magad compileolsz, kvázi akármit.

    Tegnap még működött...

  • válasz Lenry #67 üzenetére

    Nem helyett. Mellett. Többnyire nem az Ubuntu package maintenerek ötlete ez (híres kivétel a chromium-browser), hanem az eredeti fejlesztőé... De már van függőség kezelés, lehet snap snapnek függősége.

    Egyébként azért nem kell úgy tenni, mintha eddig soha senki nem csinált volna olyan csomagokat, amik amúgy önmagukban megállják a helyüket, és nem folynak bele a csomagkezelés bugyraiba... gyakorlatilag minden nagyobb (aka. bloat) szoftver így tesz, csak hogy párat említsek: plex, emby, chrome, spotify, viber, vscode, gitlab.
    A világért sem szeretnék amellett érvelni, hogy ez így van rendjén, vagy ez lenne ideális. Arról szeretnék csak figyelemfelkelteni, hogy ez a jelenség nem most kezdődött, vannak ennek másféle megnyilvánulásai. Ha az eredeti fejlesztőnek ennyire fontos a linux, mint platform, akkor a lehető legegyszerűbb megoldás fele nyit. És ebbe ritkán fér bele az, hogy (több) tucatnyi disztró package listáját fürkészve összeollózza, hogy mi kell, mit hol minek hívnak, stb... és van mikor (alaphangon is megkérdőjelezhető) indokból egy-egy disztró package maintainer csoportja is úgy dönt, hogy a saját disztróin sem kíván többszörösen dolgozni, és lesz belőle egy ilyen chromium-browser snap...

    Tegnap még működött...

  • válasz Kisgépkezelő #76 üzenetére

    Mondjuk az a logikai buktató van a kérdéskörben, hogy "egyformán jól leíró magyarázat".

    Ha filózófiai oldalról közelítjük a kérdést, akkor meg kell vizsgálni annak igazságtartalmát.

    Tehát rövidítve a két opció:
    * Figyelmen kívül hagyta másodszor is a printscreen adta örömöket.
    * Hiába nyomta meg a gombot, nem találta meg a "vágólapon". (Ennek bővebb magyarázata a feletted látható képen van, fájlba menti alapból, hiszen úgy is azt fogod vele csinálni a fejlesztők szerint jelentős eséllyel)

    Az egyértelműen kizárható, hogy nincs printscreen, mert épp feletted cáfolják.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák