Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • almafa42

    aktív tag

    válasz VirsLee #286 üzenetére

    Én nem vettem Intel részvényt (azaz lehet, hogy valamilyen ETF-en keresztül van kitettségem, de ezt hagyjuk), mégsem járok fórumokba téríteni, hogy értéktelen szar az egész. See? :) Azt ugorjuk is át, hogy mint már többször leírtam nem térítek, és nem is fogsz találni visszakeresve semmi kripto vásárlásra való agitálást.

    "Szerinted mi értelme volt a kettő teljesen más kategóriájú eszközt egymás mellé tenni és két különböző típusú skálán összehasonlítani őket?"
    Szerintem az, hogy egy pénzügyi portfolio része általában a cash. Engem érdekel, hogy a portfoliom összetevői hogyan teljesítenek egymáshoz képest. Sőt, még az is érdekel, hogy ezeknek milyen relatív mozgása van a fogyasztói kosaramhoz képest. Példaképp az is érdekel, hogy az albérletekből elérhető cashflow milyen mértékben fedezi a megélhetési kiadásaimat.
    Na jó ez hazugság, igazából csak manipulációra akartam használni.

    Amúgy tök sok értelme van BTC-t Tesla-val vagy AMD-vel összehasonlítani. Simán kijön, hogy nem járt jól az, aki BTC-be fektetett ezekkel szemben az elmúlt pár évben (kicsit időpont-függő ez az állítás, de többségében igaz).

    "Ha holnaptól a BTC eltűnik a crypto tőzsdékről, akkor mennyi lesz az értéke? 1 dollárhoz vagy 0-hoz lesz közelebb?" Ha eltűnik, akkor erősen csökkenni fog az értéke. Nézz vissza az MTGox előtti időkre. Akkor is volt értéke tőzsde nélkül, de közel sem annyi mint most.
    Van nullánál magasabb esélye, hogy bármilyen oknál fogva lekerül az összes tőzsdéről? Van. Lehet ezzel a rizikóval kalkulálni egy befektetésnél? Lehet. A piac ezt megteszi, kérdés mennyire hatékonyan árazza be a különböző rizikókat és a potenciált. A magas volatilitás azt mutatja, hogy nem túl hatékonyan (mind a két irányba túlkompenzálva), az évek alatt kimutatható csökkenő volatilitás pedig azt, hogy azért egyre hatékonyabban.

Új hozzászólás Aktív témák