Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Realradical

    őstag

    válasz Tüzi #486 üzenetére

    :DDD :R

    szerk:
    Habár viccnek hoztam fel, de igen. Jóval durvábbnak látszik.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • DoxaM

    aktív tag

    válasz Tüzi #486 üzenetére

    itt már írták, sajnos a probléma a túlnépesedés. Kevesebb ember, kevesebb fogyasztás, kevesebb energia, kevesebb környezetrombolás. De ez drasztikus.

    Azt egyébként szerintem minden hardcore "környezetfannak" is illő tudnia, hogy ha nem lennének emberek a Földön, a Föld akkor is felperzselődne, amikor a napból kifogy a nafta, vagy ha telibe találná egy combosabb meteor, vagy a yellow stone kitörne stb stb. Persze ez egy kicsit olyan, mintha levenném a terhet magunkról, hogy hát nyugottan csesszük szét az életteret rajta :D de ez azért nincs így, ezzel csak a változásra hívom fel a figyelmet, hogy az élet, a világ változik.

    5 milliárd év emberi aggyal felfoghatatlan, nem állati sorban az emberek kb 3 ezer évet regisztrálhatnak ebből....bődületes arányok, értékek ezek, felfoghatatlan.
    Minden amit a fogyasztásra és kényelemre "költünk" szennyezi a környezetet, a környezet változását elodázhatnánk azzal, ha passzív faházakba költöznénk és nomád életmódot folytatnánk (jelzem, nem jegelnénk ettől még örökre a jóidőt,hanem csak elodáznánk a krachot).

    Most őszintén tegye mindenki szívére a kezét, ki vállalná be ezt akár innen, hogy kunyhoba költözzön és nomád életmódot folytasson a környezetvédelem nevében az élete hátralévő részében? :DDD szerintem senki, addig pedig itt mindannyiunk álszent és csak beszélünk a magas lóról.

    Az 500 millió ember óriási pazarlással eltartható, de szerintem a Föld 2-3 milliárd embert simán elbírna jólétben és ésszel fogyasztva. A további fejlődéshez és belterjesség megelőzéséhez ennyi emberanyag mindenképp kellene.

    A cíkkhez pedig hozzászólva, nem árt, ha tudunk a problémáról valóban, de sajnos a fő szennyezést nem ők jelentik, bár 100%-osan haszontalannak tűnik.
    A szennyezés nagyjából így néz ki : gyárak+nehéz gépjárművek (busz,repülő,hajó,kamion,stb)+ fűtés és egyéb (ezek együtt 90%) civil autók (10%).

    Az egész folyamatot brutális látni egyébként, ahogy egyre több a klíma és az arról lefújt forró levegő, az autógyárak ontják magukból az új autókat, a gyárkémények füstölnek, az erdőket pedig pusztítják......

    van egy kedvenc videom erről
    [MAN]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Tüzi #483 üzenetére

    Igen, amikor a fenntartható fejlődést pénzben akarják mérni, ott valami nagyon rossz irányba ment. A végtelen móhóság kifejezése az, hogy folyamatosan növelni akarják a profitot, mert semmi sem elég. Szerintem ennek egyértelműen háború, vagy forradalom fog véget vetni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák