Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz rocket #3 üzenetére

    Hanyszor megkerdeztem mar toled is es masoktol is amikor ilyen orult kijelenteseket tesztek a ceg anyagi helyzeterol hogy honnan szeditek ezt. Mindket oldalra ervenyes, a fanokra es a pesszimistakra egyarant (a fanok kedvence peldaul az hogy a grafikus reszleg nyereseges). Minden lenyeges adat ott van a negyedeves jelentesekben, csak ahoz kicsit tudni kene mirol ir az ember. nem kell kozgaz hozza, csak alapok.

    "szepen lassan felelik a keszleteiket, es nem lesz mit eladni."

    Ezt peldaul mibol olvastad ki? Itt a keszpenz keszletuk az utolso masfel evre milliard dollarban:

    Q1_2007 = 1,167
    Q2_2007 = 1,594
    Q3_2007 = 1,528
    Q4_2007 = 1,889
    Q1_2008 = 1,753
    Q2_2008 = 1,576

    Es ez csak a cash, a tobbit nem is neztem. Nem ugy fest hogy a cash flow valami egetrengeto gondokban lenne. Az hogy vannak tartozasaig es hogy a gross margin olyan volt amilyen tobb mint egy evig az egy dolog. A masik meg az hogy mi kell egy ceg napi tevekenysegenek fentartasahoz. Szoval az a szepen lassanban nagyon a "lassan"-on van a hangsuly.

    Az "Ar amit kaptak erte realis,..." es a tobbi piaci elemzesed pedig a fent emlitett okok miatt nagyon gyenge labon all ezt el kell ismerned. Meresz kijelentes, valami alapja is van vagy csak a hasadra utottel?

    MOD: par szerkesztes, nagyon durva volt az elirasok szama. Meg gondolom igy is maradt benne :)

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz rocket #6 üzenetére

    "En az osszkepbol szedem, azt ne felejtsd el azert ha a cashrol beszelsz, hogy az AMD-nek hatalmas adossagai vannak, igy a cash az inkabb fedezetkent van, amit tarja a lelket a hitelezokben, ezert se panikolnak. (legalabbis egyelore)."

    En nem felejtem el, direkt csak a cash-t irtam ki es ezert:

    "szepen lassan felelik a keszleteiket, es nem lesz mit eladni."

    Nem ugy nez ki mintha felelnek a keszleteiket. En teljesen mast olvasok ki a szamokbol. Peldaul a raktarkeszlet ertekenek csokkenese kimondottan pozitiv ha azt veszed figyelembe milyen silany a kereslet a termekeik irant.

    A day-to-day operations es a cash flow az en nezetem szerint nem problema. Ami viszont problema es ki is fog mutatkozni max egy even belul az a feljlesztesek decimalasa volt. Olyan roadmap-el amilyenek az utolsok is voltak nem nez ki jol a piaci poziciojuk.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz scoorn #8 üzenetére

    Dehogy, meg csak az kene :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák