Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz Apollyon #96 üzenetére

    Ez hülyeség.
    Nem 1 ismerősöm van, akinek megmondta az orvos, hogy a pajzsmirigye miatt hízik, köztük olyan is, aki 12 év élsport után kezdett hízni, nem is keveset (60 kg-ról 120-ra!!!) úgy, hogy a sportot sem hagyta abba.
    Én 14 év után kényszerültem abbahagyni a sportot pár sérülés miatt, azóta "megköpcösödtem", 170 cm-hez közel 90 kg vagyok (65 kg-ról). Ennek ellenére jóval többször (és szinte akármilyen formában) tudok húzódzkodni (és nem 1-et...), annak ellenére, hogy a sport miatt a lábam jóval erősebb (és amiatt nehezebb), mint egy átlagos embernek. Lábgépet meg hagyjuk, azon szoktam röhögni, hogy a tagbaszakadt izomállatok amit 2 lábbal csinálnak, az nekem röhögve megy 1-el.
    Feleségem mindig azzal cseszeget, hogy el vagyok hízva, közben meg én vagyok az, aki felvesz 2 cementeszsákot a hátára és viszi, ameddig kell, meg hordja a vasbeton oszlopokat, vagy aki rohangál föl ismerősnél a 4. emeletre járólappal felújításkor, mert "más nem bírja".

    X év sport után (na meg testvérem versenyekre és olimpiára készít fel sportolókat) nyugodtan kijelenthetem: minden ember különbözik, és a genetikának óriási szerepe van. Lehet itt jönni mindenféle kajával, meg proteinnel, van, aki úgy erősödik, hogy alig edz, van, aki össze-vissza zabálhat mindent, mégsem hízik, és ezek ellentéte is. Bizony nagyon rövid időn belül meg lehet mondani néhány sportolóról, hogy na, ebből lesz valaki, illetve hogy ez akárhogy küzd, mindig is középszerű marad.

    Akik hangoztatják, hogy a táplálkozás az a legfontosabb, azok azért mondják, mert valamennyire odafigyelnek, hogy mit esznek, és ez nekik elég, cserébe lenézik azokat, akiknek ez nem elég. Igen, a táplálkozás számít, de egyáltalán nem annyit, mint amennyire itt egyesek próbálják beállítani. Ráadásul "kajával fogyni" nem csak, hogy hülyeség, még veszélyes is, tessék cardiozni. Meg ilyet állítani, hogy az izmok bomlanak le először... Az ember esze megáll.

    Ja, és a testépítés NEM SPORT! Az egy kiegészítő foglalkozás a normális sportok mellett.

    #106: LOLMAO. Egyéb?

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz Chaser #108 üzenetére

    Igen, sajnos nagyon sok előítélet van a sportolókkal szemben - ráadásul jogosan.
    Szerintem nem árulok el nagy titkot, hogy ha azt mondom, hogy a testépítők "komolyabb" része nem egyszer nyúlt szteroidokhoz, illetve, hogy élsport sincs dopping nélkül. Kár álmokat kergetni, ez a valóság.

Új hozzászólás Aktív témák