Keresés

Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz qqcqqc #9 üzenetére

    Az egy másfajta háború, inkább érdekérvényesítésnek nevezném. Az nem kizárólagos, ott van esély a megegyezésre, felosztásra.
    A Kínával szembeni sokkal inkább az, ott sokkal inkább az erőből való döntéshozás számít.
    Meg aztán Európa sokkal inkább elboldogul magában, mint Kína, aminek még a nemzeti valutája is a dollárhoz van kötve.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz qqcqqc #9 üzenetére

    Jól teszi. Az EU-nak is újra kellene építeni az iparát sok területen. Az autóipar is arra felé halad, hogy nyomnak egy resetet neki és újrarendeződik. Várhatóan eltünik, összeolvad nem kevés klasszikus autógyártó középtávon. Ki tudja melyik marad talpon.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz qqcqqc #14 üzenetére

    Bezony, ez a gyári munka alapú társadalom már jelenleg lejárt lemez, aki ezzel akar munkanélküliséget csökkenteni az a 20. században ragadt.

    [link] Automation: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

    Thanos was right.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz qqcqqc #14 üzenetére

    "Söprik az utcát, az utcaseprők..."

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz qqcqqc #14 üzenetére

    Hazaköltöztetni nem fogja a gyártást az Apple, mert ahhoz túlzottan pénzéhesek. Eddig talán csak a Mac Pro összeszerelést vitték haza PR okokból, amin így is óriási haszon van és volumenben nagyon kicsi. Lehet hogy csak pár tucat ember dolgozik ott.

    A túlzott automatizálás komoly probléma lehet globálisan. Hosszabb távon nem fenntartható, mert azzal a cégek piacot veszítenek. A munkanélküli jellemzően kevés dolgot vásárol, kevés szolgáltatást vesz igénybe és azokból is az olcsóbbakat. Erre reagálnia kell valószínűleg a kormányoknak is, ha megtörténik, mert az egyre több munkanélküli egyre nagyobb probléma lesz.

    Egyébként ez is olyan dolog ami könnyű kimondani, de sokkal nehezebb megvalósítani tömegesen és nem is olcsóbb feltétlenül. Eddig is pénzéhesek voltak a befektetők, részvényesek, cégvezetők, mégsem választották a teljes automatizálást. Most beindult kicsit újra az egész megint az AI hype miatt, de még most sem látni nagy forradalmat. Kiszemezgetik a könnyen automatizálható dolgokat, meg a nagy precizitást igénylő monoton feladatokat, amit nem lehet, nem érdemes sok apró lépésre bontani. Kockázatos dolog az egész, nem csak anyagi, de szociális, politikai oldalról is. Az USA piacán, ahol kiállnak az emberek magukért, könnyen belefuthat egy komoly bojkottba egy olyan cég aki lecseréli gépekre az embereket. A Huawei is megérezhette a jelenlegi cirkuszt, pedig az nem alulról szerveződött, hanem csak Trump indította el. Ha ott egy tetszőleges autógyártó belefog ebbe, az eláshatja magát, mert otthagyják mint a xxx-t és akkor még nem kerül elő a szabotázs, géprombolás, gyár felgyújtása téma, mint következő lépés.

    Alapanyag esetén én is a Kínában lévő nyersanyag miatt aggódok, hanem főleg az Afrikában, Dél Amerikában található kínai kézben lévő nyersanyag miatt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Aktív témák