Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutkut

    addikt

    Emberek, ez csak szerintem nem csalás?! :F Nincs ebben semmi inkorrektség...
    Egyszerűen azért kapcsolja be az összes magot - max órajelen - hogy ténylegesen meg tudja mutatni a hardver képességeit. Szerintem a "hiba" inkább ebben a mondatban van:

    "hiszen ezek elvileg pont azért léteznek, hogy a valós használat során várható teljesítményről adjanak minél pontosabb képet."

    Egy tesztprogrammal nem igazán lehet pontos képet kapni arról a teljesítményről, amit a mindennapi használat során adhat a készülék... Vagy ha igen, akkor sem inkább a teljesítményt mutatja hanem, hogy éppen hogy működik az energiagazdálkodás. Egy példa rá, a saját "bőrömön" tapasztaltam:
    Egy Meizu MX2-m van Exynos 4412 procival (~Note II), de ez most lényegtelen. A lényeg, hogy 4 magos, és ahogy észrevettem, elég agresszívan működik az energiagazdálkodás. Persze ezt valamilyen szinten lehet állítgatni, de a lényeg, hogy van, azaz leveszi az órajelet, csak egy bizonyos terhelési szint fölött kapcsol be újabb és újabb magokat stb...
    Na most, ha ezen lefuttatok egy Linpack-et, akkor elsőre fele annyi pontot dob, mint kéne (~100 körül)... És láss csodát, a SystemPanel Lite app szerint csak 2 mag aktív. (És biztos, hogy a teszt alatt is csak 2 mag volt aktív, mert ez addig nem kapcsol le magokat, amíg ki nem kapcsolom a kijelzőt. Utána egyből lekapcsolja az összeset egyet kivéve, és ha újra bekapcsolom a kijelzőt, akkor megint csak 1 mag aktív, ami mellé aztán szépen csatlakozik a többi, ha komolyabb terhelést kap és így tovább...) Igen, ez nem kapcsolta be az összes magot amint meglátta a linpack-et, de nem is mutatta meg, mit tud a hardver. Itt az energiagazdálkodó mechanizmus úgy döntött, hogy elég az a két mag, mivel így is egy pillanat alatt lefut az a Linpack, ha mind a 4 mag aktív lett volna, akkor is csak a pontokban látnánk a különbséget. Persze, ha lefuttatom még párszor, gyorsan nyomogatom, elindítom a háttérben a zenelejátszót, plusz terhelést adok a procinak, akkor csak beizzítja mind a 4 magot, ami után már 200 fölötti pontot ad a Linpack is.

    Szóval, milyen tanulságot vonhatunk le ebből?!
    Hát, egyrészt azt, hogy a telefonomon aránylag optimálisan működik az energiagazdálkodás, mert ha a Linpack helyett valami más alkalmazást használnék, pl megnyitnék egy weboldalt a böngészőben, akkor nem tekeri fel egyből maxra az összes magot, mert akkor nagyon hamar lemerülne a teló... Viszont, ha a háttérben megy közben pl a zenelejátszó, vagy egyéb progi, ami még használja a procit, akkor bekapcsol + magokat, hogy a felhasználó ne érezze, mi megy a háttérben, hogy a böngészőben tudja nyújtani ugyanazt a teljesítményt, amit előzőleg is...

    Másrészt viszont azt, hogy (ha nem nyomjuk fel maxra az összes magot, ahogy a Samsung csinálja) egy tesztprogram nem tud valós képet adni a teljesítményről, mert az nagyon sok tényezőtől is függ (mint pl egy háttérben futó app).
    Most képzeljük el a másik végletet, hogy ha nem "trükközne" a samu a procival, és a benchmark progikban elsőre (amikor még nem aktív az összes mag, mint pl az én telefonom esetében) kidobna egy harmad akkora pontot, mint a konkurencia készüléke, akkor meg azért menne a sírás, hogy "ezdegagyi", az LG sokkal jobb, inkább azt veszem stb...
    Pedig a valóságban, a tényleges használatban kb annyi a különbség, hogy 0,5 vagy 0,51 mp alatt nyit meg egy appot - ezt nem vesszük észre szvsz. De (gondolom én), a játékoknál is hasonló a helyzet... Minek futtassa maxon a procit/GPU-t, ha alacsonyabb órajelen és alacsonyabb fogyasztás mellett is képes hozni pl a 60fps-t... És most nem szeretnék belemenni, hogy az S4, Note 3 melyik játékot hány fps-sel futtatja, hány mp alatt nyitja meg a névjegyzéket, mennyire laggol stb, mert nincs velük személyes tapasztalatom, és amúgy is itt az alap koncepció a lényeg. Az, hogy utána melyik gyártó hogy optimalizálja ezt a működést, az az ő dolguk...

    Sorry, hogy egy kicsit hosszú lett, de még mindig rövidebb, mint a sok "sárdobáló" hsz együttvéve, amiket én előzőleg végigolvastam. :P:))

    Meizu MX3 32GB

Új hozzászólás Aktív témák