Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz #81556480 #8 üzenetére

    Nemrégiben visszakerültem az iskolapadba, és a látottak alapján egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a notebook bonyolultságú eszköz kezelése jót tenne azoknak, akiknek egy levelezőlista fogalma és kezelése sem tiszta érettségi után, csak a Facebook csoporthoz értenek. Ők már sokkal jobban járnak, ha egy One Note vagy Evernote jellegű program használatát tanítják meg nekik (amik egyébként egészen ügyesek). A számítógép is azon az úton halad, amit az autó tett meg az elmúlt évtizedekben. Eleinte mindenki magának építette a sajátját, aztán már csak mindenki szervizelni tudta, majd már csak egyesek értettek a működéséhez, most meg már a 99.99% csak a vezetéséhez ért, izzó/kerék/olajcsere se menne, és azon dolgozunk, hogy lassan már vezetni se kelljen az autót. Ez lesz a számítógép különböző formájával is, érteni csak az a szűk réteg fogja, aki professzionálisan használja, a maradék 90%-nak csak simán egy eszköz lesz.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz BlackSoft #25 üzenetére

    Beírod az iOS-en (vagy androdion vagy akármin) a böngészőbe, hogy office.com vagy docs.google.com, belépsz a fiókodba és olyan eszköztár kerül eléd, amivel meg lehet csinálni az áltsulis és középsulis, de még a fősulis beadandók jelentős részét is. És pendrive sem kell hozzá, mert egyből felhőbe ment, amint mindenhol elérsz, ahol internetelérés van. Szerintem azon is meglepődnél (én meglepődtem, amikor fél éve ilyet használtam), hogy mennyire hibamentesen dolgoznak a "lefotózom a könyvlapot a kamerával és az OCR proggi karakterfelismeri" jellegű alkalmazások. Illetve a One Note, Evernote és társai is tudnak csuda dolgokat egy érintőtoll segítségével.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák