Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz #93794560 #8 üzenetére

    Nézőpont kérdése ez. Amikor a Ford a T-modellel elkezdte a sorozatgyártást tuti volt olyan, aki temette az autóipart, hogy nem fogják tudni otthon megjavítani üzemeltetni, ma meg már ott tartunk, hogy a döntő többség olajat, kereket vagy izót (na jó, ezt sok új autóban már nem is nagyon lehet) sem tud cserélni, mégsem haltunk bele. Nagyjából ugyanez történik majd a tartalomfogyaztó eszközzel is, amit ma PC-nek hívnak. Munkára, hobbira szűk rétegben életben maradhat a PC, de a mostani felhasználók döntő többségének semmi szüksége asztali gépre, de még notebookra sem nagyon.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • oO7

    őstag

    válasz #93794560 #13 üzenetére

    szerintem maga a PC "forma" nem fog eltűnni, csak a rajta futó szoftver/OS lesz egy "kicsit" átszabva a kor követelményeinek megfelelően... nyilván senki nem várja el, hogy egy tableten vagy telefonon végezz komoly munkát, ugye ottvannak a komoly irodai ergónómjiai irányelvek (alkar vízszintes, monitor előtted függőleges szemmagasságban, stb stb), ezeknek nyilván ezek a kis mobil eszközök nem fognak tudni megfelelni...

    az garantálható, hogy átalakulnak a PC-k mind hardveresen, mind szoftveresen... de a "forma" nem fog eltűnni... viszont az átalakulásba pl én simán el tudnám képzelni, hogy a hagyományos "dobozos PC-k" helyett asztali fronton inkább az All-in-one gépek fognak terjedni, azokba meg majd megy valami SoC (akár ARM), és pont, hogy olcsóbb lesz, mint eddig

  • Dany007

    veterán

    válasz #93794560 #13 üzenetére

    Munkára nem is fog eltűnni a PC sohasem. Én hétköznapi feladatok ellátására is jobban szeretek PC-t használni. Telefonon csak végső esetben netezek vagy csinálok bármi extrát. Persze jó ha képes rá a telefon.

    Azt viszont el kell ismerni, hogy a hétköznapi felhasználók hétköznapi feladataihoz bőven elegendő egy tablet. És nem azért, mert a tablet egy olyan über-király szerkezet lenne, hanem egyszerűen azért, mert a felhasználók igényszintje odáig terjed. Netezés, zenehallgatás, facebookozás a buszon, az utcán sz...rás közben... meg még pár apróság és vége is. Ezekhez tényleg fölösleges egy komplett PC-t tartani.

    Én htpc-t is desktop alkatrészekből állítottam össze és asztali OS-sel használom mert nekem úgy "kényelmes". Nincsen semmiféle kötöttségem, bármit képes vagyok megcsinálni vele. Hordozni eszem ágában sincsen. És így legalább tudok dolgozni is rajta ha szükséges plusz játszani pár komolyabb játékkal. Nincs gond semmiféle támogatottsággal vagy tárhelymérettel stb...

    Ja és arról nem is beszélve, hogy mivel desktop PC-m van, alkatrészileg bármikor fejleszthetek, cserélhetek ha arra van szükségem. Nem kell szórakoznom 32-64GB-os memóriakártyákkal, hanem teszek bele egy 1,5 terásat mondjuk 15 ezer forintért. Fajlagosan össze sem hasonlítható egy memóriakártyával.
    De pl ha meghibásodik valami. Azt is könnyedén kicserélem. De ha egy ilyen tabletben valami sz...rá megy akkor kb olcsóbb ha újat veszel kompletten, mintha szervizbe viszed. PC esetében meg egy magára valamit is adó férfi szerintem simán kitud cserélni egy HDD-t vagy akár egy VGA-t, memóriát is. iQ80 fölött már nem probléma. És olcsón megússza az egészet. De ha annyira béna, szervizbe vinni is olcsóbb, mint tablet esetében a komplett csere / szervizelés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák