Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz attila9988 #42 üzenetére

    "Mondjuk nem is értem miért olyan nagy szám a java manapság."

    Én szervereken azt mondom, hogy nincs is nagyon más, ha hosszú ideig futó "entőpráÁájz" rendszereket akarsz készíteni. Ok, de van, a C# világ, ami technikailag azonos műfaj, csak az az MS-es világ része. (Meg még lehet vallás háborúzni a dinamikus nyelves táborral, de... azt hagyjuk is.)

    "Lassú,"

    Hosszú ideig élő folyamatokra való. Olyankor mi gyorsabbnak nála? Most eltekintve C++/ASM és többi tradicionális cucctól, amik viszont rengeteg területen szóba sem jöhetnek karbantarthatóság, fejlesztőeszközök, üzembiztosság és sebezhetőség miatt. Mellékesen azok is csak akkor gyorsabbak általában ha tényleg arra mész rá és értesz hozzá.

    "működéséből adódóan nagyon eszi a memóriát"

    Attól függ hogyan nézzük... Ez egy GC-s környezet, azoknak megvannak a maga gondjai. De eltekintve beágyazott meg (soft-)realtime dolgoktól (pl. játék engine) már mindenki csak röhögni tud azon, hogy GC nélkül programozzon. És ha már GC, minek van fejlettebb GC megvalósítása, mint a Sun/Oracle féle JVM-nek? Ami hiányzik, az a mélyebb OS integráció, mert anélkül sajnos a JVM-től nem nagyon kapja vissza az OS a valójában már nem használt memóriacafatokat amire egyszer ráült a JVM. CLR-nél gondolom MS valamit tud ez ellen tenni, elvégre ott az OS is az övék.

  • ddekany

    veterán

    válasz attila9988 #43 üzenetére

    Nem, tudtommal a Sun/Oracle JVM megvalósításnak adták a HotSpot a termék nevet.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #42 üzenetére

    Lassú, működéséből adódóan nagyon eszi a memóriát

    Ezeket kliens oldali kódhoz számítod mint hátrányokat, ugye? Csak mert szerveroldalon a memóriaigény kis túlzással a kutyát nem érdekli (mindaddig amíg korlátos marad, tehát nem leakel az alkalmazás).

    Mondjuk a sebességgel kliens oldalon sem értem mi lenne a gond. Oké, hogy az indulás lassú, de a másik oldal nagy üdvöskéi, a .NET-es alkalmazások sem éppen túl fürgék ilyen szempontból. Win only fejlesztésnél pedig más alternatíva jóformán fel sem merül.

    Betöltés után, runtime meg teljesen oké a Java, simán köröket ver egy Pythonra vagy JavaScriptre, amiben mostanság bőszen fejlesztenek desktop alkalmazásokat *nix vonalon is.

Új hozzászólás Aktív témák