Új hozzászólás Aktív témák

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Abu85 #45 üzenetére

    Tehát akkor az nV olyan szabványt támogat amit az amd készített el a saját szája ize szerint?Miért nem lehett az implementációt szabványosítani rögtön?Gondolom azért mert a freesynces monitorok nagy része meg se felelne ha a freesync szabvány lenne,bravo... ez aztán a kokány megoldás.Ennek fényében egy cseppet sem bánom hogy már a második Gsync monitorom koptatom...

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #50 üzenetére

    A G-Sync ugyanolyan szoftver, mint a FreeSync. Alapvetően ugyanazok a hardveroldali követelményei. A különbséget az jelenti, hogy maga az implementáció két részből áll. Egyrészt a monitor firmware-éből, és a driver szoftveres hátteréből. Az NV problémája csak annyi, hogy a monitorok firmware-ét az AMD hardverekhez optimalizálták, vagyis nekik ezeket lényegében egyenként le kell kezelni. Ezért hitelesítettek csak 12, majd még 3 kijelzőt, mert hiába írják meg a driveres részt, a firmware-en nem tudnak utólag módosítani. De és ez nagy de, tudnak igazodni hozzá, csak az nem egy általános implementáción megy, hanem minden egyes monitor specifikus problémáját egyenként kezelniük kell. És ugye van majdnem 500 monitor, vagy több? Nem tudom pontosan, de a feladat nem egyszerű. Kb. arra lehet erőforrásuk, hogy kéthetente megnéznek egy kijelzőt, és arra megoldják a hitelesítést. Meg tudják tenni simán nem számít a hardveres rész, csak a két hét az két hét, tehát nem fognak tudni tömeges szinten hitelesítést adni a jelenlegi kijelzőkhöz. Az újaknál azt kell csinálni, hogy már a firmware optimalizálásánál ott kell lenniük a mérnököknek, hogy amikor kijön a monitor, akkor már helyből működjön a driveres implementációval. Így csinálja az AMD is.

    Ez a marketing része. Valamivel meg kell magyarázni, hogy miért olyan marha drágák az érintett termékek, és nem lehet azt mondani, hogy dettó ugyanaz a működése, mint a VESA Adaptive-Sync szabványának. De ez kb. nem érdekli a monitorgyártókat. Ők azt nézték, hogy van a high-end szint, és arra a szintre két monitort kell tervezniük. Egy G-Sync-est és egy FreeSync-est. Ezt pedig hülyeségnek tartották, mert nem fognak tudni dupla annyi monitort eladni a piac korlátozott nagysága miatt, viszont állandóan dupla költségből terveznek. Az lett a G-Sync veszte, hogy a monitorgyártók eldöntötték, hogy a G-Sync kijelzők tervezési költségeit nem terhelik rá az összes kijelzőre, hanem magának a G-Sync sorozatnak ki kell termelnie az egészet. Ezért drágultak meg extrém módon ezek a kijelzők, így pedig az NV rájött, hogy ez a paci megdöglött, muszáj beállni a szabvány mögé, mert a monitorgyártókat nem tudják arról meggyőzni, hogy a saját moduljuk ugyanolyan működéséért megéri majd kijelzőnként egy rakás anyagi terhet és kockázatot nyakukba venniük. Ezt az NV azzal tudta volna mérsékelni, hogy átvállalják az összes fejlesztési költséget, de azt túl kockázatosnak látták, így inkább választották a szabványt. Semmiféle minőségi mércét nem néztek ők, eleve nincs is mit nézni, hiszen dettó ugyanúgy működik a szabvány, mint a zárt megoldásuk.
    Természetesen szerintem is helyesen döntöttek, de hiába piszkáljuk őket, hogy kevés a hitelesített monitor, alig két hónapja álltak át erre, míg az AMD évek óta építi a termékskáláját. Nagy különbség. Évek múlva az NV-nek is lesz 500 monitorja itt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #51 üzenetére

    Nem. A szabványt a VESA tervezte meg. Azzal nincs semmi gond, de mivel több komponenstől függ a működés, illetve maga a probléma nagyrészt szoftveres, így az implementáció sokban befolyásolja a végeredményt. Megint az alaplap-memória példa a legjobb. A JEDEC specifikációval tuti működni fog a memória, de XMP/AMP-vel már nem garantált, mert hiába épít a JEDEC-re alapjaiban, azt annyira kiterjeszti, hogy hardverspecifikus ellenőrzés kell a garantált eredményhez. Ugyanez igaz a VESA Adaptive-Sync-re is. Képes működni egy bizonyos tartományon, egy bizonyos firmware-rel, egy bizonyos driverimplementációval, de ha mondjuk az AMD azt mondta, hogy neki nem elég az a tartomány, akkor majdnem mindig szabad kezet kapott arra, hogy írják meg úgy a firmware-t, ahogy jó nekik, más úgy sem támogatta a VESA Adaptive-Sync-et az idei év előtt, tehát nem kellett azzal törődni, hogy ha az AMD átveszi az irányítást az implementálás szintjén, akkor az a konkurens hardverekre negatívan hat ki. És alapvetően az AMD így egészítette ki a VESA Adaptive-Sync-et, növelve az egyes kiadás előtti kijelzők tartományát, stb... ezt hívják FreeSync extended range-nek. Csakhogy a monitorgyártók elkezdték ezeket az extended range tartományokat beírni a specifikációba, mert ugye miért ne, más gyártó úgy sem támogatja, akkor meg nekik az csak előny, hogy jobbak a papírra vetett adatok. Mivel ezt páran elkezdték, többen rájöttek, hogy ők hátrányba kerülnek a szabvány tartománnyal, ezért végül mindenki elkezdte az extended range tartományokat közölni. És most, hogy az AMD-n kívül végre egy másik gyártó is az Adaptive-Sync implementáció mellett döntött, hirtelen rájöttek, hogy marhára nem volt ez jó ötlet anno, mivel nagyon megnehezítették az NV dolgát abban, hogy a papírra vetett tartományokat le tudják fedni, hiszen ezek a monitoroknál irreleváns volt, hogy tökéletesen működne-e a GeForce-okon az Adaptive-Sync az AMD által optimalizált extended range firmware-ekkel. Na most az NV lényegében ezeket a problémákat kezeli a driverben gyakorlatilag monitoronként. Elméletben nincs baj, a probléma gyökere teljesen szoftveres, csak minden egyes monitort egyenként elő kell venni, és külön-külön írni kell hozzá tökéletes működést biztosító hackeket, ha már a firmware-t nem tudják bennük kicserélni. Ez nem sok idő egyébként, pár nap, de aztán van tesztelés, és a hitelesítés, ami viszont sok idő, de két héten belül ez is megvan.

    Ezért írom, annyira irreális az NV-vel szemben az az elvárás, hogy megérkeztek ide, és flottul történjen minden, miközben az AMD-nek évekbe telt, mire eljutottak erre a szintre. Az NV-nél is ugyanolyan emberek dolgoznak alapvető szükségletekkel, alvásigénnyel, tehát ők sem tudnak ám gyorsabban dolgozni, nekik is évek kellenek ahhoz, hogy összeálljon az ökoszisztéma. Most van 15 monitor, kezdésnek ez azért egyáltalán nem rossz, és majd két év múlva lesz teszem azt 400-500, ki tudja. Persze a FreeSync-re mindig is több kijelző lesz, de ez csak egy ideiglenes probléma. A monitorokat kivezetik, tehát a papírra mondjuk az AMD két év múlva rávetheti, hogy ők már ezret támogatnak, de ettől a boltban kb. ugyanazokat lehet csak megvenni, amit az NV is kezel. :))

    Meg ami igazán fontos az a HDMI VRR. Ott mindenki tiszta lappal indít. Nem elég ismert a FreeSync a HDMI szintjén, hogy igazán lehessen építeni a brandre.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Abu85 #53 üzenetére

    Nagyon jó hasonlatot hoztál fel,csakhogy rossz oldalról közelíted meg és igy nem is igazán igazol.Amíg a memória működni fog a JEDEC szabvány szerint,és csak az XMPhez kell support,addig az adaptiv sync semmiféle formában nem fog működni,tehát a VESA féle szabvány úgy ahogy van haszontalan,ugyanis a betartásával legalább az alap funkcióknak elérhetőnek kellene lennie értem ez azalatt hogy megy pl a sync,de nincs lfc.Tehát akkor milyen szabványról is beszélünk?Mert ha definiálom a szabvány fogalmát akkor azt nem igazán teljesíti a VESA adaptive sync.A szabvány az szabvány én mint gépésztechnikus csak tudom,és nem véletlen vannak ezek kitalálva,az ok is nyilvánvaló miért így lett ez kialakítva hiszen így a monitorgyártók szabad kezet kaptak hogy gyakorlatilag bármire rá lehessen tenni a logot,aztán majd szoftveresen kokányoljuk addig amíg nem működik,na azért van sok gyengén teljesítő freesync monitor.
    Azt mondod,az AMD eljutott egy szintre,évek kitartó munkájával... háááát köszönjük...szorgos népünk győzni fog,azt a 15 monitort is meg lehet nézni egyik sem éppen az olcsóbb fajtákból valóak.Hja arról nem beszélve,hogy még azért üldögéltek is az egészen egy jó évet,mert a gsync monitorok bő egy évvel hamarabb jöttek,és akkor nem megy kartell ugye?Össznépi mutyizás az egész sztori,már elnézést...A userek meg addig jutottak el az egészből,hogy aaaa szemét nV feláras mocska,ha valami akkor az ilyen dolgok verik be a szöget a pc vonal koporsójába,ugyanez megy vga,memória,ssd és proci fronton is....

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #54 üzenetére

    De működni fog. Csak nem azzal a frekvenciatartománnyal, ami a papírra van írva, illetve a ténylegesen szabványos tartományon kívül lehetnek színtorzulások. Persze ezek mind kezelhetők a driverben, csak melós. Viszont manuálisan akkor is bekapcsolható GeForce-szal is.

    Az LFC nem része a szabványnak. Az az AMD saját technikája. És igazából szoftveres, tehát lemásolható, csak megint az a probléma, hogy időbe kerül, erőforrást kell rá fordítani, tehát nem fogja az NV ezt csak egy csettintésre bevarázsolni a driverbe.
    Az, hogy melyik monitornak adsz prioritást, egy döntés kérdése. Idővel eljutnak az olcsóbbakig is, csak limitált emberrel dolgozik az NV is, akiknek limitált a munkaidejük.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Abu85 #55 üzenetére

    Dehogy fog,ha így lenne akkor minden freesynces monitor menne Nvvel,de ez nem igaz... szerk: jahh bekapcsolható,csak semmi nem történik. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #56 üzenetére

    Minden FreeSync monitor megy a január közepei GeForce driverrel. Az NV csak azt nem garantálja, hogy hibátlanul, de a működés biztos, és a legtöbb probléma kimerül abban, hogy a monitor kézikönyvébe írt tartomány szűkebb lesz (nagyjából bukod a FreeSync extended range-t). De ebben a szűkebb tartományban működni fog a G-Sync is. 99,9%-ban problémamentesen. A színtorzulások is olyanok, hogy azokat szabad szemmel szinte lehetetlen észrevenni. Géppel mérve kimutatható, de az ember nem egy gép. Oké persze, az NV hitelesítésénél ez fontos, és ezt alá is írom, hogy így a normális, de amúgy még hitelesítés nélküli cuccon is tökre jó az élmény, ha nem várod el tűpontosan azt, ami a monitor kézikönyvébe van írva.

    Ha nagyon nagyok az igények, akkor ott vannak a hitelesített monitorok. Azokra az NV garantálja, hogy tudja a jegyzett tartományt, illetve zéró színtorzulással kell számolni a frissítés változásával.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Abu85 #57 üzenetére

    Ne haragudj,de nem úgy látom... [link]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #53 üzenetére

    nem értem milyen dolgok ellen/ mellett kardoskodsz. Elbeszélsz mellettünk.Milyen irreális elvárásokról beszélsz? ( pont nekünk és nekem ( LOL ) nem kell bevédeni nvidiát. Én is többek között azt mondom, hogy nincs semmi gond ezzel, hogy akár ilyen ütemben jönnek a monitorok, mert attól hogy ők nem adják rá a gsync nevet van jó pár monitor ami flottul működik normal körülmények között. Az ,meg hogy van egy csomó olyan freesynces monitor ami soha nem fog megfelelni gsync logónak nagyon örvendetes hír, pont annak köszönhető , hogy minden szarra rá lett akasztva a freesync logó.Az kint lévő 500 freesynces monitorból kb tippre 100 felelhetne meg a gsync által támasztott elvárásoknak . Csak hogy ha megnézed az Oázis kínálatát 400 darab freesynces monitor van fent és ebből 75 darab ami képes elérni a 144 hz-t és abból 16 darab gsync kompatibilis. Ebből is láthatod mire lehet számítani a Gsync alapján a most kint lévő monitorok közül maximum 20 darab ami tippre támogatást fog kapni,de ez elég optimista becslés. Nincs semmiféle elmaradás, itt nvidiának, pontosan hogy ez így van jól, Ami gsynces az tudjon felmutatni egy állandó minőséget.

    Ez az AMD szintjén teljesít , jaj ezen jót röhögtem, ne csináld kérlek. AMD fosul csinálta az egészet mert rengeteg problémás freesync monitor van és nagyon sok játékban hektikusan működik a freesncy mert nincsenek felügyelve a monitorgyártók .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #58 üzenetére

    Pár dolog, amit azért ehhez hozzátennék. A G-Sync Pendulum demó, illetve a Windmill demó nem erre való. A gond velük az, hogy tesztekre készültek, és a működésük sok esetben megkerüli a drivert. Tehát az rendben van, hogy a Pendulum jó a normál G-Sync-re, illetve a Windmill a FreeSync-re, de a fejlesztésüknél sosem terveztek azzal, hogy lesz ilyen újféle G-Sync. Egyiknél sem. És mivel a programokat az NVIDIA, illetve az AMD nem frissíti, így alapvetően használhatatlanok arra, hogy ellenőrizhető legyen velük a G-Sync implementáció FreeSync-kel. Szimplán már maga az alkalmazás generálhat olyan hibákat, amelyek egy játékban nem jönnek elő.

    Amit én látok, hogy az emberek azt várják el, hogy minden legyen tökéletes rövid időn belül, amikor ez messze nem olyan egyszerű, hogy csettintésre faszán működni fog az egész. Működni fog lassacskán, ahogy jön a driverbe az újabb és újabb monitorok hitelesített támogatása. Semmi értelme azt levárni, hogy rögtön az AMD szintjén teljesít majd az NVIDIA ebben a kérdésben. Ez irreális. Megközelítőleg nem fektettek ebbe annyi időt, pénzt és erőforrást, amennyit az AMD. De fognak, viszont időgépet nem képesek építeni, és nem tudnak visszautazni az időben, hogy helyrehozzák a pár éve hozott hibás döntésüket.

    (#59) b. : Mint írtam bármelyik monitort le tudják hitelesíteni, csak le kell tesztelni, hogy miben problémás, fel kell tárni az okát, és le kell kezelni driverben, aztán teszt, majd ha ott minden jó, akkor mehet a hitelesítés, és a drivert adhatják ki rá. Ennyi az egész. A gond az, hogy ez kb. egy két hetes folyamat egy monitorra, ami hát eléggé lassú ütem, de ebben a hírben is látod, hogy dolgoznak és nem a töküket vakargatják.

    Minden monitorgyártó felügyelve van. Annyira, hogy ott dolgoznak velük a mérnökök, akik írják a firmware-eket. Ha tényleg az lenne a helyzet, hogy az Adaptive-Sync nem működik, akkor az NVIDIA nem állt volna át erre.

    ---

    Egyébként, ha már itt tartunk, akkor leírom én is, hogy a saját 24MP59G monitoromon a GeForce 1060 3 GB-tal nem olyan rossz a rendszer. Igaz a Windmill demó egy flickerfest, de a játékokban jó. Az egyetlen probléma, hogy ha 40-41 fps-re megy a sebesség, akkor elkezd a monitor vibrálni, de például, ha átesik a 40 fps alá, akkor jó lesz, igaz itt már képtörés befigyel, mert kiesik a tartományból. Ha 42 fps fölött marad a sebesség, akkor működik a VRR is, és 75 fps-ig szépen törés és akadásmentes a dolog.

    Ez a vibrálás egyébként nincs Radeon mellett (R9 285, RX 570 és Vega 56 mellett sem), ott szépen átviszi a 40-41 fps-t is, tehát ott nem kell erre figyelni.

    Ahhoz képest, hogy ez a monitor nem látott sosem GeForce-ot, amikor írták rá a VRR firmware-t, lényegében kisebb tartományban működik GeForce-on is. Az extended range kiegészítés kavar be, ezt kell majd kezelni a driverben. Elméletben nem egy borzasztóan bonyolult probléma, szóval írható rá valami hack.

    ---

    (#61) b. : Hagyd már Jensent. Nem fogja azt nyilatkozni, hogy gyerekek kurvára elkéstünk, és most utólag oltjuk a tüzet. :DDD Persze, hogy azt mondja, hogy szar a FreeSync, hiszen én is találkoztam a saját monitoromon GeForce mellett hibával, de Radeon mellett ez nem létezik. Na most akkor mi a rossz? Az egyik gyártóval megy, míg a másikkal nem. De az NV nem mondhatja azt, hogy náluk van a baj, hanem próbálja elkenni a szart. Viszont ami tény, hogy ők a VESA Adaptive-Sync támogatói. Ha nem hisznek benne, akkor ne támogassák, de tudják ők, hogy teljesen jó ez is, ezért támogatják. Ezért nem nagyon értem Jensen akkori nyilatkozatát, mert ezzel gyakorlatilag azt mondta, hogy a saját szuper technológiájukat lecserélték egy mocsokra. Ez kapkodás inkább. :)

    A különbség itt az, hogy mondjuk én felfogom mennyire nehéz több év késéssel támogatni egy komplett ökoszistémát. Persze nem azzal nyitottam volna CEO-ként, hogy rögtön azt mondom, hogy szarra cseréljük a jót, de ez az ő dolga. Sok játékos viszont nem feltétlenül fogja fel, hogy milyen orbitális munka akár csak száz monitorra is utólag megoldani a hitelesítést, nemhogy 500-ra. És persze hiába nem garantál az NV semmit a nem hitelesített monitorokon, akkor is bekapcsolható a fícsőr, és a problémába ütköző júzer kit fog megtalálni, na kit? Hát persze, hogy az NV fórumot. Ha előtte Radeonja volt, akkor talán még azt is beírja, hogy azzal működött.
    Egy júzer nem mérlegeli a munkát. Én amit tapasztaltam arra azt mondom, hogy egy lyukas fillért nem adtam volna, hogy csak ennyi hibával fogok találkozni. Egy júzer azt mondja, hogy baszki ez nem tökéletes, pedig az NV berakta a fícsőrt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #60 üzenetére

    De nvidia nem akarja mindegyik szarra hitelesíteni a gsyncet mert egyszerűen pocsék monitorokon is rajt van a FS logó. értsd ezt meg.
    Jensen is ezt nyilatkozta, hogy még a fressync se működik megfelelően a freesync hitelesített monitorokon AMD kártyákkal LOL.[link]
    nem is érti hogy fenében vannak tesztelve a monitorok.[link]
    leginkább sehogy.Alszanak azok a mérnökök ezek szerint. AMD nek kellene kapaszkodnia Nvidia után, hogy kordába tartsa a sok szart .

    nézz be legalább a PH-n a topikban hány user szív a freesynccel, mert úgy működik, hogy sehogy.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • ballazol

    senior tag

    válasz ribizly #7 üzenetére

    Jó lenne, ha ezt a látásmódot követnék a népek...

    "A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

  • Dyingsoul

    veterán

    LG monitorok miért nincsenek még ebben a listában? :U

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Puma K

    veterán

    válasz Dyingsoul #63 üzenetére

    CTRL+F + LG =

    LG 34GK950G 34 IPS 3440x1440 (WQHD) 1-120Hz (OC)
    LG 32GK850 31.5 VA 2560x1440 (QHD) 1-165Hz
    LG 32GK50 31.5 VA 2560x1440 (QHD) 1-165Hz
    LG 34UC89G 34 IPS 2560x1080 (WFHD) 1-144Hz

    Nekem a 32GK850 típus van amihez kértem kalibrálást.

    Alapból 144Hz amin működik, de átállítható 165Hz-re. Így használom avagy a magasabb képfrissítéssel napi szinten tavaly nyár vége-ősz elejétől.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Puma K #64 üzenetére

    Az ugye megvan, hogy a hír azokról azokról a Freesync-es monitorokról szól amik Nvidia G-Sync támogatást kapnak? Na az én kérdésem is ehhez kapcsolódik.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Dyingsoul #65 üzenetére

    Nem kapott még hacket a driver, hogy a firmware-rel kapcsolatos esetlegesen problémás dolgokat korrigálja.

    Azt azért tudni kell, hogy az NV elsődlegesen az Acer és az ASUS partnere volt az eredeti G-Sync kapcsán. Ott vannak mérnökeik, tehát könnyebb dolguk volt a gyártókkal kitesztelni a működést, megtalálni a problémás részeket, és egyenként írni rá valami workaroundot driverben. Az LG nem igazán partnere az NV-nek. Ettől még valószínű, hogy egyszer sorra kerülnek, mert nyilván az LG sem fog elzárkózni, nekik ez amúgy sem lenne költség, csak a partnerek elsőbbséget élveznek, hiszen szűkös a kapacitás, és van 500+ monitor.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Abu85 #66 üzenetére

    Köszi az infókat, pont erre voltam kíváncsi! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • DNS_65

    senior tag

    válasz Abu85 #40 üzenetére

    Köszi Abu. Ez A Z321Q elég jónak tűnik. Az LG-ben láttam hasonlót mind méretben, felbontásban, de G-Syncel az 220-230k, ez viszont most 160-ért van akcióban.
    Nagy hókusz-pókusz kell hogy működjön az Aceren a Gsync? Vagy mivel rajta van a hivatalos listán, ezért simán mennie kell?

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz DNS_65 #68 üzenetére

    Ha rajta van a listán, akkor hitelesített. A legújabb driver kell. Esetleg előfordulhat, hogy a monitor nem kapcsolja be alapból, annak ellenére sem, hogy be kellene. Ilyenkor manuálisan ki kell keresni az OSD-n belül a FreeSync-et és Onra rakni.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • b.

    félisten

    válasz Dyingsoul #67 üzenetére

    Itt [link]van egy friss tesztecske pár LG monitorral. LFC is működik egész jól némelyiken :)

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz b. #71 üzenetére

    Köszönet érte! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Lycantro

    újonc

    Gondolkozom egy AOC C32G1 monitor megvételén, így, hogy megnyitotta kapuit az N-vidia is a FreeSycn előtt.

    A kérdésem az lenne, hogy van e vkinek esetleg ilyen monitora és próbálta e már NV kártyával a sync-et? Megéri NV kártya mellé venni?

  • b.

    félisten

    válasz Lycantro #73 üzenetére

    Helló! Itt [link]egy srác vett GTx 1060 mellé. Azt írja a sync ok volt, mással volt elégedetlen.

    Aoc úgy általában jó sync téren NV kartyakkal

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Lycantro

    újonc

    válasz b. #74 üzenetére

    Köszönöm a gyors válaszadást! Várok még másoktól is esetleg véleményeket, ellenvéleményeket! :D

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Lycantro #75 üzenetére

    Azt azért vedd figyelembe, hogy a FreeSync 2 HDR-nek csak a VRR (variálható frissítés) képességét tudod majd kihasználni GeForce-on. Az alkalmazás oldaláról irányított tone mapping Radeonhoz van kötve, illetve a HDR aktiválása is lelövi a VRR-t. Én a helyedben nem vennék HDR-es kijelzőt, ha úgy sem tudod használni egyszerre a HDR-t és a VRR-t GeForce-on.
    Ha a HDR és a VRR együtt kell, akkor G-Sync Ultimate monitort kell venned (bár alkalmazás oldaláról irányított tone mapping itt sem lesz), vagy Radeonra kell cserélned a VGA-t, és akkor jók a FreeSync 2 HDR-es monitorok is.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Abu85 #76 üzenetére

    Ez a HDR "szabvány" is egy vicc.... 1000 nit alatt miről is beszélünk?Mert 400 nittel az minden csak nem HDR...fake...

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Lycantro

    újonc

    válasz Abu85 #76 üzenetére

    Értem, kössz a tippet!!!

    Akkor B terv: Ha már ,"G-Sync lúd" akkor legyen kövér... az alábbiak közül melyik legyen szerinted/szerintetek?

    - ACER PREDATOR Z321QUBMIPHZX

    - Acer Z35 Predator

    - LG 34UC89G Ultrawide

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #77 üzenetére

    Nem csak az számít, hanem a fényerő és a kontrasztarány együttesen. De ugye a FreeSync 2 HDR nem igazán csak egy szimpla HDR, hanem egy olyan megoldás is, ami lehetővé teszi, hogy azt a képet jelenítse meg a monitor, amit a program konkrétan számol, és nincsenek még további fázisok, ahol elvesznek a részletek. Szóval ezek így nem csak szimpla HDR-es monitorok, hanem van egy rakás egyéb képessége, amik egy szabvány szintjén még nincsenek is definiálva. Egyszer talán lesznek, mert vannak erre vonatkozó törekvések, de nagyon sok licencet birtokol még az AMD, így pedig nehéz szabványt alkotni a problémákra.

    (#78) Lycantro: Ezekkel sem fog működni a G-Sync és a HDR együtt (már ahol ugye van HDR). Maga az FPGA, amit raktak beléjük nincs erre felkészítve. Amivel működni fog ez a két eljárás egyszerre az az Acer X27 és az Asus PG27UQ. G-Sync Ultimate monitorok kellenek, mert azokban van olyan FPGA, ami engedi a G-Sync-et és a HDR-t egymás mellett. Persze csak Windows HDR pipeline-nal, de legalább megy.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Puma K

    veterán

    válasz Lycantro #78 üzenetére

    LG 32GK850G-B

    - sík képernyő
    - 32" látható méret: 31,5"
    - 2560x1440
    - G-Sync
    - alapból 144Hz de menüből át állítható 165Hz-re
    - állítható magasságú, forgatható, dönthető, tud portré módot szóval eléggé jól pozicionálható
    - 2db 3.0-ás USB a hátulján
    - hagyományos és felesleges csicsa mentes kinézet
    - kör elrendezésben RGB LED hátul... ami teljesen kikapcsolható
    - VA paneles, de én az Oázisban kértem hozzá kalibrálást (prémiumot) ami által a monitort a menüjében beállították és kaptam egy minden körülmény között Windows/OS alól betölthető színprofilt így az előző IPS megjelenítőm után sem érzem visszalépésnek a színeket. A VA panelnek szebb a feketéje mint az IPS-nek

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • b.

    félisten

    válasz Lycantro #78 üzenetére

    AOC amit kinéztél szerintem remek árértékarányú monitor. ha a pénz számít akkor nem rossz választatás, bár nem a legjobb minőségű, de ennyiért megfelelő.
    HDR-t tudod használni ha nem megy a Gsync rajt, attól, hogy nvidiaval fogod hazsnálni. Amúgy se sok játék támogatja még, ezen a monitoron meg nem hiszem, hogy olyan nagy élmény lehet a HDR. Én a helyedben ezt venném, amit kinéztél elsőre.Fimnézés közben ki tudod használni, játék közben meg ott a Gsync.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Lycantro

    újonc

    válasz b. #81 üzenetére

    Csak is játékra szeretném használni, filmnézésre Tv-t használok! De a monitort is távolabbról fogom nézni, mivel tv fotelből játszok hátradőlve, szóval mindenképp olyan kellene aminél távolabról is tisztán látok kisebb dolgokat, mint például a szöveget, hogy ne kelljen állandóan hajtogatnom a széket. :D

  • toga75

    csendes tag

    Most vettem egy Asus VG258Q monitor és van egy Asus GTX970 Strix videókarim.Az Nvidea vezérlőpulton nem jelenik meg a g sync beállítási menü.Mi lehet az oka?

  • b.

    félisten

    válasz toga75 #83 üzenetére

    A te kártyádon( Maxwell) nem támogatott az adaptíve sync mert csak Displayport 1.2 vel rendelkeznek a 900 szériás Geforcok és az adaptíve sync feltétele a DP 1.2a.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Lycantro

    újonc

    válasz Lycantro #78 üzenetére

    Senki többet harmadszor? :D A TI lelketeken fog száradni, ha szar monitort veszek és "kiorientálom" az ablakon!!! XD

  • b.

    félisten

    válasz Lycantro #85 üzenetére

    Mindegyik jó monitor szerintem és nem fogsz bennük csalódni. A 21:9 képarányt azért szokni kell ,de én szerettem.
    Ha 21: 9 ben gondolkodsz akkor az LG-t venném, mert IPS panellel szerelt. ha normalban akkor pedig az első Acert.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • gjung44

    tag

    Üdv! Meg tudja valaki mondani hogy bekapcsolt freesync-nél miért vannak képtörések játékban? xv273k monitor nvidia kártyával.

  • ribizly

    veterán

    válasz gjung44 #87 üzenetére

    A játékon belül van mik a beállítások?

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Új hozzászólás Aktív témák