Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Ez megint egy igen hatékony siker sztori. Éljen vikiboy, éljen a Párt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz callmeakos #118 üzenetére

    London? Ne viccelj már. KB Mint Marty McFly a jövőben. Én is szeretek Londonban lenni, de nem hasonlítanám össze Budapesttel, mondjuk egyik Nyugati nagyvárost sem.
    Ezt választották, ezt kapják ilyen egyszerű. A Kifogások országában, a főleg mindenki hibás, de miért ott nem felfogásból ez esett ki. Van ilyen.
    Kezdjük csak a kis dolgoknál, hogy éjjel feltakarítanak, reggelre mikor kezdődik a work day rend van. Most voltam otthon, a körút mint egy disznóól nem csak egy vagy két nap. És mi a kifogás, hát a turisták a bulinegyed az unió. (A SOROS) Ez kit érdekel... Miért nincs rend?
    London röpke 4 - 5*ször nagyobb lakossága van mint Budapestté ha beleszámolok mindent akkor Londonban többen laknak mint Magyarországon. Ott is van kosz, de Londonban nem csak 3 körút van, meg nem egy bulinegyed mégis sikerül a dolog.

    Kifogások vannak, meg nagy pofa, teljesítmény nulla.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #40553216 #122 üzenetére

    Na Te jól eltévedtél az elmúlt 10 évben, de ez nem innen indul. Aki azt gondolja, hogy ez a SOROS Nyur--- és a többi hibája nem nem az övéké, Ők csak kihasználják a helyzetet, nem irányítják nem is tudják, aki ebben a téveszmében él ma Magyarországon, az ostobább mint gondolná egy gondolkodó ember.

    Ez onnan indult, hogy a 70-es évek elején Kádár Jancsi bácsi meghirdette e Gulyás Szocializmus korszakát. Majd megjött az áporodott 80-as évek, amikor az emberek úgy gondolták ezt sujkolták beléjük, hogy a magyar dolgozik a legtöbbet, a magyar a legjobb szakmunkás, és a többi, ami kb a társadalom 3 %-nél volt igaz. 10 - 15 % még szorgalmas is volt, a többi meg semmit nem akart dolgozni sem, bejárni a munkahelyre sem, csak akkor azt büntették, ha nem mentél be dolgozni. Egy napot nem mentél be, másnap ott volt a rendőrautó, hogy na de elvtárs....
    Abba gondolj bele, hogy milyen társadalom volt az, hogy úgy kellett az embereket hajkurászni, hogy bejárjon a munkahelyére, nem arról van szó, hogy dolgozni kellett... Van aki dolgozott, a legtöbb viszont szart sem csinált.
    Megjött a 90-es évek, majd ezek az emberek rájöttek, hogy a dolgozni kell az nem az amit ők csináltak az elmúlt 20 évben.
    Majd megjött a 2000-es évek, akkor már rájöttek, hogy dolgozni kell!!! Nem csak pofázni róla.
    Majd felnőtt egy újabb generáció az enyém, aki rájött, hogy a mai nyugdíjasok csak pofáznak a munkáról valójában betanított munkás volt a dolgozók 80%, legyen ráírva a képesítésére, villanyszerelő, kőműves, vagy asztalos.
    Ezeknek a fiataloknak tele lett a töke azzal, hogy bezzeg mi mennyit dolgoztunk, miközben szart sem tudott megoldani az 50 - 60 éves proletár ha feladat kapott. Miközben azt hangoztatták ezek a csodaemberek Ők aztán a munka netovábbjai....
    Na ezek az emberek nagyon jól megvezethetőek maradtak, miért mert régen is megmondták neki mit kell csinálni és nem is érdekli, hogy az jó vagy nem jó, csak csinálni kell, ha jó ha nem jó.
    Ja hogy közben az unokája, meg netalántán a fia,lánya már nem él Otthon, és gyakorlatilag nem is látja évente csak egyszer kétszer?
    Most meg az a baj, hogy a szemetek egyedül hagyták, mert hát Ő semmiben nem hibázott. Csak sodorta az élet.
    A Kádár gulyás szocializmusnak 28 éve vége és a mai 50 - 60 - 70 éves munkás korosztály nem volt képes minimálisan sem hozzászokni, hogy ma nem elég ha bejárunk a munkahelyünkre. Hanem dolgozni is kell, nem azért dolgozik, mert amúgy az élet ránevelte, hanem azért dolgozik, mert neki a mártírnak dolgoznia kell, mert ugye Ő végigdolgozta az életét, csak azt felejtette elhinteni, hogy életében sem kellett felelősséget vállalni semmiért, nem kellett a saját életét meghatározó döntéseket hoznia, és a büdös életben nem kellett gondolkodnia, hogy mi lesz holnap.

    Aki erre képes, az már nincs Magyarországon. Vagy Ott van csak Ausztriába, Szlovákiába, Csehországba ingázik naponta dolgozni.

    Csak kifogások vannak, és mindig más a hibás, és csak az ellenség keresés zajlik, az, hogy saját maga is tegyen valamit a Kádár Gulyás szocializmusban ami nincs leheggesztve azt összeharácsoljuk, persze nem a közösbe csak maguknak, mert Kádár Jancsi bácsi megmondta, hogy lehet lopni mert a proletárok tulajdona az ország is.

    Szerinted, akik az országot irányítják, azok az emberek hol szocializálódtak? El kell ezen gondolkodni.

    Akik ezt a szart nem akarják, az elment, akinek meg tetszik ez a dolog maradt, ennyi. Na most abba is bele lehet gondolni, hogy mennyi ember van akinek nem tetszik, az menne, akkor nagy eséllyel az ország fele már nem lenne Magyarországon.

    Lehet itt tolni a propagandád, csak ez aki egy picit is értelmesebb azt nem fogja érdekelni, mert nem azzal foglalkozik, hogy ki épp az aktuális ellenség, mert erre lesz ideje, mint akkor amikor "dóóógoztunk", hanem tényleg haladni tanulni fejlődni akar, akkor meg nincs ideje azzal foglalkozni, hogy a SOROS ,meg a Feri, meg a tököm sem tudja ki. Ja hogy Magyarország lelkében még valahol 30 évvel le van maradva... Nem mással foglalkozni.

    Ezt választották ezt kapták....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz MCGaiwer #121 üzenetére

    Te hol a toszban éltél az elmúlt 40 évben ember? A holdon, vagy a Mariana árokban baszki?

    Te Magyarországon képes vagy csalásról beszélgetni amikor a társadalmat 40 éven át arra nevelték hogyan kell ellopni mindent amit el tud lopni? Komolyan gondoltad vagy valamit nagyon értesz?

    Most tegyük félre a tipikus magyarkodós képmutatós nagyképűséget.

    Szerinted miből jön ez az egész mentalitás? Onnan, hogy az egész ország minimum fele azt ismeri csak, hogy hogyan lehet okosban megoldani valamit, ami amúgy teljesen illegális lenne egy rendes társadalomban.

    Az meg egyenesen vérlázító, hogy a magyarok képesek arról papolni, hogy mi az adócsalás meg mi a törvényszegés miközben több réteg nőtt fel úgy, hogy szétlopták az országot, mert az volt a menő, ez nagyon vicces film volt de inkább sírni kellene rajta...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #40553216 #169 üzenetére

    Részben igazad van, de messze nem mindenben

    Mesélj melyik részében találtál hibát ? 🤔

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Necroman_Mk2 #196 üzenetére

    Otthon semmi nem lesz, vízió sem. MI lenne? Az emberek 50 %-a semmire, de az ég egy világon semmire nem alkalmas ami a követelmény lenne a mai világban. Nem is érdekli, nincs is igénye rá, mert lusta nem törődöm, és semmire kellő, erre nevelték.
    Csak meg kell nézni a fórumot, és akkor nem a 50 - 60 -70 éves korosztályról, hanem fiatalokról van szó, annyira nem önálló a "nemzet hőse", hogy ha nem mondod meg neki, hogy vegyél levegőt elkezd fulladozni, mert arra nem képes, hogy felfogja, hogy ha Ő nem oldja meg senki nem fogja, és mások nem azért vannak, hogy megoldják helyette... Nem kell gondolkodni, nem kell önállónak lenni, nem kell tanulni, nem kell semmi, majd vikike megmondja mi a jő nekünk. Aztán mikor kiderül, hogy nem a Kádár rendszerben élnek, akkor elkezdenek ellenséget keresni...

    Ezektől az emberektől Te milyen változást várnál el?

    Abból az országból el kell menni... Semmi értelme olyan társadalmat táplálni, ami csak elvár, de semmit nem akar tenni nem, hogy a társadalomé saját magáért sem.

    Nézd csak meg, ha van egy TV adón egy felhívás, akkor azonnal utalja a pénzt, de, hogy magától eszébe jusson, hogy elmenjen és segítsen bármiben másnak esze ágában sincs. Nem minden a pénz.

    És ez kell a mindenkori hatalomnak rájött erre Rákosi Mátyás is, meg Kádár is. Nem véletlenül neveltek önállóságra teljesen alkalmatlan nemzedékeket, akik aztán a gyerekeiket is erre nevelték, majd az unokáikat is, persze meg vagyunk mi akiknek ez nem kell, így elmentünk. Mert kinek kell ez amúgy?

    Persze ezek költői gondolatok voltak, de ettől még igaz...

    (Itt egy példa: Kijön bélánk a szocializmusból (50 - 55 éves emberről beszélünk), kicserélei a vízórát, majd megnézem folyik a hideg,, meg a meleg is, mondom folyik mire meghúzza mindkettőt a számla már a kezében, ennyi lesz. Mire megint megnézem mondom folyik a meleg még mindig majd a száját húzva meghúzza, vazza, ha tehetném én csinálnám meg, mert hozzá ne nyúljon ez a kontár szociból szabadult senkiházi. De nem nyúlhatok hozzá, mert hát ott a blomba, meg ugye ha már kijön, akkor csinálja meg a szarházi...
    Na az ilyen mikor fogja látni, hogy a világ nem ilyen amúgy, tele van Magyarország ilyen emberekkel, ezel lázadni? Mire. ha jól van ez így nem? )

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Necroman_Mk2 #225 üzenetére

    Nem tudom, hogy Te mikor cseréltettélk vízórát, de láthatóan nem ismered mi ennek a menete, csak szólok, ha nem lenne Magyarországon ilyen nagyszerű kéz kezet mos rendszer, akkor én megcsinálnám magamnak, csak nem tehetem, de nagyon külső szerelő sem....

    de ezeket a keserű gondolatokat egyetlen rossz tapasztalatból szűrted le, vagy volt a léhűtő szereplőn kívül más is? Mert

    Én abban a rendszerben éltem, és éltem/dolgoztam a 90-es években, és a 2000-es években is Magyarországon. És most nem ott élek, elég sok összehasonlítási alapom van abból a rendszerből, Magyarországról és mondjuk Ausztria, Németorszég, GB, Benelux állapok.
    Szóval nem, nem feltételezek semmit, megéltem és nem tetszett.

    És Magyarországra én nem is akarok visszamenni, addig, és most nagyon csúnyát fogok mondani, ameddig a kádár szocializmus szelleme bármilyen módon jelen van, a lopás, a korrupció, a semmittevés, a nem törődömség, közönyösség, mindenki hibás, de mi miért más a hibás mentalitás.

    Mert ez nem csak magyar sajátosság, lásd "lengyel vízvezeték-szerelő" esete.

    A Magyarországon ott rontják el mikor a közönyösségüket el akarja kendőzi, bizony mindenhol van lopás, nem törődömség, közönyösség van korrupció vannak ilyen emberek. Csak mindig egy apró dolog marad ki a magyarok mondandójából, ami a történelmükből a minden mindegy, meg majd lesz valami, meg majd valaki megoldja. Nem mindegy mennyi ember van 100-ból 5, vagy 100-ból 50 nagyon nem mindegy... Illetve Magyarországon mindegy, máshol meg erre azért megpróbálnak odafigyelni....

    (#290) Somatom

    Pontosan erről van szó. Aki tudjon az menjen el, Akik Őt akarják, azok az emberek miért azokat pumpolják akik haladnak, haladni akarnak? Miért van az akik megválasztották, azok nem akarnak dolgozni annyira, mert hát azért Ők nem szoktak hozzá ahhoz, hogy 3 évig nem fizetik ki a túlóráikat...
    Mert azért az tény, hogy a kinn élők tartják el nagyrészt az otthon családtagokat, nem a főnök...
    Szóval úgy nem nehéz megélegetni, hogy kádár jancsi bácsi felvette jóléti szolgáltatásokra a hitelt, majd ezek az emberek hozzászoktak, és most ugyanazt akarják... Mert ugye az autóra 5 a telefonra 15 - 20 évet kellett várni, de nem is nagyon volt rá igény, cserébe a sör, cigaretta, meg a kenyér, meg a gyógyszer árának csak 10 %-át kellett kifizetni..., a pija meg az 5 %-a, meg amúgy is amit ért ellophatta... Na ilyen nem lesz soha, és máshol soha nem is lesz ilyen.
    Természetesen a kérdések nem neked szóltak, költői kérdések voltak...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #295 üzenetére

    Ahhha...
    Akkor mondom most hogy megy, na nem éppen így.
    Kijön a szolgáltató ,aki a vízművek embere. Lefényképezi mind a kettő vízórát, csak azért, is nem értem, hogy lehet, csak a blombát így leveszegetni, mert azért már 50 éve is büntettek nem, hogy ma.
    A fényképezés után mind a kettő óra külön, majd egybe, majd a blomba száma, külön külön...
    Majd mikor visszajelzett a rendszer, hogy nem nyúltak hozzá, elkezdte a cserét majd ugyanez a procedúra a csere végén.

    Szóval nem, nem kunta kinte kimegy szerelget valamit, majd megy a szolgáltató és rácsodálkozik, hogy csak a blombát kell rátenni...

    Aztán biztosan csak engem szívattak, de nem hiszem...

    3-4 hónap múlva jött az éves leolvasás, mondtam az emberkének múlt héten cseréltettem - mivel vizet kb alig használtam simán lehetett volna -,

    Gondolom bemondásra elhitték, hogy közben nem használtál el esetleg több köbméter vizet.... Nem hiszem...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #299 üzenetére

    Ezt hogyan szereled át akár Te akár én, akár bármilyen szaki, akinek nincs a zsebében plomba?

    [link]

    Rajta van a plomba a hollanderen, hogyan szeded le anélkül, hogy ne büntessenek meg? Ha függő plomba van rajta akkor még megmagyarázható, de ha lezáró elem, akkor nekem az van, akkor ha Te vagy bárki megbontja azonnal vízlopásnak számít...
    Na ezért nem értem amit írtál...

    nem szokásom lopni és ez rá van írva a homlokomra, lehet ezért nem foglalkoztak jobban a dologgal, nem a plombát vettük le magában, hanem az órát plombával ( :

    Záró elemes plombával ezt nem tudod megtenni, mert akor az azt jelenti, hogy a plombát leszakítod...

    Magyarországon 40 éven át nem volt szokása senkinek lopni, csak hazavitték amit értek a gyárban. Hát attól függ ez lopásnak számít vagy nem...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #304 üzenetére

    Senki nem állította azt, hogy lopott csalt volna bárki ebben az esetben, hanem annyit, hogy akkor ez nem egy óracsere volt, hanem egy speciális eset. OK, de ezt ne keverd bele abba, hogy adott időközönként cserélnek valamilyen mérőeszközt, mert lejárt a hitelesítési ideje. A Te eseted nagyon ritka... Szóval értem, csak az enyém teljesen más eset... Ami mindennapos.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák